13052 |
1928 kartka z sygnaturą VIII.1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
13053 |
1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
13054 |
| 150 PLN | |
13055 |
| 40 PLN | |
13056 |
| 10 PLN | |
13057 |
| 10 PLN | |
13058 |
| 10 PLN | |
13059 |
| 90 PLN | |
13060 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka (38 mm); dofrankowana i wysłana 28.X.33 z Nowego Sącza do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik odgięty). | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN | |
13061 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17 - Lwów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN VERKAUFT | |
13062 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
13063 |
| 120 PLN | |
13064 |
| 50 PLN | |
13065 |
| 50 PLN | |
13066 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (40 mm), dofrankowana i wysłana 4.V.1932 z miejscowości Rypin do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (prawy dolny narożnik odgięty). | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
13067 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 21.V.1932 z miejscowości Skała pod Ojcowem do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (na dole delikatne zagięcia). | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
13068 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr.25 - Gniezno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dobry stan zachowania. | Fi.Cp50Ia |
| 160 PLN | |
13069 |
| 10 PLN | |
13070 |
1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F. | Fi.Cp51 |
| 25 PLN | |
13071 |
| 40 PLN | |
13072 |
1932 godło państwowe - 20 gr, sygnatura (III-1934), hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! sygnatura (III-1933), hasło propagandowe F - OPIEKUJ SIĘ DZIECKIEM - BĘDZIE MNIEJ WIĘŹNIÓW I PRZESTĘPCÓW. sygnatura (III-1934), hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ! bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp51 |
| 360 PLN VERKAUFT | |
13073 |
| 30 PLN | |
13074 |
| 30 PLN | |
13075 |
| 80 PLN | |
13076 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp 54 |
| 40 PLN | |
13077 |
1932 karta w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
13078 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka). | Fi.Cp54 |
| 60 PLN | |
13079 |
| 10 PLN | |
13080 |
| 35 PLN | |
13081 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze), dofrankowana i wysłana 15.3.34 z Bydgoszczy do Fordonu; słabszy stan zachowania. | Fi.Cp58Ia |
| 30 PLN | |
13082 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową). | Fi.Cp60 |
| 150 PLN | |
13083 |
1934 całostka z sygnaturą VIII-1934 i hasłem propagandowym J. | Fi.Cp64 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
13084 |
| 40 PLN | |
13085 |
1934 godło państwowe - 15 gr, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 13.II.935 z miejscowości Tłumacz do Lwowa, dobry stan zachowania. | Fi.Cp65B |
| 60 PLN | |
13086 |
| 50 PLN | |
13087 |
| 35 PLN | |
13088 |
1935 kartka (na odpowiedź) z Grodna 1.7.35 do Warszawy. | Fi.Cp65B |
| 50 PLN | |
13089 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz; nieznacznie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 120 PLN | |
13090 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu. | Fi.Cp68 |
| 200 PLN | |
13091 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp68 |
| 25 PLN | |