Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 67. Städtepost 1914-1918

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
37229

1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
37230

1916 Warszawa, miejscowy ekspres z parką znaczków poczty miejskiej.


80 PLN
37231

1916 Warszawa, miejscowa kartka z Centralnego Biura Pośrednictwa Pracy opłacona znaczkiem poczty miejskiej i stemplem pobraniowym.


150 PLN
37232

1916 Częstochowa, list miejscowy ze stemplem poczty miejskiej.

Fi.1b
380 PLN
37233

1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków ciętych (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 1, zgięty na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowany, znaczek za 4 gr. - typ 1, lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja i opis Schmutz,.

Fi.1-2A
Mi.1-2B 
800 PLN
37234

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
37235

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków ząbkowanych, znaczek za 2 gr. - typ 2, znaczek za 4 gr. - typ 5, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
400 PLN
VERKAUFT
37236

1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolmami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
Mi.1A 
300 PLN
37237

1917 Przedbórz, druk wysłany 21.1 z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1B
Mi.1A 
400 PLN
VERKAUFT
37238

1917 Przedbórz, firmowy list polecony z Warszawy do Przedborza, stempel cenzury w Warszawie, opłata doręczeniowa pobrana znaczkami poczty miejskiej w Przedborzu, dekoracyjny walor, gwarancja.

Fi.1B, 2B
400 PLN
VERKAUFT
37239

1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.12 z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 2 skasowany 21.12 datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A  
400 PLN
VERKAUFT
37240

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa "Postgebiet Ob.Ost." wysłana 30.3 z Białegostoku, początkowo urzędnik Poczty Miejskiej naliczył opłatę doręczeniową odciskając stempelek taryfowy, ponieważ jednak była to przesyłka adresowana do instytucji niemieckiej - Wassermanische Blutuntersuchungsstelle (stacja badania krwi), po opatrzeniu jej adnotacją "Na niemiecką pocztę" opłata została anulowana; stempel cenzury w Królewcu; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2b
200 PLN
37241

1917 miejscowa kartka z Częstochowy nadana 24.I.17, adresata poszukiwano przez biuro meldunkowe - stempel "Mit hilfe des meldeamtes nicht ermittelt", niedoręczona i zwrócona do najprawdopodobniej nieskutecznie do nadawcy, stemple urzędu doręczeniowego i stempel opłaty za 3 kop, dekoracyjny walor z śladami po oryginalnym obiegu.

Fi.2h
1 000 PLN
37242

1917 Łódź, kartka z Łowicz 26.5.17 do Łodzi, rzadki stempel doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Fi.3
180 PLN
37243

1917 Otwock, karta pocztowa wysłana 20.7 z Częstochowy, fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "Poststelle Otwock Zustellungsgebühr 10 Pfg.", dodatkowo dołączono przesyłkę z 25.4.1918 roku nadesłaną na adres tego samego odbiorcy; nie ma ona już stempelka doręczeniowego, co może pomóc określić ramy czasowe jego stosowania; przesyłki doręczone przez otwocką pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; co ciekawe treść karty ze stempelkiem doręczeniowym to ostatnia część korespondencji z wcześniej wysłanej karty; nowa gwarancja.

Fi.3
7 000 PLN
37244

1917 Łódź, widokówka wysłana 11.3 z Warszawy i dostarczona przez pocztę miejską 13.8, stempelek doręczeniowy odbity w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania.

Fi.3a
140 PLN
37245

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, stempelek cenzury poznańskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9b
150 PLN
37246

1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd jednak 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po opatrzeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym, w dobrym stanie zachowania.

Fi.13b, 31c, 35c
350 PLN
37247

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


500 PLN
37248

1917 Warszawa, kartka z Rawy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


60 PLN
37249

1917 Warszawa, kartka z Mielca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


75 PLN
37250

1917 Warszawa, list firmowy ze Lwowa do warszawy, opłata za druki, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie, stempel cenzury warszawskiej.


120 PLN
VERKAUFT
37251

1917 Warszawa, kartka z Wiednia do Warszawy ze stemplem cenzury i stemplem poczty miejskiej za 6 groszy w kolorze fioletowym.


50 PLN
37252

1917 Lublin, kartka żywnościowa Wydziału Zaopatrywania z widokami budowli Lublina..


40 PLN
37253

1917 Lublin, kartka żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego.


15 PLN
37254

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby króla Stefana Batorego i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym z dodatkowymi inicjałami "M S M W"; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
37255

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 22.I-4.II, wydawnictwo ukazujące m.in. warszawskie pomniki króla Jana III Sobieskiego i Mikołaja Kopernika, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym z dodatkowymi napisami fantazyjnymi "MAGISTRAT ST M WARSZAWY"; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
37256

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.II.-4.III., wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
37257

1918 Wilno, karta pocztowa wysłana 23.7 z Warszawy do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelki cenzury warszawskiej i białostockiej; zachowane przesyłki doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
2 400 PLN
37258

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
37259

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z pelną oryginalną gumą bez podlepek na karcie wystawowej (ze standatdową dopłatą za "postfrisch" Mi.720 euro); bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
360 PLN
37260

1918 Żarki, I wydanie, seria na wycinkach (Mi.300 euro), pięknie i czytelnie skasowana, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
300 PLN
37261

1918 Żarki, I wydanie, dwie czyste serie w pięknym stanie, każdy znaczek w obu typach - opisane w PZP str.27, (ze standardową dopłatą za ** Mi.1440 euro), gwarancja Mikstein, Gryżewski,.

Fi.1-3 t.1, 2
840 PLN
37262

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
30 PLN
37263

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta, napisy we wszystkich językach mieszkańców miasta - polskim, ukraińskim, hebrajskim i niemieckim, piękny stan.

Fi.1-5A
120 PLN
37264

1918 Luboml, seria znaczków poczty miejskiej.

Fi.1-5A
40 PLN
37265

1918 Luboml, seria cięta na wycinkach.

Fi.1-5A
50 PLN
37266

1918 Luboml, seria cięta na podlepkach, każdy znaczek z błędem "odwrócone cyfry nominału".

Fi.1-5As
250 PLN
37267

1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej z odwróconymi nominałami.

Fi.2-5As
80 PLN
37268

1918 Częstochowa, kartka wysłana z Częstochowy 4.3.18 do Berlina, w Berlinie nie odebrana i zwrócona do Częstochowy, stemple opłaty doręczeniowej z 10.3.18 do nadawcy.

Fi.2l
800 PLN