12998 |
1907 ozdobny blankiet "Ubezpieczenia dla służby wojskowej", niespotykany dokument w dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
12999 |
1914 I okupacja austro-węgierska, list (opłata zgodna z taryfą) ofrankowany znaczkiem Austrii wydania z 1908 roku, nadany 11.IX w Wolbromiu - jednym z trzech uruchomionych urzędów pocztowych; po zaledwie kilku dniach funkcjonowania (8-14.IX), na skutek kontrofensywy rosyjskiej, placówkę zlikwidowano; dodatkowo stempelek cenzury; znaczek minimalnie uszkodzony | Mi.144 |
| 200 PLN | |
13000 |
1914 I okupacja austro-węgierska, znaczki austriackie wydania z 1908 na kopercie listu, opłaconego zgodnie z taryfą (przesyłka II klasy) skasowane 4.IX w Miechowie - jednym z tylko trzech (!) urzędów pocztowych uruchomionych po wkroczeniu armii austriackiej na teren zaboru rosyjskiego; placówki te ewakuowano 14.IX w wyniku kontrofensywy rosyjskiej, zaledwie po kilku dniach ich funkcjonowania; dodatkowo stempelek cenzury; dobry stan zachowania (znaczki z niewielkimi przebarwieniami od światła). | Mi.139-143 |
| 300 PLN | |
13001 |
1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, w pięknym stanie, trzy ostatnie wartości gwarancja H.Fischer Wien, Schmutz. | Fi.1-21 |
| 2 000 PLN | |
13002 |
1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, na podlepkach, ładny stan, najdroższy znaczek 10 Kr. lekki ślad po podlepce. | Fi.1-21 |
| 1 200 PLN | |
13003 |
1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego z nadrukiem Russisch Polen, seria. | Fi.1-5 |
| 120 PLN | |
13004 |
1915 okupacja niemiecka - wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego, seria w pięknym stanie. | Fi.1-5 |
| 120 PLN | |
13005 |
1915 list firmowy z Warszawy do Niemiec, stempel niemieckiej cenzury. | Fi.3 |
| 25 PLN | |
13006 |
1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczki z nadrukiem K.U.K. FELDPOST skasowane na kopercie listu, wysłanego 29.XI z urzędu etapowego Klomnice (Kłomnice) do Częstochowy; doskonały stan zachowania. | Fi.4, 6, 7, 8 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
13007 |
1915 list polecony z poczty etapowej w Dąbrowie 30.XI.15 do Wiednia. kompletny formularz. | Fi.6-8 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
13008 |
1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczek za 1 Kr. z nadrukiem K.U.K. FELDPOST na grzecznościowym liście poleconym, wysłanym 5.X z urzędu etapowego Dąbrowa in Polen do Pragi, kasownik z wyróżnikiem "a"; stempelek polecenia z dopisanym numerem przesyłki; kasownik odbiorczy "PRAG TGF 6.X" na odwrocie; doskonały stan zachowania; bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.1000,-). | Fi.17 |
| 350 PLN | |
13009 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria czysta na podlepkach. | Fi.22-48 |
| 420 PLN | |
13010 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria czysta. | Fi.53-72 |
| 350 PLN | |
13011 |
1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczki z nadrukiem K.U.K. FELDPOST skasowane na kopercie listu, wysłanego 22.X z urzędu etapowego Busk in Polen do miejscowości Welboth (Velvety) w Czechach; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.1-7 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
13012 |
1915 list z austriackiej poczty polowej 101 6.IV.15. | |
| 100 PLN | |
13013 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, wysłana 12.V.1916 za pośrednictwem urzędu etapowego Piotrków (kasownik z wyróżnikiem "c") do Katowic; stempelek cenzury wojskowej, dodatkowo pieczątka firmowa nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 120 PLN | |
13014 |
1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, wysłana 20.XI z Warszawy do Berlina; efektowny stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 40 PLN | |
13015 |
1916 wydanie dla obszarów głównodowodzącego Armii Wschód. | Fi.3b |
| 150 PLN | |
13016 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, seria czysta, regumowana, bez podlepek. | Fi.6-16 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
13017 |
1916 kartka z Płocka 29.9.16 do jeńca wojennego. | Fi.6, Cp1 |
| 40 PLN | |
13018 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.7c |
| 150 PLN | |
13019 |
1916 wydanie dal Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, gwarancja i oznaczenie Hey. | Fi.8b |
| 750 PLN | |
13020 |
1916 wydanie dal Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, gwarancja i oznaczenie Hey. | Fi.10c |
| 600 PLN | |
13021 |
1916 list z Kielc ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | Fi.23, 24, 25a |
| 60 PLN | |
13022 |
1916 list z Kielc z gimnazjum im. Adama Mickiewicza do Gdańska. | Fi.27 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
13023 |
1916 list firmowy z Lublina ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | Fi.27 |
| 60 PLN | |
13024 |
1916 miejscowy list Kielc ze słabo widocznym stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | Fi.27 |
| 30 PLN | |
13025 |
1916 list z Kielc ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | Fi.27 |
| 54 PLN VERKAUFT | |
13026 |
1916 kartka z Radomia 4.V.16 do Czech ze stemplem cenzury wojskowej w Radomiu. | Fi.28 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
13027 |
1916 list polecony z Kielc ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | Fi.31 |
| 54 PLN VERKAUFT | |
13028 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
13029 |
| 60 PLN | |
13030 |
| 60 PLN | |
13031 |
1916 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 40 hal - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 19.X za pośrednictwem etapowego urzędu pocztowo-telegraficznego w Lublinie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Wiednia, stempelek cenzury lubelskiej i zalepka cenzury wiedeńskiej; efektowna, niezwykle dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania. | Fi.36 |
| 500 PLN | |
13032 |
1916 list polecony z Kielc ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | Fi.36 |
| 100 PLN | |
13033 |
| 100 PLN | |
13034 |
| 100 PLN | |
13035 |
1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta na podlepkach. | Fi.49-52 |
| 15 PLN | |
13036 |
| 50 PLN | |
13037 |
1916 okupacja niemiecka Belgii, karta pocztowa ofrankowana znaczkiem II wydania, wysłana 21.XII z Brukseli 4.VII do Grünberg (Zielona Góra); stempelek cenzury. | Mi.12II |
| 60 PLN | |