Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 54. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
16221

1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, fałszerstwo znaczka za 25 gr na szkodę poczty.

Fi.255FP
Mi.276PF
900 PLN
16222

1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr., lekkie zgięcie wzdłuż lewego marginesu, gwarancja Schmutz.

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa 
500 PLN
16223

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr. - frankatura wielokrotna, list zagraniczny, wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny.

Fi.256
Mi.277 
20 PLN
16224

1932 ozdobny telegram, wysłany 2.I.1937 z Poznania do Zarzecza koło Jarosławia; dobry stan zachowania.


120 PLN
16225

1932 miejscowy polecony list urzędowy z Dobczyc.


20 PLN
16226

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej, wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123).

Fi.Cp49IB, 240
Mi.259 
50 PLN
16227

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa nr 15 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp50I, 242
65 PLN
16228

1933 list do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie nadany w ambulansie pocztowym na trasie Brodnica - Bydgoszcz nr 223 z wyróżnikiem a, ciekawa koperta kolejowa "SPRAWA KOLEJOWO _ SŁUŻBOWA, Pociągiem".

Fi.242
Mi.261 
200 PLN
16229

1933 kartka z wirnikiem okolicznościowym z Warszawy "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", Myślicki 32109.

Fi.242
20 PLN
16230

1933 WILEŃSZCZYZNA - JEZIORNICA - list wysłany 11.VII z niewielkiej miejscowości Jeziornica (powiat słonimski) do Wilna, doskonale odciśnięty datownik z wyróżnikiem "a"; słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.242, 248
Mi.261, 267 
120 PLN
16231

1933 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", na rewersie okolicznościowa nalepka WIPA Wien 1933, stempel wlasnosciowy Vaumund.

Fi.250
Mi.271 
50 PLN
16232

1933 list do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

Fi.255
Mi.276 
120 PLN
16233

1933 list do Wilna nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno i Tczew nr 5 z wyróżnikiem a.

Fi.256
Mi.277 
80 PLN
16234

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok.

Fi.258
Mi.279 
1 000 PLN
16235

1933 700-lecie Torunia.

Fi.258
Mi.279 
120 PLN
16236

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
16237

1933 700-lecie Torunia, piękny marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja z opisem Schmutz

Fi.258D
Mi.279Y 
1 200 PLN
16238

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
16239

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.120.-).

Fi.259
Mi.280 
85 PLN
16240

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.480.-).

Fi.259
Mi.280 
320 PLN
16241

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280 
75 PLN
16242

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280 
400 PLN
16243

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280 
40 PLN
16244

1933 zwycięstwo w Challenge'u - Żwirko i Wigura.

Fi.259
Mi.280 
50 PLN
16245

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza.

Fi.259L
Mi.280 
30 PLN
16246

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y 
2 500 PLN
16247

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281 
120 PLN
16248

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281 
300 PLN
16249

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
16250

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
80 PLN
16251

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), gwarancja i opis Schmutz..

Fi.260D
Mi.281Y 
100 PLN
16252

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
80 PLN
16253

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
120 PLN
16254

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282 
70 PLN
16255

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
50 PLN
16256

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282 
200 PLN
16257

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN
16258

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283 
700 PLN
16259

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
16260

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
120 PLN