38849 |
| 50 PLN | |
39173 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 7.10 z miejscowości Grodziec do miejscowości Zalesie Bialskie, kasownik odbiorczy Biała Podlaska i unikalny z terenu Generalnego Gubernatorstwa stempelek cenzury ZENSIERT; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.746, 515, 519 |
| 160 PLN | |
39467 |
| 50 PLN | |
39468 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie ostemplowana 26.1.1940 w Krakowie. | Fi.1-13 |
| 40 PLN | |
39469 |
1939 seria marginesowa niemieckich znaczków z nadrukiem okupacji GG. | Fi.1-13 |
| 70 PLN | |
39470 |
1939 I wydanie przedrukowe, zestaw trzynastu listów opłaconych pojedynczo lub wielokrotnie znaczkami tego wydania, kilka zgodnie z taryfą, reszta przepłacona. | Fi.1-13 |
| 300 PLN | |
39471 |
1939 wydanie przedrukowe, seria w idealnym stanie. | Fi.1-13 |
| 75 PLN | |
39472 |
1939 seria wydania "Deutsche Post / OSTEN" w marginesowych czworoblokach stemplowana grzecznościowo. | Fi.1-13 |
| 60 PLN | |
39473 |
1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi. 195.-). | Fi.1-13, 40-65, 89-95, 104, D1-4 |
| 110 PLN | |
39474 |
1939 seria znaczków wydania przedrukowego na fragmencie listu poleconego. | Fi.1-113 |
| 75 PLN | |
39475 |
1939-1944 zestaw znaczków GG bez dwóch najdroższych serii: 14-39 i U1-15, obejmujący wszystkie pozostałe podstawowe znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 500.-); obie wyłączone serie można w każdej chwili dokupić indywidualnie. | Fi.1-125 ex., D1-4, |
| 380 PLN VERKAUFT | |
39476 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 1100.-). | Fi.1-125,D1-4,U1-36 |
| 800 PLN | |
39477 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 700.-; Mi. ponad 380 euro). | Fi.1-125,D1-4,U1-36 |
| 420 PLN | |
39478 |
1939-1944 komplet znaczków GG w czworoblokach (plus prezentowane wydania nieząbkowane) obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe; wiele narożnikowych, z marginesami, "gapami" oraz oznaczeniami walców; trudny do zestawienia komplet w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.1-125,D1-4,U1-36 |
| 5 000 PLN | |
39479 |
1939-45 komplet znaczków stemplowanych obejmujący znaczki opłaty, dopłatny i urzędowe, część na kopertach. | Fi.1-125, U1-36, D1- |
| 280 PLN | |
39480 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze Din A6 opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 15.I.1940 z Warszawy do Aleksandrowa Kujawskiego; kasownik prowizoryczny - polski przedwojenny wirnik. | Fi.7 |
| 150 PLN | |
39481 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e". | Fi.Cp1I |
| 50 PLN | |
39482 |
1939 całostka z obiegu z Warszawy. | Fi.Cp1I |
| 50 PLN | |
39483 |
1939 całostka wydania obiegowego. | Fi.Cp 2I |
| 40 PLN | |
39484 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e". | Fi.Cp2I |
| 70 PLN | |
39485 |
1939 całostka z obiegu z Warszawy. | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
39486 |
1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 30 gr obie odmiany "długie i krótkie e", z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłane z Radomia do Wilna, cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.160 euro). | Fi.Cp2I-II |
| 250 PLN | |
39487 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", wysłana 2.2.1940 z Radomia do Biecza, prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu podwyższonej taryfy; idealny stan zachowania (Mi.90 euro). | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
39488 |
1939 prekursor, znaczek Rzeszy użyty na terenie GG w okresie poprzedzającym wprowadzeniem własnych znaków opłaty, znaczek za 25 fen (50 gr) na liście wysłanym z Częstochowy do Łodzi opłaconym według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940); zwraca uwagę prowizoryczny jednowierszowy kasownik (bez daty) - Tschenstochau; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.522 |
| 300 PLN | |
39489 |
1939 zagraniczna karta pocztowa wysłana 26.XI z miejscowości Arad w Rumunii do Warszawy; znaczek uszkodzony. | |
| 20 PLN | |
39490 |
1939 współkursor, kartka z Warszawy 5.12.39 na Węgry opłacona znaczkami niemieckimi będącymi w obiegu do końca listopada. | |
| 150 PLN | |
39491 |
1939 prekursor, kartka z Warszawy 18.10.39 na Węgry opłacona znaczkami niemieckimi będącymi w obiegu do końca listopada. | |
| 180 PLN | |
39492 |
1939 współkursor, całostka niemiecka mająca moc obiegową na terenie Generalnego Gubernatorstwa do końca listopada 1939 wysłana z Warszawy 15.12.39 na Węgry. | |
| 220 PLN | |
39493 |
1939 prekursor, kartka wysłana z Warszawy 1 4.10.39 na Węgry opłacona znaczkiem niemieckim mającym moc obiegową do 1.12.39 oraz znaczkiem GG stemplowane wirnikiem propagandowym, mieszana frankatura bardzo rzadka. | |
| 280 PLN | |
39494 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów z kasownikami okolicznościowymi używanymi w czterech miastach. | Fi.4a-d |
| 65 PLN | |
39495 |
1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi. | Fi.5, 6 |
| 100 PLN | |
39496 |
1940 AMBULANS NR.5242 relacji Wrocław - Kraków (BRESLAU-KRAKAU), list przesłany 23.3 ambulansem z Krakowa do Drezna, pieczęć urzędowa nadawcy (urząd zaopatrzenia armii) z godłem III Rzeszy; u góry listu skreślono wyraz "Feldpost", a dopisano "Deutsche Dienspost Osten"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.6 |
| 150 PLN | |
39497 |
1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria czterech specjalnych pamiątkowych kart, ostemplowanych okolicznościowo 26.X w głównych miastach dystryktów: Krakowie, Warszawie, Lublinie, Radomiu. | Fi.58, 6a-d |
| 100 PLN | |
39498 |
1940 1 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 26.X w Warszawie. | Fi.58; 6b |
| 20 PLN | |
39499 |
1940 list polecony z Niska do Stalagu XIIIA koło Norymbergi, na odwrocie stempel odbiorczy Norymbergi. | Fi.9, 10 |
| 60 PLN | |
39500 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria czysta z odmianami 24II i 33II w pięknym stanie. | Fi.14-39 |
| 340 PLN | |
39501 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.14-39 |
| 250 PLN | |
39502 |
| 240 PLN | |
39503 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", czworoblok rzadkiej i cenionej w Niemczech odmiany (Mi.600 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.14I |
| 1 200 PLN | |
39504 |
1940 II wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list z Warszawy do obozu Luetzelflüh dla internowanych żołnierzy polskich w Szwajcarii, zalepki i stempelki cenzury niemieckiej i szwajcarskiej, pieczątka szwajcarskiego cenzora 354, dodatkowo stempel "Zuzustellen Feldpostdirektion"; całość w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.15 |
| 250 PLN | |