2079 |
1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr., gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 700 PLN | |
2080 |
1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
2081 |
1932 wydanie obiegowe, czworoblok znaczka za 60 gr. | Fi.257 Mi.278 |
| 80 PLN | |
2082 |
1932 frankatura mechaniczna na kopercie firmowej z Warszawy do Holandii. | |
| 15 PLN | |
2083 |
1932 firmowy list polecony z Lwowa, wielokrotna frankatura mechaniczna, stemple niemieckiego ambulansu pocztowego i odbiorczy na odwrocie. | |
| 80 PLN | |
2084 |
1932 miejscowy polecony list urzędowy z Dobczyc. | |
| 20 PLN | |
2085 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa nr 15 z wyróżnikiem b. | Fi.Cp50I, 242 |
| 65 PLN | |
2086 |
1933 list z Poznania do Białcza ofrankowany pionową parką Sienkiewicza o różnych kolorach, ze zbioru Vaumunda. | Fi.240 Mi.259 |
| 65 PLN VERKAUFT | |
2087 |
1933 kartka z wirnikiem okolicznościowym z Warszawy "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", Myślicki 32109. | Fi.242 |
| 20 PLN | |
2088 |
1933 kartka z Krakowa do Danii wysłana przez uczestnika XXIII Światowego Kongresu Esperanto, widokówka Sukiennice. | Fi.242, 263 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
2089 |
1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty. | Fi.257 Mi.278 |
| 10 PLN | |
2090 |
1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 1 000 PLN | |
2091 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 200 PLN | |
2092 |
1933 700-lecie Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 120 PLN | |
2093 |
1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek w pięknym stanie. | Fi.258 Mi.279 |
| 160 PLN VERKAUFT | |
2094 |
1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (Fi.1000.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz | Fi.258D Mi.279Y |
| 300 PLN | |
2095 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. | Fi.258G Mi.279 |
| 200 PLN | |
2096 |
| 320 PLN | |
2097 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 80 PLN | |
2098 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 85 PLN | |
2099 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 400 PLN | |
2100 |
1933 zwycięstwo w Challenge'u - Żwirko i Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 50 PLN | |
2101 |
1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura, parka. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
2102 |
1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 40 PLN | |
2103 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura mieszana, list zagraniczny, wysłany 17.XII z Warszawy do Madrytu, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.259, 263 Mi.280, 284 |
| 30 PLN | |
2104 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.110.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260 Mi.281 |
| 80 PLN | |
2105 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok. | Fi.260 Mi.281 |
| 300 PLN | |
2106 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | Fi.260 Mi.281 |
| 70 PLN | |
2107 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 80 PLN | |
2108 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), gwarancja i opis Schmutz.. | Fi.260D Mi.281Y |
| 100 PLN | |
2109 |
1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę). | Fi.260G Mi.281 |
| 120 PLN | |
2110 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczki za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w dół - frankatura wielokrotna, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 21.V z Torunia do Wodzisławia, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym, dodatkowo okolicznościowy stempelek polecenia; na odwrocie pieczęć nadawcy i kasownik odbiorczy (Myślicki 33 005 + 201). | Fi.260G Mi.281 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
2111 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty. | Fi.261 Mi.282 |
| 70 PLN | |
2112 |
1933 karnet - luksusowe wydanie ministerialne, "400 ROCZNICA ŚMIERCI WITA STWOSZA", okładka z sucho tłoczonym godłem państwa, własnoręczny podpis ministra Poczt i Telegrafów - płk.Emila Kalińskiego, dodatkowo odciśnięty datownik urzędu Warszawa 1, z wyróżnikiem "4b"; bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania. | Fi.261 Mi.282 |
| 1 200 PLN | |
2113 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 300 PLN | |
2114 |
| 200 PLN | |
2115 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 50 PLN | |
2116 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty. | Fi.262 Mi.283 |
| 180 PLN | |
2117 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, jedna podlepka, poza tym w ładnym stanie. | Fi.262 Mi.283 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
2118 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, czworoblok. | Fi.262 Mi.283 |
| 700 PLN | |