Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 54. Städtepost 1914-1918

15134

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z lekkim śladem podlepki, znaczek za 2 gr. typ 1, za 4 gr. typ 8, bardzo ładny stan, sygnowane, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
15135

1917 Przedbórz, seria pierwszego wydania, minimalne ślady po podlepkach, gwarancja.

Fi.1-2B
200 PLN
15136

1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze ceglastym, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P1
170 PLN
15137

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem za 4 gr. typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A
500 PLN
15138

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku.

Fi.2b
80 PLN
15139

1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 30.VIII z Budapesztu do Warszawy, fioletowy stempelek "7 FENYGÓW", przesyłka niedoręczona i 2.X opatrzona adnotacją "Adresat siedzi w czytadeli", dodatkowy stempelek informacyjny Poczty Miejskiej z dopiskiem "verzogen nach Cytadela", po pewnym czasie kartę ponownie przekazano Poczcie Miejskiej, która 16.X zwróciła ją (stempelek ZURÜCK) do nadawcy, gdzie dotarła 23.X, stempelek cenzury; minimalnie słabszy stan zachowania: poziome i pionowe zgięcia; dekoracyjna całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.9b, 33a, 35a
400 PLN
15140

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19.II-4.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
15141

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby miast polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
15142

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8-21.I, wydawnictwo ukazujące królów polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
15143

1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 5-18.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
15144

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnych karnetach, sporządzonych w małym nakładzie, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.

500 PLN
15145

180 PLN
15146

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami.

100 PLN
15147

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej.

50 PLN
15148

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami,

100 PLN
15149

Fi.3a
600 PLN
15150

1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta.

Fi.1-5A
Mi.1-5
120 PLN
15151

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
20 PLN
15152

1918 Luboml, dwie cięte serie poczty miejskiej.

50 PLN
15153

1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej.

50 PLN
15154

1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej na wycinkach.

40 PLN
15155

1918 Luboml, luzaki z serii.

50 PLN
15156

1918 Luboml, luzaki z serii.

40 PLN
15157

1918 Luboml, luzaki z serii.

20 PLN
15158

1918 Luboml, luzaki z serii.

40 PLN
15159

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby bez tła znaczków poczty miejskiej za 2, 6 i 10 gr.(wszystkie typu 2), sygnatura Rachmanow, Czer.Broda, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6A P1
1 800 PLN
15160

Fi.3-6A
Mi.3-6C
600 PLN
15161

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
15162

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein.

Fi.3-6B
90 PLN
15163

1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
90 PLN
15164

1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.3-6B
80 PLN
15165

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.3-6B
90 PLN
15166

1918 Przedbórz, seria ząbkowana znaczków II wydania.

Fi.3-6B
50 PLN
15167

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.3-6B
100 PLN
15168

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
100 PLN
15169

1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.4B
20 PLN
15170

1918 Przedbórz, znaczki drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.4B
40 PLN
15171

Fi.5A
50 PLN
15172

1918 Przedbórz, znaczek II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.5A
40 PLN
15173

Fi.5B
30 PLN