2159 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem typu III - gr w jednej linii z 25, gwarancja Petriuk. | Fi.270III Mi.291II |
| 40 PLN | |
2160 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok. | Fi.271 Mi.292 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
2161 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki", gwarancja Petriuk. | Fi.271B1 Mi.292II |
| 50 PLN | |
2162 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr". | Fi.271B1 Mi.292II |
| 30 PLN | |
2163 |
| 80 PLN | |
2164 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, tak zwanym okienkowym, przy przedruku w wyjątkowych przypadkach uzupełniano brakujący lub uszkodzony znaczek w arkuszu innym przez wklejenie paskami papieru z marginesów arkusza, tak powstało kilka nadruków odwróconych, klasyczny i bardzo rzadki błędodruk znany do dzisiaj w kilku zaledwie egzemplarzach, na oferowanym znaczku usunięto paski papieru i poprawiono gumę próbując stworzyć znaczek tzw. postfrischowy, nie możliwy dla odwrotki okienkowej, prawdziwy rarytas Polski Międzywojennej, fotoatest Schmutz. | Fi.271No Mi.292K |
| 30 000 PLN | |
2165 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym nadrukiem z obiegu pocztowego z Siemianowic Śląskich, znane do dzisiaj 5 sztuk znaczków stemplowanych pochodzących z trzech różnych arkuszy, które dostały się do obiegu w trzech różnych urzędach pocztowych, ze względu na nieduże przesunięcie nadruków na znanych egzemplarzach znaczki te trafiły do obiegu pocztowego i zostały przeoczone przez zbieraczy i w większości zniszczone, każdy z 5 odkrytych przez ostatnie ponad 75 lat egzemplarzy stanowił prawdziwą sensację której poświęcali osobne artykuły znani polscy eksperci, klasyczny błąd i rarytas Polski Międzywojennej, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz. | Fi.271Np Mi.292DD |
| 65 000 PLN | |
2166 |
1934 zagraniczny list wartościowy w specjalnej kopercie wydania pocztowego, wysłany 24.III z miejscowości Orniany do konsulatu RP w Leningradzie, kasowniki i stempelki urzędów: Wilno, Stołpce, Mińsk i odbiorczy Leningrad; na odwrocie nieźle zachowane pieczęci lakowe; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | |
| 135 PLN VERKAUFT | |
2167 |
1934 "Zjednoczona Fabryka Związków Azotowych" - 30 gr. (2 x 15 gr) frankatura mechaniczna B4, karta firmowa, wysłana 19.I z Chorzowa do Kielc; temat - CHEMIA. | |
| 40 PLN | |
2168 |
1934 firmowy ekspres polecony z Warszawy do Berlina z frankaturą mechaniczną. | |
| 25 PLN | |
2169 |
1934- list do załoganta statku szkolnego Daru Pomorza w czasie I-ego rejsu statku polskiego dookoła swiata, adresowany do Szanghaju z dopiskiem to wait arrival (trzymać do przybycia statku), od Japończyka, studenta szkoły morskiej w Kobe. Wysłany z Japonii z statkiem SS Shangai Maru. Unikalna przesyłka ilustrująca historię polskiej poczty morskiej. Zarejestrowano tylko 2 listy z tego rejsu i jest to jedyna znana przysyłka do statku. | |
| 1 500 PLN VERKAUFT | |
2170 |
1934 polecony list firmowy z Skawiny 24.VII.34 do Wieliczki, idealnie odbita wielokrotna frankatura mechaniczna. | |
| 85 PLN | |
2171 |
1934 podziękowanie za datek na rzecz Polskiej Macierzy Szkolnej. | |
| 80 PLN | |
2172 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 12 z wyróżnikiem a. | Fi.Cp63 |
| 80 PLN | |
2173 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39. | Fi.Cp63 |
| 65 PLN | |
2174 |
1935 list polecony z Nowego Sącza 23.III.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze, przycięte oba boki koperty. | Fi.224 Mi.232 |
| 40 PLN | |
2175 |
1935 list polecony z Janowca 2.12.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze. | Fi.224, 252 Mi.232, 273 |
| 50 PLN | |
2176 |
1935 firmowy list z Warszawy do Anglii, wirnik propagandowy "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P.", znaczek za 50 gr w kolorze ciemnozielonym. | Fi.238d, 251 Mi.257, 272 |
| 25 PLN | |
2177 |
1935 firmowy list polecony z Przeworska do Tarnowa. | Fi.251, 255 |
| 15 PLN | |
2178 |
1935 "POCIĄG WYSTAWA", bardzo rzadki okolicznościowy kasownik pośrednictwa pocztowego, odciśnięty w kolorze fioletowym na liście, wysłanym 6.VIII do Nowego Sącza w rocznicę wymarszu Legionów z krakowskich Oleandrów; prawidłowo opłacona przesyłka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja (Myślicki 35 012). Pociąg wystawa z pamiątkami po Marszałku Piłsudskim, podróżował po całym kraju, pogrążonym w żałobie po jego śmierci, na jego pokładzie uruchomiono pośrednictwo pocztowe. | Fi.252, 282 Mi.273, 303 |
| 1 200 PLN | |
2179 |
1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" bardzo atrakcyjny stempel odbity na specjalnej karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Wincenty Gawron (!), wydana przez Komendę Hufców Harcerzy w Krakowie; dodatkowy (niezwykle rzadki stempel) "Poczta Zlotowa/ Chorągwi Kieleckiej" sprawia, że jest to w pełnym tego słowa znaczeniu niepowtarzalna całość, gwarancja Schmutz. | Fi.253 Mi.274 |
| 900 PLN | |
2180 |
1935 kartka z Krakowa do Torunia. | Fi.253 |
| 10 PLN | |
2181 |
| 100 PLN | |
2182 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolami na tzw. krzyż, lekkie naddarcie perforacji między dwoma znaczkami. | Fi.273 Mi.294 |
| 60 PLN | |
2183 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolami na tzw. krzyż. | Fi.273 Mi.294 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
2184 |
1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr - list polecony wysłany 14.IX z Kraśnika do Lublina, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.273, 275I Mi.294I, 296I |
| 30 PLN | |
2185 |
1935 list z Komitetu Budowy Kopca marszałka Józefa Piłsudskiego na Węgry. | Fi.273, 278, 279 Mi.294, 299, 300&nbs |
| 30 PLN | |
2186 |
1935 "WSZECHŚWIATOWA OLIMPJADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E." Warszawa 1, czerwone odbitki niezwykle rzadkiego kasownika okolicznościowego na liście wysłanym 21.VIII do Francji, koperta po prawej stronie u dołu uszkodzona, ze względów estetycznych uzupełniona; kasownik odbiorczy, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, walor bardzo trudny do zdobycia (Myślicki 35 015); temat - SZACHY; gwarancja Schmutz. | Fi.273, 287 Mi.294I, 306 |
| 700 PLN | |
2187 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w czworoblokach rozdzielonych pustopolem. | Fi.273-5 Mi.294-6 |
| 500 PLN | |
2188 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet czworobloków rozdzielonych pustopolem. | Fi.273-5I Mi.294-6 |
| 450 PLN VERKAUFT | |
2189 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, podstawowa seria w czworoblokach. | Fi.273-7 Mi.294-8 |
| 290 PLN | |
2190 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J. Piłsudskiego, podstawowa seria. | Fi.273-7 Mi.294-8 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
2191 |
| 30 PLN | |
2192 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem. | Fi.274 Mi.294 |
| 100 PLN | |
2193 |
1935 kartka z Sosnowca 1.9.35 do Czechosłowacji. | Fi.275 Mi.296 |
| 10 PLN | |
2194 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem. | Fi.275I Mi.296 |
| 200 PLN | |
2195 |
1935 list z kresowej miejscowości Pomost Zahorodzki 13.IX.35. | Fi.275I Mi.296 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
2196 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka, niewielki ubytek na klapie. | Fi.275II Mi.296II |
| 30 PLN | |
2197 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, dziesięcioblok z dolnego prawego narożnika arkusza drukarskiego. | Fi.277 Mi.298 |
| 500 PLN | |
2198 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka J.Piłsudskiego, luzak z serii. | Fi.277 Mi.298 |
| 30 PLN | |