Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 46. Generalgouvernement

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
26235

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
350 PLN
26236

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY".

Fi.D1-4
50 PLN
VERKAUFT
26237

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe KONARY".

Fi.D1-4
50 PLN
VERKAUFT
26238

1940 znaczki urzędowe I i II wydanie, 60 + 8 + 40 gr. - frankatura mieszana, list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 4.12.1942 z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U11, U17, U24
60 PLN
26239

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
26240

1940 znaczki urzędowe II wydanie, 12 gr. - frankatura pojedyncza, karta wysłana 2.V.1941 za pośrednictwem Deutsche Dienstpost Osten z Krakowa do Tarnowa; stempelki "Deutsche Dienspost Osten" i "Sondergericht Krakau"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U19
50 PLN
26241

1940 znaczki urzędowe II wydanie, 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 25.I.1944 z Piotrkowa do Tomaszowa Mazowieckiego; całość w dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).

Fi.U24
200 PLN
26242

1940 karta pocztowa z Ploesti (Rumunia) wysłana 5.II do Czarnego Dunajca, cenzura Wehrmachtu.


60 PLN
26243

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12
25 PLN
26244

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu kart okolicznościowych, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X.1941r. w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14
100 PLN
26245

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX.

Fi.41; 13
35 PLN
26246

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
140 PLN
26247

1941 kartka z Radomska 21.10.41.

Fi.43
15 PLN
26248

1941 "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" kasownik okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.44; 11
50 PLN
26249

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
26250

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG.

Fi.67
40 PLN
26251

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

Fi.67; 12
50 PLN
26252

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych.

Fi.71-5, 77-81, 86,
600 PLN
26253

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa, karta pocztowa wysłana 7.I.1945 z Częstochowy do obozu pracy (Gemienschaftslager) Wessenberg.

Fi.71, 74
80 PLN
26254

1941 Portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr. - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.72
120 PLN
26255

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.XI.1944 z Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem niemym, wprowadzonym w celu utajnienia miejsca nadania w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego.

Fi.75
50 PLN
26256

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa rzadko spotykanych wartości 32 gr. i 20 gr. na miejscowym liście poleconym, nadanym 26.III.1943 w Pińczowie, kasownik odbiorczy.

Fi.77, 80
100 PLN
26257

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.


20 PLN
26258

1941 Niemiecka Poczta Służbowa Wschód - "Durch Deutsche Dienspost Osten" list urzędowy wysłany 27.V z Berlina do Krosna, stempelek "Frei durch Ablösung Reich" z "gapą"; zwraca uwagę stempel nadawczy z wyraźnie odciśniętym wirnikiem propagandowym; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


150 PLN
26259

1941-43 arkusz 50-cio znaczkowy kuponów "50 punktów" na stal, skórę, papierosy, tekstylia, itp.


1 300 PLN
26260

1941-43 arkusz 25-cio znaczkowy kuponów "1 punkt" na cukier.


800 PLN
26261

1941 V (Viktoria) - stempel zwycięstwa, dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, część na odpowiedź listownika oflagu VIE wysłana 9.8 z Krakowa, stempelek "V" bardzo ładnie odciśnięty, pieczątka cenzury obozowej; dobry stan zachowania (listownik ukośnie zgięty); z eksponatu J.Falkowskiego.


150 PLN
26262

1941 kartka polecona z Tarnobrzegu 26.III.41, dziury.


20 PLN
26263

1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego.


50 PLN
26264

1941 koperta (Wawel) z sygnaturą VI.41. dofrankowana i jako polecona wysłana 29.VIII.1942 z Warszawy do Staszowa.

Fi.Ck2
Mi.U2/01b 
80 PLN
26265

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.VI.1942 w Krakowie.

Fi.Ck2
Mi.U2/01a 
40 PLN
26266

1941 AMBULANS relacji WARSZAWA - CHEŁM (WARSCHAU - CHELM), karta pocztowa wydania przedrukowego, część "na odpowiedź", przesłana 7.IV ambulansem pocztowym z miejscowości Regut.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
250 PLN
26267

1941 kartka z Warszawy 20.II.40 do Czeladzi.

Fi.Cp7
40 PLN
26268

1941 cyfry w ornamencie, parka znaczków doręczeniowych za 30 gr., oryginalnie użyta w Górznie na dużym wycinku z wysoko (4,80 zł.) opłaconego adresu pomocniczego, wielokrotna frankatura dotąd nieznana i niekatalogowana, gwarancja.

Fi.D3
Mi.Z3 
1 800 PLN
26269

1941 "DER FERNSPRECHER SPART ZEIT UND GELD" bardzo wyraźna odbitka, rzadko spotykanego kasownika propagandowego na sądowym dowodzie doręczenia, przesłanym miejscowo w Krakowie 3.V; nietypowa przesyłka w doskonałym stanie zachowania; temat - TELEFON.

Fi.IV
650 PLN
26270

1942 kasownik okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych w Zakopanem, znaczek ostemplowany na karcie 5.IX.

Fi.23
40 PLN
26271

1942 3. rocznica utworzenia GG, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.25
12 PLN
26272

1942 list z Krakowa 15.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.43
10 PLN
26273

1942 list z Krakowa 9.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.45
10 PLN
26274

1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hannoveru.

Fi.45; V
20 PLN