Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 70. Ganzsachen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
59250

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

Fi.Cp41
80 PLN
59251

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp41B
40 PLN
59252

1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy.

Fi.Cp32
10 PLN
59253

1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp39I
50 PLN
59254

1922 kartka wysłana z Warszawy do Lwowa, z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41A
60 PLN
59255

1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina.

Fi.Ct7
50 PLN
59256

1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach).

Fi.Ct15
1 200 PLN
59257

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
59258

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, rysunek nieretuszowany, format 140x90 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 5/10 z Trzebini do Warszawy, znak opłaty skasowany datownikiem poaustriackim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp42
40 PLN
59259

1926 całostka z sygnaturą XII-926.

Fi.Cp43I
30 PLN
59260

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp43I, 192
40 PLN
59261

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
30 PLN
59262

1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp44IB
120 PLN
59263

1926 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp45
45 PLN
59264

1926 kartka z Torunia do Austrii.

Fi.Cp45I
20 PLN
59265

1926 całostka na przesyłki zagraniczne, niewielkie zmarszczenie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp45I
40 PLN
59266

1926 makulaturowa kartka drukowana na zagiętym kartonie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp46MK
750 PLN
59267

1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia.

Fi.Cp45I
25 PLN
59268

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
20 PLN
59269

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.49IIA
60 PLN
59270

1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium.

Fi.Cp45
25 PLN
59271

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
30 PLN
59272

1929 kartka ze Zdun do Niemiec, sygnatura II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
59273

1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
59274

1930 całostka z sygnaturą IV-1930 z obiegu pocztowego z Rybnika.

Fi.Cp48
10 PLN
59275

1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930.

Fi.Cp48
10 PLN
59276

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931,lekko zagięty prawy dolny róg.

Fi.Cp50I
80 PLN
59277

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
59278

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura VIII-1931, ślady podlepek na odwrocie.

Fi.Cp50I
80 PLN
59279

1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji.

Fi.Cp50II
80 PLN
59280

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
150 PLN
59281

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Pałac w Łazienkach Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; przesłana 17.V.32 miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
60 PLN
59282

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Barbakan w Krakowie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i jako polecona przesłana 13.IV.32 z Wadowic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
60 PLN
59283

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
25 PLN
59284

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
25 PLN
59285

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
200 PLN
59286

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
200 PLN
59287

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
35 PLN
59288

1931 kartki ilustrowane ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, komplet całostek z ilustracjami nr 1-27 i 29-32 z nakładu VIII-1931, całostka z ilustracją nr 28 z nakładu VIII-1931 z lekkimi plamkami, pozostałe kartki w dobrym stanie.

Fi.Cp50Ia, Ib
2 100 PLN
59289

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Kraków - Rondel; doskonały stan zachowania.


600 PLN