Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
5980 |
1935 herb Gdańska w owalu, luzak z serii. | Fi.245 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
5981 |
1935 znaczek wydania na przesyłki lotnicze. | Fi.247 |
| 10 PLN | |
5982 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze. | Fi.251 |
| 20 PLN | |
5983 |
1936 polecony list ekspresowy z Gdańska wysłany 17.XI do Gdyni, zwraca uwagę stempelek "20 P.Einl.Geb.", na odwrocie stempel Gdańsk 5 (wyróżnik "k") i kasownik odbiorczy. | Fi.236, 257 Mi.A241, 261 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
5984 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii. | Fi.258 |
| 10 PLN | |
5985 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen. na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Mi. 400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania | Fi.Cp55e Mi.P54 |
| 1 000 PLN | |
5986 |
1937 wydanie na rozwój gospodarki Gdańskiej, znaczek za 40 Pf. ze znacznym wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja Krawczyk. | Fi.271 Mi.275X |
| 250 PLN | |
5987 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Bl.1-2a-b |
| 500 PLN | |
5988 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.1b |
| 20 PLN | |
5989 |
1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 7, częściowy brak cyfry (suchotłoczony), inne drobniejsze błędy napisu wycenione na Mi.600 i 400 euro, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.1 B |
| 1 600 PLN | |
5990 |
1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2a |
| 50 PLN | |
5991 |
1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2a |
| 50 PLN | |
5992 |
1937 blok z wystawy filatelistycznej DAPOSTA. | Fi.bl.2b |
| 20 PLN | |
5993 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, list polecony frankowany blokiem, ostemplowanym okolicznościowo, wysłany 30.XI z urzędu Gdańsk 1 do Łagiewnik, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.bl.3 |
| 500 PLN | |
5994 |
1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta czysta, idealny stan zachowania. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp4 Mi.PP3 |
| 350 PLN | |
5995 |
1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta z pełną treścią wysłana 21.4.1938 z urzędu Gdańsk 1, dobry stan zachowania (przebarwienia). | Fi.Cpp4/I Mi.PP3 |
| 150 PLN | |
5996 |
1938 Schüddelkau über Danzig 1 - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Pietzkendorf (Szadółki), znaczek unieważniony 20.12 w urzędzie Gdańsk 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.286 Mi.289 |
| 250 PLN | |
5997 |
1938 wydanie obiegowe, seria w narożnych czworoblokach w pięknym stanie, czworoblok znaczka za 1 gulden z znaczkiem z rzadkim błędem "podwójne Ol w Oliwa". | Fi.286-294s |
| 1 900 PLN | |
5998 |
1938 wydanie obiegowe, seria podstawowa. | Fi.286-94 Mi.289-97 |
| 135 PLN VERKAUFT | |
5999 |
1938 wydanie obiegowe, marginesowa seria w czworoblokach w pięknym stanie z numerami nakładu HAN na marginesach arkuszy, niezwykle rzadki komplet w doskonałym stanie. | Fi.286-94 |
| 6 000 PLN | |
6000 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, skasowana 9.I w dniu wejścia do obiegu; temat - UPU. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 200 PLN | |
6001 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, karta czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 300 PLN | |
6002 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta w czworoblokach. | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 120 PLN | |
6003 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria na wycinkach z hitlerowskim stemplem propagandowym "DANZIG HAT UNS BEFREIT" z dnia wybuchu II Wojny Światowej - 1.IX.1939r. | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 80 PLN | |
6004 |
1939 całostka Wolnego Miasta Gdańsk z nadrukiem Deutsches Reich, o nominale 6Rpf/10Pf (Michel 2005 - 45 euro). | Mi.P284 |
| 50 PLN | |
6005 |
1939 komplet całostek Wolnego Miasta Gdańska z nadrukiem Deutsches Reich (Mi.90 euro). | Mi.P283-284 |
| 200 PLN | |
6006 |
1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG, seria czysta w pięknym stanie. | Mi.716-29 |
| 400 PLN | |
6007 |
1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG, seria kasowana (Mi.200 euro). | Mi.716-29 |
| 320 PLN | |
6008 |
1940 znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany 3.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat PTAKI. | Mi.745 |
| 80 PLN | |
6009 |
1940 list wysłany 14.3 jako przesyłka poczty polowej z Gdańska do Torunia; nadawczy wirnik okolicznościowy "Gebt für die Winterhilfe! Opfert!" Gdańsk 5, walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
6010 |
1940 ilustrowana, propagandowa karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 7.I z okazji Dnia Znaczka; doskonały stan zachowania. | Mi.P287 |
| 80 PLN | |
6011 |
1940 karta ilustrowana (v.Bismarck) z dopłatą na Pomoc Zimową z okolicznościowym dodrukiem z okazji akcji pomocowej DAF (Deutsche Arbeitsfront), ostemplowana 31.3 datownikiem okolicznościowym Gdańsku "6.WHW-REICHS-STRASSENSAMMLUNG" (6 Krajowa zbiórka uliczna na rzecz Pomocy Zimowej), dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P286/05 |
| 60 PLN | |
6012 |
1942 list w ładnej kopercie firmowej, wysłany 28.VIII z Gdańska do Pakosch (Pakość), znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
6013 |
1942 "SCHICHAU WERFT MASCHINEN U.LOKOMOTIVFABRIK" - 8 fen frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na firmowej kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 6.5 z urzędu Gdańsk 5; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | |
| 250 PLN | |
6014 |
1943 "DAIMON Taschenlampen-Batterien Hauslampen-Leuchtstäbe" - 8 fen frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na firmowej kopercie listu (druki) przesłanego lokalnie 2.4 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | |
| 300 PLN | |