Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 54. Überdruckausgaben 1918-1919

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
15451

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z niedobitym nadrukiem, sygnowany Esperantisto Filatelejo, gwarancja.

Fi.22a
25 PLN
15452

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze czarnym, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
15453

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 1 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
25 PLN
15454

1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura ze znaczkiem okupacji austro-węgierskiej, list polecony wysłany 31.I. ze Sławkowa do Będzina, na terenie dyrekcji lubelskiej pod koniec stycznia zaczęło brakować znaczków (za prof. J.Auleytnerem) - stąd list obok polskich znaczków przedrukowych drugiego wydania lubelskiego za 10/30 i 25/40 hal. opłacono znaczkiem OA za 15 hal., na odwrocie kasownik odbiorczy, piękny stan, gwarancja i opis Walisch.

Fi.22a, 23a, OA60
4 200 PLN
15455

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem czarnym z błędem B4 z poz. 41, ciężkie podlepki, gwarancja.

Fi.22aB4
Mi.22a 
30 PLN
15456

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Kwaśniewski, Jungjohann.

Fi.22a No
Mi.22a K 
135 PLN
VERKAUFT
15457

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, z lekko uszkodzoną lewą gwiazdką, sygnowany, gwarancja Gryżewski.

Fi.22b
320 PLN
15458

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, gwarancja Schmutz.

Fi.22b
150 PLN
VERKAUFT
15459

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, w bardzo ładnym stanie, gwarancja Kwaśniewski,.

Fi.22b
1 350 PLN
15460

1918 drugie wydanie lubelskie, FIOLETOWY NADRUK Z BŁĘDEM "HA zamiast HAL" NA LIŚCIE - znaczek za 10/30 hal z nadrukiem fioletowym - mieszana frankatura z parką znaczków za 3/15 hal i znaczkiem z czarnym nadrukiem za 10/30 hal, oba znaczki za 10/30 hal z błędem na 41 poz. "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA zamiast HAL, brak kropki po HAL", list zagraniczny wysłany 31.I.1919 z Lublina do Wiednia, opłacony o 1 hal. ponad obowiązującą taryfą (25 hal), wynikający z braku znaczków o nominale 1 lub 5 hal., znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem austro-węgierskiej poczty polowej z wyciętym napisem K.u.k. ETAPENPOSTAMT; dla lepszej ekspozycji koperta rozcięta z trzech stron i nieco zmniejszona; znaczek z fioletowym nadrukiem jest rzadki i nie znany na korespondencji, stąd jego brak wyceny na liście, z błędem na liście unikalny walor, gwarancja Jungjohann.

Fi.22b B4, 21, 22a B
20 000 PLN
15461

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, naturalne fałdy w papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
700 PLN
15462

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 31 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
1 200 PLN
15463

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Miszczak.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
900 PLN
15464

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej gwiazdki, gwarancja.

Fi.23a
40 PLN
15465

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.23a
Mi.23A 
30 PLN
15466

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11.5/11.5 z nadrukiem z poz. 41 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23a
Mi.23B 
100 PLN
15467

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 41 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23a
Mi.23A 
40 PLN
15468

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.23a B5
50 PLN
15469

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.23aNo
Mi.23AK 
450 PLN
15470

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23aNo
Mi.23AK 
150 PLN
15471

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
240 PLN
15472

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku w cenie zwykłego znaczka, sygnowany, gwarancja.

Fi.24
20 PLN
15473

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.24
Mi.24 
40 PLN
15474

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Danowski.

Fi.24
Mi.24 
40 PLN
15475

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Danowski.

Fi.24
Mi.24 
40 PLN
15476

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Fi.24
Mi.24 
20 PLN
15477

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym normalnym i normalnym na stronie gumowanej, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.24Ndw
Mi.24 
480 PLN
15478

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.24No
Mi.24K 
150 PLN
15479

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak liter CZTA", fałdy na gumie, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
20 PLN
15480

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak liter CZTA", fałdy na gumie, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
20 PLN
15481

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Gryżewski.

Fi.25a
Mi.25I 
50 PLN
15482

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Danowski.

Fi.25a
Mi.25I 
25 PLN
15483

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Danowski.

Fi.25a
Mi.25I 
25 PLN
15484

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.25a
Mi.25I 
25 PLN
15485

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 40 - brak liter TA, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25aB10
60 PLN
15486

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku - brak liter TA, gwarancja Jungjohann.

Fi.25a B10
Mi.25I 
40 PLN
15487

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak liter ZTA", gwarancja Danowski.

Fi.25aB9
Mi.25I 
45 PLN
15488

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak liter ZTA", gwarancja.

Fi.25a B9
Mi.25I 
30 PLN
15489

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak liter ZTA", gwarancja Danowski.

Fi.25a B9
Mi.25I 
45 PLN
15490

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym (Fi.240.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
200 PLN