59250 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
59251 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp41B |
| 40 PLN | |
59252 |
1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
59253 |
1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym. | Fi.Cp39I |
| 50 PLN | |
59254 |
1922 kartka wysłana z Warszawy do Lwowa, z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41A |
| 60 PLN | |
59255 |
1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina. | Fi.Ct7 |
| 50 PLN | |
59256 |
1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach). | Fi.Ct15 |
| 1 200 PLN | |
59257 |
1925 całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 40 PLN | |
59258 |
1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, rysunek nieretuszowany, format 140x90 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 5/10 z Trzebini do Warszawy, znak opłaty skasowany datownikiem poaustriackim; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp42 |
| 40 PLN | |
59259 |
1926 całostka z sygnaturą XII-926. | Fi.Cp43I |
| 30 PLN | |
59260 |
1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp43I, 192 |
| 40 PLN | |
59261 |
1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486. | Fi.Cp44A |
| 30 PLN | |
59262 |
1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp44IB |
| 120 PLN | |
59263 |
1926 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp45 |
| 45 PLN | |
59264 |
1926 kartka z Torunia do Austrii. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
59265 |
1926 całostka na przesyłki zagraniczne, niewielkie zmarszczenie w dolnym lewym rogu. | Fi.Cp45I |
| 40 PLN | |
59266 |
1926 makulaturowa kartka drukowana na zagiętym kartonie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp46MK |
| 750 PLN | |
59267 |
1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia. | Fi.Cp45I |
| 25 PLN | |
59268 |
| 20 PLN | |
59269 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.49IIA |
| 60 PLN | |
59270 |
1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium. | Fi.Cp45 |
| 25 PLN | |
59271 |
| 30 PLN | |
59272 |
| 10 PLN | |
59273 |
1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
59274 |
| 10 PLN | |
59275 |
1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
59276 |
| 80 PLN | |
59277 |
| 100 PLN | |
59278 |
| 80 PLN | |
59279 |
1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji. | Fi.Cp50II |
| 80 PLN | |
59280 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50IIa |
| 150 PLN | |
59281 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Pałac w Łazienkach Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; przesłana 17.V.32 miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 60 PLN | |
59282 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Barbakan w Krakowie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i jako polecona przesłana 13.IV.32 z Wadowic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 60 PLN | |
59283 |
| 25 PLN | |
59284 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 25 PLN | |
59285 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 200 PLN | |
59286 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 200 PLN | |
59287 |
| 35 PLN | |
59288 |
| 2 100 PLN | |
59289 |
1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Kraków - Rondel; doskonały stan zachowania. | |
| 600 PLN | |