15134 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z lekkim śladem podlepki, znaczek za 2 gr. typ 1, za 4 gr. typ 8, bardzo ładny stan, sygnowane, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 200 PLN | |
15135 |
1917 Przedbórz, seria pierwszego wydania, minimalne ślady po podlepkach, gwarancja. | Fi.1-2B |
| 200 PLN | |
15136 |
1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze ceglastym, gwarancja Schmutz. | Fi.1A P1 |
| 170 PLN | |
15137 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem za 4 gr. typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 500 PLN | |
15138 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
15139 |
1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 30.VIII z Budapesztu do Warszawy, fioletowy stempelek "7 FENYGÓW", przesyłka niedoręczona i 2.X opatrzona adnotacją "Adresat siedzi w czytadeli", dodatkowy stempelek informacyjny Poczty Miejskiej z dopiskiem "verzogen nach Cytadela", po pewnym czasie kartę ponownie przekazano Poczcie Miejskiej, która 16.X zwróciła ją (stempelek ZURÜCK) do nadawcy, gdzie dotarła 23.X, stempelek cenzury; minimalnie słabszy stan zachowania: poziome i pionowe zgięcia; dekoracyjna całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; z kolekcji S.Rosińskiego. W cytadeli warszawskiej mieściło się jedno z najcięższych rosyjskich więzień dla Polaków, niesławny X Pawilon, po ucieczce Rosjan, Niemcy również wykorzystywali cytadelę, jako więzienie, a pod jej murami dokonywano egzekucji Polaków. | Fi.9b, 33a, 35a |
| 400 PLN | |
15140 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19.II-4.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
15141 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby miast polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
15142 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8-21.I, wydawnictwo ukazujące królów polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
15143 |
1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 5-18.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
15144 |
1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnych karnetach, sporządzonych w małym nakładzie, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
15145 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 16.6.17, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" typ 26IIb i stempel zwrotu "Verzogen nach / WARSCHAUER BURGERPOST" ze względu na niemożliwość doręczenia. | |
| 180 PLN | |
15146 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami. | |
| 100 PLN | |
15147 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej. | |
| 50 PLN | |
15148 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami, | |
| 100 PLN | |
15149 |
1918 Częstochowa, widokówka wysłana 7.IV z Hrubieszowa, jako przesyłka wojskowa doręczona bezpłatnie przez pocztę miejską w Częstochowie, czytelnie odciśnięty datownik poczty miejskiej (Fi.700.-), kasownik nadawczy urzędu etapowego w Hrubieszowie z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 600 PLN | |
15150 |
1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta. | Fi.1-5A Mi.1-5 |
| 120 PLN | |
15151 |
1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem. | Fi.5As |
| 20 PLN | |
15152 |
1918 Luboml, dwie cięte serie poczty miejskiej. | |
| 50 PLN | |
15153 |
1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej. | |
| 50 PLN | |
15154 |
1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej na wycinkach. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
15155 |
1918 Luboml, luzaki z serii. | |
| 50 PLN | |
15156 |
| 40 PLN | |
15157 |
| 20 PLN | |
15158 |
| 40 PLN | |
15159 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby bez tła znaczków poczty miejskiej za 2, 6 i 10 gr.(wszystkie typu 2), sygnatura Rachmanow, Czer.Broda, gwarancja Schmutz. | Fi.3, 5, 6A P1 |
| 1 800 PLN | |
15160 |
1918 Przedbórz, II wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Schmutz,. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 600 PLN | |
15161 |
| 160 PLN | |
15162 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein. | Fi.3-6B |
| 90 PLN | |
15163 |
1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-6B |
| 90 PLN | |
15164 |
1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.3-6B |
| 80 PLN | |
15165 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.3-6B |
| 90 PLN VERKAUFT | |
15166 |
1918 Przedbórz, seria ząbkowana znaczków II wydania. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
15167 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk. | Fi.3-6B |
| 100 PLN | |
15168 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-6B |
| 100 PLN | |
15169 |
1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.4B |
| 20 PLN | |
15170 |
1918 Przedbórz, znaczki drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.4B |
| 40 PLN | |
15171 |
1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.5A |
| 50 PLN | |
15172 |
1918 Przedbórz, znaczek II wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.5A |
| 40 PLN | |
15173 |
1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.5B |
| 30 PLN | |