Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 67. Städtepost 1914-1918

37149

1915-16 Warszawa, pamiątkowa koperta ofrankowana serią znaczków okupacji niemieckiej "Russich Polen" i wszystkim znaczkami Poczty Miejskiej, które były w obiegu pocztowym od początku jej funkcjonowania - w tym rzadkiej parki z dwoma typami nadruku "6", do skasowania znaczków użyto 3 rodzajów stempli: okrągłego i owalnego datownika i kasownika z syrenką; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.1-10
600 PLN
37150

1915 Warszawa, znaczki wydania definitywnego w odmianach.

120 PLN
37151

Fi.2b
60 PLN
37152

Fi.2f
10 PLN
37153

Fi.2f
10 PLN
37154

Fi.4Iba
Mi.4aa
90 PLN
37155

1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5IIa
250 PLN
37156

1915 Warszawa, połówka znaczka przedrukowego za 6/5 gr. pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Mi.8
25 PLN
37157

Mi.8
100 PLN
37158

1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.7b
10 PLN
37159

1915 Warszawa, miejscowy list opłacony wysłany 21.12, opłatę doręczeniową 6 gr,co bardzo rzadkie, pobrano trzema znaczkami poczty miejskiej wydania przedrukowego za 2/10 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano P.S.SCHUBERT, gwarancja Bojanowicz.

Fi.8a, 27IIa
500 PLN
37160

1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.9a, b
10 PLN
37161

Fi.10
25 PLN
37162

Fi.10b, c
15 PLN
37163

Fi.I-II P1
1 200 PLN
37164

Fi.I-IIb
800 PLN
37165

Fi.IIa
300 PLN
37166

1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.IIb
300 PLN
37167

Fi.IIb
250 PLN
37168

Fi.Ic
400 PLN
37169

1915 Warszawa, znaczki wydań spekulacyjnych i fałszerstw.

60 PLN
37170

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), sygnowany T, gwarancja.

Fi.1-2
100 PLN
37171

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), piękny stan, sygnowany splecione WR - Rachmanow i inne, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
220 PLN
37172

Fi.1-2
90 PLN
37173

1916 Sosnowiec, gwarancja.

Fi.1-2
70 PLN
37174

1916 Sosnowiec, gwarancja.

Fi.1-2
130 PLN
37175

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w rzadkim kolorze intensywnie fioletowym (bez szarego odcienia - dunkelblau nie schwarzviolett - oba odcienie Mi.300 euro), przerwy w literach J i R, sygnowany ak.

Fi.1-2IIb
Mi.1-2II
800 PLN
37176

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, gwarancja.

Fi.1III
80 PLN
37177

1916 Zawiercie, gwarancja.

Fi.1III
50 PLN
37178

1916 Częstochowa, list miejscowy, przesłany 11.2, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy określający wysokość opłaty 10 (fenigów).

Fi.1c
80 PLN
37179

1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz.

80 PLN
37180

1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego ostemplowane grzecznościowo 23.5 kasownikiem z wyróżnikiem "b".

Fi.2, 9, 10
50 PLN
37181

1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 14.9, doręczone 16.IX, datownik poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów).

Fi.2b
80 PLN
37182

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, dofrankowana karta pocztowa wysłana 14.1.1917 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2b
80 PLN
37183

1916 Sosnowiec, gwarancja.

60 PLN
37184

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Mi.220 euro), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
380 PLN
37185

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro), wyższy nominał 10 f. bez śladu podlepki, a jedynie z minimalnym ubytkiem gumy po pęcherzyku powietrza - liczony jak podlepkowy, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.3-4
120 PLN
37186

Fi.3-4
400 PLN
37187

1916 Sosnowiec, seria kasowana z błędami w znaczku za 3 kop. na poz.4 "uszkodzone litery STO w MIASTO po prawej stronie", w znaczku za 10 kop. na poz.9 "biała kreska przecinająca rysunek na ukos" - oba błędy opisane w PZP str.1096, gwarancja Schmutz, Franz i.

Fi.3-4 B
800 PLN
37188

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

90 PLN