Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 35. Besatzungsposten während des I Weltkrieges

13038

1916 okupacja niemiecka, list z administracji Ober-Ost, wysłany 4.X za pośrednictwem poczty polowej 120 do Gdańska; ładnie odciśnięta pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
13039

1916 okupacja niemiecka, tereny "Gen.- Gouv. Warschau", paszport niemiecki dla Polki, wystawiony 1.IV w Grójcu, dekoracyjna pieczęć urzędu powiatowego; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
13040

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 25.III z Grodna do Monachium; stempelek cenzury i godzinnik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania.

50 PLN
13041

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 6.VIII z miejscowości Hasenpoth (Aizpute) na terenie Kurlandii do Monachium; w związku z podwyższeniem taryfy w dniu 1.VIII (z 5 na 7,5 Pf), poczta naliczyła dopłatę wysokości 3 Pf, stempelek "Porto" i wpisana niebieską kredką cyfra "3"; stempel cenzury w Królewcu; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania.

150 PLN
13042

1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, wysłana 22.VII z Sieradza do Berlina; stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
13043

1916 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią wydania dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego.

Fi.Cp 5
50 PLN
13044

1917 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - list ekspresowy (koperta firmowa), wysłany 18.III z Warszawy do Wiesbaden, stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie kasownik odbiorczy 20.III; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.2, 9a, 11
120 PLN
13045

1917 kartka firmowa ze Skierniwic10.3.17 do Sanoka, stempel cenzury.

25 PLN
13046

1917 firmowa kartka polecona z Skierniewic 6.5.17 do Zakopanego, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

60 PLN
13047

1917 miejscowy list polecony z Kielc ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej.

Fi.36
100 PLN
13048

1917 miejscowy list polecony z Kielc.

Fi.36
100 PLN
13049

1917 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta.

Mi.P3
10 PLN
13050

1917 okupacja austro-węgierska, list polecony, wysłany 9.III z Naczelnej Komendy Armii za pośrednictwem urzędu etapowego Kielce (kasownik z wyróżnikiem "a") do Wiednia, stempelek formacyjny nadawcy "K.u.k. Trainretablierungsstation/ des A.O.K. in Kielce"; we Wiedniu 12.III poczta cywilna naliczyła dopłatę, ale tylko za list zwykły (!); niezwykle ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P59
600 PLN
13051

1917 okupacja niemiecka - "Etappengebiet West", list wysłany 2.XII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej z miejscowości Meirelbeke w Belgii do Berlina, stempelek formacyjny z datą; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.5
60 PLN
13052

1917 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.33, przez Brukselę 4.VII do Roeselare, dekoracyjny stempelek cenzury; na odwrocie pieczęć urzędowa Niemieckiego Tymczasowego Zarządu Banków belgijskich w Gandawie.

Mi.18
50 PLN
13053

1917 okupacja niemiecka - "Etappengebiet West", list ofrankowany znaczkiem za 25C/20Pf wysłany do miejscowości Weissenburg, zwraca uwagę unieważnienie znaczka stemplem cenzury !!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.6aI
60 PLN
13054

1917 okupacja niemiecka Rumunii, list z doklejonym znaczkiem obowiązkowej dopłaty (podatek wojenny), wysłany 24.X z Bukaresztu do miejscowości Turnu-Severin; cenzury; sygnowany na odwrocie "K.P."; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.2x, 2
200 PLN
13055

1917 kartka nadana z Ostrowa do Niemiec ze stemplem niemieckiej cenzury w Sprottau, zaplamienia.

25 PLN
13056

1917 kartka do Wysokiego ze stemplem austriackiej cenzury wojskowej w Puławach.

60 PLN
13057

1917 kartka z Janowic 31.VII.17 do Niemiec.

20 PLN
13058

1917 kartka z Krakowa 11.V.17 do Zakopanego.

20 PLN
13059

1917 kartka z Łęczycy 14.5.17 do Zakopanego, stempel cenzury.

15 PLN
13060

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa, wysłana 5.XI z Tomaszowa do Monachium; stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6
80 PLN
13061

1917 kartka ze Skierniewic 29.3.17 do Zakopanego, stempel niemieckiej cenzury wojskowej we Wrocławiu.

Fi.Cp6
35 PLN
13062

1917 kartka z Warszawy 18.4.17 do Zakopanego ze stemplem niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp6
30 PLN
13063

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Mi.200 euro) w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.5-6
Mi.1-2
120 PLN
13064

1918 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", ciemnoczerwonopomarańczowy znaczek za 7 1/2 Pf z nadrukiem smolistym na karcie pocztowej - zawiadomieniu z banku, wysłanej 23.IV z Warszawy do Pasing; dwa rożne stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9c
100 PLN
13065

1918 okupacja austro-węgierska, wydanie z podobizną cesarza Karola, list wysłany 27.VI za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do miejscowości Kgl.Weiberg; stempelek lubelskiej cenzury wojskowej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.53a, 54, 59a
180 PLN
13066

1918 okupacja austro-węgierska - adres przesyłkowy wysłany 30.VII z urzędu etapowego Radom (kas. z wyr. "c") do Końska, na odwrocie prawidłowo użyty bośniacki !!! znaczek dopłaty, stemple odbiorcze; dla znaczków poczty polowej użytych na skarcie, katalog Fischer przewiduje wysokie dopłaty (Fi.1250,-).

Fi.58, 69a
Mi.58, 69
800 PLN
13067

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta podwójna z opłaconą odpowiedzią.

Mi.P6
20 PLN
13068

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 24.III na Jasną Górę za pośrednictwem urzędu etapowego w Hrubieszowie (kasownik z wyróżnikiem "c"), pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
13069

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta.

Mi.P5
10 PLN
13070

1918 okupacja austro-węgierska, wydanie z podobizną cesarza Karola, list wysłany 31.V za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do Zurychu, opłacony według taryfy dla karty pocztowej (!); stempelek austriackiej zagranicznej cenzury wojskowej; dobry stan zachowania.

Mi.58
150 PLN
13071

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm.

Mi.P2
50 PLN
13072

1918 okupacja niemiecka Rumunii, mieszana frankatura znaczków różnych wydań, przefrankowany list, wysłany 24.V miejscowo w Bukareszcie; dobry stan zachowania.

Mi.2, 6
30 PLN
13073

1918 okupacja niemiecka Rumunii, niedostatecznie opłacony, miejscowy list przesłany 23.VIII w Bukareszcie, na odwrocie znaczek dopłaty wydania przedrukowego pobranej od adresata; dodatkowo okrągły stempelek "T" i wpisana wysokość dopłaty "20"; całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P3, 8a
150 PLN
13074

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm; usterka nadruku - brak jednej kropki w literze "ü" wyrazu "Gültig"; dobry stan zachowania.

Mi.P1
50 PLN
13075

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm, wysłana 6.IV z Bukaresztu do Berlina (bez treści); cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P1
100 PLN
13076

Mi.8a, 9a
50 PLN
13077

1918 kartka nadana z Konina 1.10.18 do Niemiec ze stemplem niemieckiej cenzury w Sprottau.

25 PLN