Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 49. fremde Posten auf polnischen Gebieten

12215

1901 sekretnik za 7 kop. wysłany z Wilna do miejscowości Święciany, przesłany 5.III wagonem pocztowym nr.4 relacji Wierzbołów-Petersburg, znak opłaty unieważniono kasownikiem POCZTOWY WAGON No.4 ( ) z wyróżnikiem "4", następnie przesyłkę przekazano do wagonu pocztowego nr.201 relacji Poniewież-Nowe Święciany - kasownik POCZTOWY WAGON No.201 ( ) z wyróżnikiem "4"; sekretnik doręczono 6.III, kasownik odbiorczy Święciany (); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.K7
200 PLN
12216

Mi.15Bx
400 PLN
12217

20 PLN
12218

1902 kartka z Brodów do Niemiec.

25 PLN
12219

1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym, kasownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania.

Mi.40y
30 PLN
12220

1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy.

20 PLN
12221

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P20
100 PLN
12222

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U37B
70 PLN
12223

1907 kartka z Żywca 30.11.1907 do Grodzic.

20 PLN
12224

1908 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym "wagon nr. 9" do Lublina, rzadki kolejowy stempel dwukrotnie czysto odbity.

240 PLN
12225

1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo bardzo rzadkie.

Mi.1
1 000 PLN
12226

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop.; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.K9
60 PLN
12227

1909 list z Warszawy do Brukseli, na odwrocie stempel odbiorczy.

15 PLN
12228

260 PLN
12229

1910 kartka z Niżniowa 13.9.1910 do Grodźca.

20 PLN
12230

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Puławy - Lublin nr 110.

60 PLN
12231

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Koluszki - Ostrowiec nr 109.

60 PLN
12232

Fi.IIIb
Mi.3b
40 PLN
12233

1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, kasownik Bochnia 23.1.10r., gwarancja i opis Krawczyk.

Mi.71
500 PLN
12234

20 PLN
12235

1912 widokówka wysłana 27.III do Dąbrowy Górniczej, przewieziona ambulansem nr.88 relacji Łuków - Granica, kasownik odbiorczy; uszkodzony znaczek skasowany stemplem ambulansu.

50 PLN
12236

1912 widokówka wysłana 14.IV do Dąbrowy Górniczej, przewieziona ambulansem nr.110 relacji Ostrowiec - Koluszki, znaczek unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem B (); kasownik odbiorczy.

50 PLN
12237

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U52A
80 PLN
12238

Mi.P26
40 PLN
12239

1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin.

19 PLN
12240

Mi.69
90 PLN
12241

90 PLN
12242

1916 koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 26.V z miejscowości Winnica do Odessy, stempelek cenzury i kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U47B, 65A, 69A&nb
100 PLN
12243

1917 list polecony, wysłany 10.VI z Jarosławia do żołnierza Legionów Polskich w szpitalu fortecznym nr.II w Modlinie, stempelek cenzury niemieckiej z parafką cenzora, erka z jednej strony nieperforowana; kasownik odbiorczy Modlin na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.194
50 PLN
12244

1917 skart - pocztowy adres przesyłkowy z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, przesłany 18.I z miejscowości Borysław do Burgkirchen, nalepka przesyłki rejestrowanej; na odwrocie znaczek dopłaty; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.197, P47
120 PLN
12245

Mi.188
50 PLN
12246

1918 list wysłany 22.IV z miejscowości Sułkowice do Ystad w Szwecji, stempelek cenzury cieszyńskiej, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.223
120 PLN
12247

1919 kartka z Katowic 17.12.19 do Niemiec, ciekawa widoki z Katowic.

45 PLN
12248

1919 kartka urzędowa z Schivelbein (Świdwin).

10 PLN
12249

1920 list nadany z miejscowości Konotopp, dzisiaj Konotop koło Zielonej Góry.

65 PLN
12250

1930 front listu ze Słupska (Stolp).Znaczki kasowane stemplem propagandowym.

25 PLN
12251

1931 kartka z Rusinowa na Pomorzu (Rutzenhagen) - rzadki i wyraźnie odbity stempel agencji pocztowej(Landpoststempel) plus datownik urzędu pocztowego Darłowo (Rugenwalde).

55 PLN
12252

1931 kartka z Szczecinka do Szczecina.

10 PLN
12253

1933 firmowy wirnik Fabryki Likierów i Winiaków MAMPE ze Stargardu na wycinku.

10 PLN
12254

1935 kartka z Chłopów na Pomorzu (Köslin), rzadki stempel agencji pocztowej Bauerhufen (Landpoststempel).

45 PLN