Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 54. Feldpost im I Weltkrieg

14936

1 000 PLN
14937

1917 dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast ( ), wysłana 3.10 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek cenzury piotrogrodzkiej z numerem 214; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
14938

1917 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 18.III do miejscowości Selb za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 649 przydzielonej do obsługi oddziałów ukraińskich, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "Ukrainische Legionen I. Baons-Kompanie", dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
14939

100 PLN
14940

600 PLN
14941

35 PLN
14942

40 PLN
14943

1917 dwa formularze Austriackiego Czerwonego Krzyża (część na odpowiedź i część z opłaconą odpowiedzią) przeznaczone do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, podpisy po rosyjsku i niemiecku, przesyłki od i do tego samego odbiorcy, pierwsza datowana 29.3 wysłana z Oświęcimia do obozu w miejscowości Rudniewka poczta Wyszni-Wołoczek w Guberni Twerskiej, gdzie dotarła 19.6, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; druga datowana 28.VI, wysłana 25.6 (wg kalendarz juliańskiego) z miejscowości Wyszni-Wołoczek do Oświęcimia , stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; obie przesyłki pisane po polsku; walory w dobrym stanie zachowania.

300 PLN
14944

1917 Beniaminów, obóz dla internowanych Legionistów polskich, formularz poczty polowej wysłany 4.V za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu, adresowany na pocztę polową 378 do por.Jerzego Sawickiego, który po kryzysie przysięgowym został osadzony w Beniaminowie k.Zegrza Południowego; stempelek cenzury radomskiej i parafka cenzora; bardzo dobry stan zachowania; przesyłka reprodukowana i opisana w artykule J.Falkowskiego "KORESPONDENCJA INTERNOWANYCH LEGIONISTÓW Z OBOZÓW W SZCZYPIORNIE, ŁOMŻY I BENIAMINOWIE" w Filateliście 11/2001.

120 PLN
14945

1917 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 20.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką !!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie kasownik odbiorczy z datą 25.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 28.Dec 1917"; dobry stan zachowania.

Mi.72II
150 PLN
14946

350 PLN
14947

1917 sekretnik wysłany 27.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 207 do Hamburga, zwraca uwagę adaptowany datownik.

25 PLN
14948

30 PLN
14949

1917 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 199, widokówka wysłana 19.I z Dęblina za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; owalny stempel formacyjny z orłem "KOMENDA SZPITALA REZERWOWEGO LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P212) i dodatkowy dwuwierszowy "SZPITAL REZERWOWY LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P213); przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
14950

1917 karta polowa legionów z małym orłem pisana wysłana 20.3.17 z niższej szkoły oficerskiej w Zambrowie do Włocławka, datownik FELDPOSTAMT 378, owalny stempel formacyjny z orłem "KOMENDA BAONU Nr. 1 PUŁK 2 * I. LEG. POLSKI".

160 PLN
14951

1917 karta polowa wysłana 25.4.15 z audytoriatu I. Brygady do Nowego Targu, bardzo późne użycie datownika ETAPPENPOSTAMT 118, czarny stempel "I Brygada Leg.Polsk.".

240 PLN
14952

100 PLN
14953

30 PLN
14954

1917 list z Dęblina 12.IV.17 z kompanii sztabowej 2. batalionu 6. pułku piechoty do Krakowa, datownik K. u. K. ETAPPENPOSTAMT 199, bardzo rzadki stempel z orłem "KOMENDA ( 6 P.P.) LEG.POL."

300 PLN
14955

1917 karta wysłana poczty polowej nr 378 z Zambrowa 28.7.17 z 2.pułku legionów na feldpost 281, fioletowy stempel owalny z orłem "* KANCELARYA RACHUNKOWA 2. PUŁKU LEGIONÓW POLSKICH", stan dobry.

300 PLN
14956

1917 Flotylla Wiślana, widokówka wysłana 27.III.1917 na Morawy za pośrednictwem poczty etapowej 180 (w Krakowie) z podłużnym stemplem Dowództwa Wiślanych Linii Transportowych / Oddział przeładunkowy w Krakowie. Stempel ten nie jest notowany w opracowaniu Poczta austro-węgierskiej flotylli na Wiśle 1914-1918 S. Danielski, M. Kamieński !.

700 PLN
14957

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.

20 PLN
14958

1917 list poczty polowej 378 17.X.17 ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej.

60 PLN
14959

20 PLN
14960

20 PLN
14961

1917 widokówka (Fort w Iwangorodzie Dęblinie) z kasownikiem austriackiej poczty etapowej nr 199 stacjonującej w Dęblinie ze stemplem cenzury w Radomiu.

30 PLN
14962

1917 kartka legionowa z poczty polowej nr 378 13.II.17 do Lwowa, stempel formacyjny "BATALION III. / 2 PUŁKU LEGIONU POLSKIEGO".

200 PLN
14963

1917 kartka austriackiej poczty polowej 355 23.III.17 do Krakowa (poczta polowa nr 355 to jedna z trzech spośród kilkaset, które były oddelegowane do przewożenia korespondencji Legionów polskich), stempel formacyjny "Kompania I. pułku artylerii Legionów polskich", ręcznie artystycznie malowana kartka.

260 PLN
14964

1917 karta polowa z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Puławy z wyróżnikiem b (Rainer 200 P) wysłana do obozu jeńców rosyjskich w Celle koło Hannoveru, trójkątny stempel cenzury w Wiedniu i okrągły cenzury obozowej.

Fi.Cp3x
150 PLN
14965

1918 X Armia - poczta lokalna z rejonu Baranowicz i Nowogródka, piękna karta wysłana 28.9 z Bobrujska do Warszawy; Bobrujsk jeszcze kilka miesięcy wcześniej był kontrolowany przez wojska I Polskiego Korpusu Gen.Dowbora Muśnickiego, po ich rozbrojeniu stał się najbardziej wysuniętą na wschód rubieżą zajętą przez X Armię, przesyłki cywilne z tamtego rejonu (blisko 400 km na wschód od Baranowicz i Nowogródka) są unikalne; opłacona znaczkiem za 30 Pf i zgodnie z przepisami niemieckim znaczkiem za 10 Pf, oba unieważniono dawnym rosyjskim datownikiem BOBRUJSK MIŃSK. ( .); "10 FEN." - czerwonoliliowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania Poczty Miejskiej w Warszawie; dwa stemple cenzury niemieckiej; wspaniała całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

10 000 PLN
14966

Fi.1-11
2 800 PLN
14967

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, czysta seria z pełną oryginalną gumą, poza kilkoma lekkimi zmatowieniami w ładnym stanie, gwarancja Mikstein, Schmutz, Malinowski, Łaszkiewicz, Rachmanow, Krawczyk, Ways, większość znaczków ma po dwie gwarancje.

Fi.1-11
6 700 PLN
14968

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

20 PLN
14969

400 PLN
14970

1918 znaczek I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

40 PLN
14971

1918 znaczek I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, poprawiana guma, gwarancja z oznaczeniem G.

10 PLN
14972

1918 znaczek I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

40 PLN
14973

Fi.10
120 PLN
14974

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.11
1 000 PLN
14975

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, sygnowane, gwarancja Schmutz,.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN