5940 |
1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; bardzo dobry stan zachowania (naturalna inkluzja w papierze). | Fi.Cp46b |
| 250 PLN | |
5941 |
1930 AMBULANS 4327 relacji SZYMANKOWO - NOWY DWÓR (SIMONSDORF-TIEGENHOF), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list przesłany 9.7 ambulansem do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 300 PLN | |
5942 |
1930 JUNGFER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 8.7 z Jungfer (Marzęcino) do Gdańska; walor w dobrym stanie zachowania (znaczek uszkodzony). | Fi.208 Mi.214 |
| 50 PLN | |
5943 |
1930 BÖLKAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 12.8 z Bölkau (Bielkowo) do Gdańska; na froncie okrągły stempelek z herbem Gdańska "WAHLZETTEL-UMSCHLAG", na odwrocie stempelek nadawcy "Gemeinde Bölkau Freie Stadt Danzig"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
5944 |
1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Krawczyk. | Fi.214-24 Mi.220-30 |
| 1 600 PLN | |
5945 |
1930 seria wydania okolicznościowego dla uczczenia 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska. | Fi.214-24 |
| 1 600 PLN | |
5946 |
1930 10. rocznica powstania Wolnego miasta Gdańska, luzak z serii. | Fi.215 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
5947 |
1930 10. rocznica powstania Wolnego miasta Gdańska, luzak z serii. | Fi.216 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
5948 |
1930 znaczek z serii z okazji 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska, gwarancja Schmutz. | Fi.222 |
| 220 PLN | |
5949 |
1930 KREBSFELDERWEIDEN, GROSSMAUSDORF - list urzędowy wysłany 3.2 z lokalnego urzędu Domänenkasse osady Krebsfelderweiden (Rakowiska), obsługiwanego pocztowo przez urząd Grossmausdorf (Myszewo), do Senatu Wolnego Miasta Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Domänenkasse Krebsfelderweiden"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
5950 |
1930 list urzędowy wysłany 2.6 z Sądu Pracy dla Wolnego Miasta Gdańska za pośrednictwem urzędu Gdańsk 1, kasownik z wyróżnikiem "a1e", dodatkowy pocztowy stempelek "Zustellungsurkunde" (poświadczenie odbioru) nieopisany w katalogu Wolffa!!! pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Arbeitsgericht Danzig"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
5951 |
1930 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 27.2 z sądu rejonowego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
5952 |
1930 STANGENWALDE - list urzędowy wysłany 8.5 z Nadleśnictwa Stangenwalden (Jadłowo) do Zarządu Lasów Senatu Wolnego Miasta Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Staatl. Oberförsterei Stangenwalde"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
5953 |
1930 KREBSFELDERWEIDEN, GROSSMAUSDORF - list urzędowy wysłany 17.5 z lokalnego urzędu Domänenkasse osady Krebsfelderweiden (Rakowiska), obsługiwanego pocztowo przez urząd Grossmausdorf (Myszewo), do Senatu Wolnego Miasta Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Domänenkasse Krebsfelderweiden"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 70 PLN VERKAUFT | |
5954 |
1930 "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie) Danzig 5, kasownik propagandowy na liście urzędowym wysłanym 29.8 z parlamentu Wolnego Miasta Gdańska (Volkstag), pieczęć nadawcy "DER VOLKSTAG DER FREIE STADT DANZIG"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
5955 |
1931 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, list w kopercie z emblematem Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA 1932 opłacony jako przesyłka miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłany 13.6 z urzędu Gdańsk 1 (kasownik z wyróżnikiem "*1t") do Danzig-Schidlitz (Siedlce); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.187 Mi.193 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
5956 |
1931 "Kinder hungern Hilf durch Spenden!" (Poprzez zbiórki żywności pomagaj głodnym dzieciom!) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na "firmowej" kopercie druków Socjaldemokratycznej Partii Wolnego Miasta Gdańska wysłanej 8.12; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.210 Mi.216 |
| 50 PLN | |
5957 |
1932 znaczek wydania przedrukowego na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUFPOSTA. | Fi.225 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
5958 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.750.-). | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 700 PLN | |
5959 |
1932 seria wydania z dopłatą na rzecz Międzynarodowej Wystawy Lotniczej LUPOSTA. | Fi.225-9 |
| 600 PLN | |
5960 |
1932 znaczek wydania przedrukowego na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUFPOSTA. | Fi.227 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
5961 |
1932 wydanie z dopłatą na rzecz wystawy filatelistycznej w Gdańsku, luzak z serii. | Fi.228 |
| 80 PLN | |
5962 |
1932 znaczek wydania przedrukowego z dopłata na LUFTPOSTA. | Fi.228 |
| 40 PLN | |
5963 |
1932 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Wystawa Poczty Lotniczej LUPOSTA, pęknięta gruba linia adresowa; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cpp2 Mi.PP1 |
| 400 PLN | |
5964 |
1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 20/100 Pf. z błędem na poz.3 "1 złamane u dołu" (Mi.130 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.D42 B1 Mi.P42 I |
| 260 PLN | |
5965 |
1933 AMBULANS 124 relacji GDAŃSK - MALBORK (DANZIG-MARIENBURG), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki za 5 fen i 10 fen - frankatura dwukolorowa, list przesłany 7.11 ambulansem do Gdańska; datowniki idealnie odciśnięte; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.187, 188 Mi.193, 194 |
| 250 PLN | |
5966 |
1933 "Schafft Hausbriefkästen an sie beschleunigen die Briefzustellung" (aby przyspieszyć doręczanie listów załóż skrzynkę pocztową) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 3.12; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.188 Mi.194 |
| 40 PLN | |
5967 |
1933 przesyłka urzędowa wysłana 20.5 z kasy więzienia przy ulicy Kurkowej (Schiesstange) do Gdańska; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Wogibt es eine andere Stadt die Seebad dicht bei Seebad hat" Gdańsk 5, pieczęć urzędowa nadawcy "Strafanstalts-Kasse", wydrukowana formułka zwalniająca przesyłki urzędowe od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania. Ciekawostkę historyczną stanowi fakt, że w lipcu 1917 w więzieniu tym przetrzymywano przez kilka tygodni Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego. | |
| 80 PLN | |
5968 |
1934 "Im deutschen Danzig Reichstreffen des graphischen Gewerbes 9.-13. August 1934" Danzig 5, kasownik okolicznościowy na firmowej kopercie "GEBR.REUTER" wysłanej 11.8; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.188 Mi.194 |
| 120 PLN | |
5969 |
1934 "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" - rzadki pocztowy stempel pomocniczy, karta pocztowa wysłana 15.5 z gdańskiego urzędu skarbowego, adresata nie odnaleziono i po oznaczeniu przesyłki w urzędzie Gdańsk 1 stempelkami "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" i "Zurück 22.MAI 1934" odesłano do nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
5970 |
| 500 PLN | |
5971 |
1934 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza, ostemplowana okolicznościowo 5.VIII; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp47 |
| 350 PLN | |
5972 |
| 300 PLN | |
5973 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.VIII, dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp3 Mi.PP2 |
| 250 PLN | |
5974 |
1935 HOHENSTEIN - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, widokówka zamiejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłana 24.12 z Hohenstein (Pszczółki) do Gdańska Siedlce; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.188 Mi.194 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
5975 |
1935 herb Gdańska w owalu. | Fi.239 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
5976 |
1935 herb Gdańska w owalu, luzak z serii. | Fi.241 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
5977 |
1935 wydanie obiegowe - herb Gdańska, seria. | Fi.241-6 |
| 70 PLN | |
5978 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 25 pf. - najdrozszych w serii, z numerem nakładu HAN 535 na marginesie (Fi.-.-), piękny stan zachowania. | Fi.242 Mi.246 HAN 535 |
| 1 200 PLN | |
5979 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 40 pf. z numerem nakładu HAN 635 na marginesie, piękny stan zachowania. | Fi.244 Mi.248 HAN 635 |
| 160 PLN | |