7815 |
1932 list druk na kopercie Gospodarczego Banku Spółdzielczego z Krakowa. | Fi.242 Mi.261 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
7816 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 335a na trasie Zwardoń - Sucha. | Fi.242 Mi.261 |
| 45 PLN | |
7817 |
1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA/ LOPP" Lwów 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.III (Myślicki 30 118). | Fi.242, 243 Mi.261, 262 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
7818 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Łódź 1 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 23.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 32 114). | Fi.243 Mi.262 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
7819 |
1932 list polecony z Elektrowni Warszawskiej 16.IX.32. | Fi.245 Mi.264 |
| 25 PLN | |
7820 |
1932 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony wysłany 1.III z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*", kasowniki odbiorcze; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.245, 248 Mi.264, 267 |
| 130 PLN | |
7821 |
1932 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony wysłany 24.I z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.248 Mi.267 |
| 80 PLN | |
7822 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 10 + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 19.IV.1935 z Warszawy do Katowic, dodatkowo nalepka propagująca wystawę SEP. | Fi.252, 253 Mi.273, 274 |
| 35 PLN | |
7823 |
1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, fałszerstwo znaczka za 25 gr na szkodę poczty. | Fi.255FP Mi.276FF |
| 400 PLN | |
7824 |
1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
7825 |
1932 wydanie obiegowe, czworoblok znaczka za 60 gr. | Fi.257 Mi.278 |
| 120 PLN | |
7826 |
1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania. | |
| 10 PLN | |
7827 |
| 10 PLN | |
7828 |
| 10 PLN | |
7829 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 251 na trasie Lublin - Katowice, całostka z sygnaturą XI-1931 długości ponad 40 mm, linie druk rotograwiurą, ilustracja 22. | Fi.Cp50IIa |
| 120 PLN | |
7830 |
1933 list polecony do Francji nadany z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.214 Mi.242 |
| 40 PLN | |
7831 |
1933 list z Drohobycza nadany w ambulansie pocztowym nr 441 na trasie Nakło - Chojnice, znaczek kasowany kasownikiem "Kolekcja...". | Fi.226 Mi.243 |
| 80 PLN | |
7832 |
1933 list polecony na kopercie firmowej Banku Zachodniego w Warszawie. | Fi.238, 256 Mi.257, 277 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
7833 |
1933 list z Poznania do Białcza ofrankowany pionową parką Sienkiewicza o różnych kolorach, gwarancja Vaumund. | Fi.240 Mi.259 |
| 75 PLN | |
7834 |
1933 list polecony z Ożarowa koło Warszawy 14.III.33 z Fabryki Kabli do Warszawy. | Fi.240, 252, 254 Mi.259, 273, 275&nbs |
| 20 PLN | |
7835 |
1933 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności w Radomsku. | Fi.252, 256 Mi.273, 277 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
7836 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 144a na trasie Krynica - Kraków. | Fi.254 Mi.275 |
| 45 PLN | |
7837 |
1933 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności w Pabianicach. | Fi.254, 257 Mi.275, 278 |
| 20 PLN | |
7838 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 2.I z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; koperta przycięta z jednej strony i pionowo złożona, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.256, 257 Mi.277, 278 |
| 200 PLN | |
7839 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 180 PLN | |
7840 |
1933 700-lecie Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 135 PLN VERKAUFT | |
7841 |
| 200 PLN | |
7842 |
1933 "niebieski Toruń", frankatura mieszana - list polecony wysłany 10.VIII z Koniecpola do miejscowości Gidle, kasownik odbiorczy. | Fi.258, 242, 256 Mi.279, 261, 277&nbs |
| 30 PLN | |
7843 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki poprawiony ślad po podlepce, gwarancja Falkowski. | Fi.258D Mi.279Y |
| 250 PLN | |
7844 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek ze znakiem wodnym II.D - ustniki na dół, ślady po minimalnym podklejeniu do hawida, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 450 PLN | |
7845 |
1933 700 lecie Torunia, znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 900 PLN | |
7846 |
1933 zwycięzcy Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 50 PLN | |
7847 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 320 PLN | |
7848 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 60 PLN | |
7849 |
1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
7850 |
| 320 PLN | |
7851 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | Fi.260 Mi.281 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
7852 |
| 70 PLN | |
7853 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281 |
| 80 PLN | |
7854 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym II.D. | Fi.260D Mi.281 |
| 320 PLN | |