12175 |
1853 I wydanie Austrii - znaczek wydrukowany na pozaginanym papierze !!! 9 kr. - frankatura pojedyncza - po odklejeniu i rozprostowaniu papieru uzyskalibyśmy wspaniały błędnodruk z rysunkiem poprzecinanym niezadrukowanymi paskami papieru; list z pełną treścią wysłany 16.IX ze Lwowa do Steyr; znaczek bardzo ładnie cięty, dodatkowo owalny z ozdobnikami stempelek nadawcy; na odwrocie stemple: przejściowy Wiedeń i odbiorczy Steyr; bardzo ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.5X |
| 500 PLN | |
12176 |
1855 obwoluta listu wysłanego z C.K. regimentu ułanów stacjonującego w Peszcie na Węgrzech 7.9.1855 do Pressburga (Bratysławy) gdzie dotarł w tym samym dniu, tam został przekierowany do Wieliczki gdzie dotarł 20.9.1855 prze Kraków (14.9.), list jako wojskowy był zwolniony z opłaty pocztowej (adnotacja Exoffo), dekoracyjny obieg pocztowy. | |
| 400 PLN | |
12177 |
1855 I wydanie Austrii - 6 kr. frankatura wielokrotna - dwa egzemplarze użyte na formularzu pocztowym !!! jeden bezpośrednio, drugi na dodatkowej adnotacji ze Lwowa, recepis zwrotny wysłany 19.I ze Lwowa do Tarnowa; znaczki krótko cięte u góry; nietypowe zastosowanie znaczków tego klasycznego europejskiego wydania; bardzo ciekawa całość. | Mi.4Y |
| 1 000 PLN | |
12178 |
1858 obwoluta listu z Ostrowa 1.12 ze stemplem numerowym 1111 do Krotoszyna. | Mi.10 |
| 180 PLN | |
12179 |
1861 po, austriacka całostka - koperta (format 147 x 85 mm) za 5 kr. wysłana 26.11 z Krakowa do Mysłowic, na odwrocie stempel austriackiego urzędu granicznego w Szczakowej i pruski odbiorczy Mysłowic (Myslowitz), całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
12180 |
1861 zestaw 5 gazet (krakowski "CZAS"), których wysyłkę opłacono austriackimi znaczkami gazetowymi wydań z 1858 i 1861 roku, znaczki częściowo krótko cięte, kompletne przesyłki w ogólnie dobrym stanie zachowania - kopalnia wiedzy o tamtych czasach; bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi. ponad 4000 euro!!!). | Mi.17, 23 |
| 600 PLN | |
12181 |
| 120 PLN | |
12182 |
1867 ZAŁOŹCE, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Załoźcu. | Mi.37I |
| 100 PLN | |
12183 |
1867 GRZYMAŁÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Grzymałowie. | Mi.37I |
| 100 PLN | |
12184 |
1867 TARNOPOL, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Tarnopolu. | Mi.37I |
| 15 PLN | |
12185 |
1870 obwoluta listu z Lutomiersk do Łodzi, stempel Lutomierska typu IIIA, stempel odbiorczy na odwrocie. | |
| 120 PLN | |
12186 |
1873 lwowska gazeta "SŁOWO" w języku rosyjskim, której wysyłkę opłacono austriackim znaczkiem z podobizną Merkurego w typie I "grober druck", fotoopinia Schmutz. | Mi.42 |
| 400 PLN | |
12187 |
1875 VI wydanie Austrii, 5 kr. - frankatura wielokrotna (dwie parki), list polecony "za rewersem", wysłany 6.VII z Bochni do Brzeska, stempelek polecenia "RECOM" i numer przesyłki "6"; na odwrocie naparstkowy kasownik odbiorczy i pieczęć lakowa nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.37I |
| 200 PLN | |
12188 |
1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta za 4 kop. przeznaczona do korespondencji miejscowej; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P4 |
| 120 PLN | |
12189 |
1875 karta pocztowa za 5 kop. wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P2a |
| 80 PLN | |
12190 |
1877 obwoluta listu z Kalisza do Gdańska. | |
| 20 PLN | |
12191 |
1878 STANISŁAWÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Stanisławowie. | Mi.37I |
| 15 PLN | |
12192 |
1882 karta pocztowa za 3 kop., datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON ( ) No.27 z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, kasownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 200 PLN | |
12193 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U30C |
| 60 PLN | |
12194 |
1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie). | Mi.P6 |
| 50 PLN | |
12195 |
1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P8 |
| 60 PLN | |
12196 |
1886 kartka huty szkła w Majdanie Górny wysłana z Słobódki Leśnej w pow. Stanisławowskim na Morawy. | |
| 40 PLN | |
12197 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U33A |
| 70 PLN | |
12198 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop., rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U35B |
| 80 PLN | |
12199 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U32A |
| 75 PLN | |
12200 |
1889 koperta wysłana 1.VI.1890 z Suwałk do Lisbony!!! niezwykle rzadki, choć w Europie, kierunek wysyłki; datownik pośredni Preny z 2.VI i kasownik odbiorczy LISBOA, całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U34A |
| 500 PLN | |
12201 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P10 |
| 50 PLN | |
12202 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop., krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.K3 |
| 100 PLN | |
12203 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop.; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.K1 |
| 60 PLN | |
12204 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P13 |
| 20 PLN | |
12205 |
1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop., rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.S4B |
| 150 PLN | |
12206 |
1891 list z Zabrza do Berlina. | |
| 30 PLN | |
12207 |
1896 sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Fi.2 Mi.K19 |
| 100 PLN | |
12208 |
1896 list urzędowy z Koszalina. | |
| 15 PLN | |
12209 |
1896 list z rzadkim kasownikiem pociągu na trasie Berlin Krzyż Słupsk adresowany do Łobrzenicy - Labsens. | |
| 35 PLN | |
12210 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17 1/2 Kr. w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko. | Fi.Ibx Mi.1bB |
| 200 PLN | |
12211 |
1899 CIESZYN, pasek pięciu austriackich znaczków gazetowych za (1)kr. wydania z 1867 roku, unieważniony dwujęzycznym miejscownikiem w Cieszynie. | Mi.42II/III |
| 160 PLN | |
12212 |
| 80 PLN | |
12213 |
1900 karta pocztowa wysłana 24.XI/11.XII z Warszawy do Algierii !!! rzadki, nietypowy kierunek wysyłki, doskonała odbitka rusztowego stempla nadawczego, kasownik odbiorczy Algier 30.XI, całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P14 |
| 200 PLN | |
12214 |
1900 rzadka litograficzna widokówka z Warszawy do Wiednia, piękny widok stolicy z XIX wieku, bardzo dobry stan zachowania | |
| 140 PLN | |