12191 |
1773 list z Gdańska, wysłany 26.II do Bordeaux, adnotacja czerwonym atramentem "Wesel" (pruska twierdza - enklawa - na Renie, przez którą przechodziła korespondencja, poprzez Niderlandy Austriackie, idąca do Francji), niemieckojęzyczny stempelek tranzytowy MASEICK (Niderlandzkie Maaseik); adnotacje pocztowe dotyczące wysokości opłat pocztowych; dobry stan zachowania; dodatkowo (nieliczony) list (koperta) wysłany 22.VIII.1829 z Torunia, adresowany do księżnej Lubeckiej w Warszawie; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 1 000 PLN | |
12192 |
1804 list z Gdańska, wysłany 31.I przez nadawcę podpisującego się "Jac: Kruszyński" z zamówieniem do znanej firmy winiarskiej Schroder & Schyler w Bordeaux; niekatalogowany !!! stempelek tranzytowy PAR WESEL (pruska twierdza na Renie - enklawa, przez którą przekazywano korespondencję do Francji), katalogowane wzory stempli granicznych tego urzędu "WESEL (PAR)" są wyceniane w tysiącach euro !!! na liście wpisana wysokość opłaty "18", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego; temat - WINO. | |
| 300 PLN VERKAUFT | |
12193 |
1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, list z okresu Księstwa Warszawskiego wysłany 3.VI z Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, czysto odbite kasowniki: nadawczy - No 59 GRANDE ARMEE i odbiorczy paryski z 16.VI (dowód jak sprawnie funkcjonowała poczta), na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska. | |
| 1 500 PLN | |
12194 |
1808 Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, obszar operacyjny Legii Poznańskiej pod dowództwem gen. Henryka Dąbrowskiego - Oblężenie Gdańska, kompletny list wysłany 27.III do Dijon przez oficera 9 pułku 1 dywizji z 10 korpusu Wielkiej Armii dowodzonego przez marszałka Lefebvre'a; czysto i wyraźnie odbity kasownik nadawczy - No.46 GRANDE ARMEE, na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta; wewnątrz listu nadawca podaje adres zwrotny: "... au Bloceur de Dantzie a Pologne", doskonały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska; ogólnie dobry stan zachowania (przebarwienia); gwarancja J.Pothion; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 600 PLN | |
12195 |
1844 list z Gdańska, wysłany 23.II do Bordeaux, francuski stempelek tranzytowy "PRUSSE/GIVET", adnotacje pocztowe i stempelek "CPR5" - dotyczące wysokości porta, kasownik odbiorczy 2.III na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 150 PLN | |
12196 |
1911 widokówka wysłana 11.IV z Gdańska do Grudziądza, dodatkowo niespotykany okrągły stempelek z trąbka pocztową "BASARPOST DANZIG", prawy dolny róg karty złamany. | |
| 500 PLN | |
12197 |
1920 wydanie przedrukowe, unikalny marginesowy znaczek za 2 Mk. z podwójnym nadrukiem DANZIG, piękny stan, z pełną oryginalną gumą, minimalny ślad podlepki na skraju marginesu, podwójna gwarancja dr.Dub, zabezpieczenie ochronne Heirich Kohler, sygnatura i fotoatest Stoye BPP. | Fi.11 Np Mi.11b DD |
| 3 000 PLN | |
12198 |
1920 wydanie prowizoryczne, czysta seria w czworoblokach, w pięknym stanie. | Fi.16-20 |
| 120 PLN | |
12199 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 pf. z nadrukiem skośnie pękniętym przez całą wysokość, rzadki błąd z końcowej fazy druku (sama pęknięta belka - Mi.180 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.23 Mi.23III |
| 600 PLN | |
12200 |
1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowany znaczek za 25 Pf. przedrukowany III formą, z błędem na poz.61 "belka złamana z prawej" (Mi.180 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.24t Mi.24II |
| 360 PLN | |
12201 |
1920 wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 1 Mk./30 Pf., bez poddruku (Mi.25 euro), z liczbą rozrachunkową na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.26V Mi.46III |
| 50 PLN | |
12202 |
1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z niekatalogowanymi błędami, prawy górny z poz.50 "uszkodzona 5" a prawy dolny z poz.60 "kropka nad sztandarem", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.30I |
| 70 PLN | |
12203 |
1920 wydanie prowizoryczne, grzecznościowo kasowany znaczek za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z błędem "podarty sztandar", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.30Is Mi.30I PF III |
| 20 PLN | |
12204 |
1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 10 Mk./7.5 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w górę, prawy dolny znaczek z błędem na poz.20 "pęknięte D i belka" (Fi.niekatalogowany, Mi.150 euro) oraz dodatkowo "wgięcie w prawym 0", za znaczki z górnym marginesem z tego wydania w Michlu stosuje się 100% dopłaty, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.31III Mi.46I PF VIII |
| 600 PLN | |
12205 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 Mk./7.5 Pf., z błędem na poz.61 "D ścięte z góry" (Mi.250 euro), z lila poddrukiem w położeniu szpice w dół, piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.31IIIv Mi.46II PF VI |
| 500 PLN | |
12206 |
1920 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 10, poprawiana guma, gwarancja Stoye. | Fi.35 |
| 150 PLN | |
12207 |
1920 wydanie prowizoryczne "mały innendienst", próba znaczka za 30 Pf. z poz.10, nadruki "Sauera" zielony na pomarańczowym - na znaczku z pierwszej serii przedrukowej tzw "berlińskiej", wielki rarytas, gwarancja potrójna Krawczyk i nowy fotoatest Tworek. | Fi.37P Mi.37P3 |
| 3 500 PLN | |
12208 |
1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki z górnym marginesem z tego wydania stosuje się w Michlu 300% dopłaty, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.40 |
| 600 PLN | |
12209 |
1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, znaczek za 60/40 Pf. z błędem na poz.74 "pęknięta poprzeczka prawego skrzydła", gwarancja. | Fi.45 Mi.51I |
| 200 PLN | |
12210 |
1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, dwa znaczki za 60/40 Pf., lewy z szerokim - typ 1, a prawy z wąskim - typ 2 zakończeniem ogona, gwarancja Krawczyk. | Fi.45 t.1+t.2 Mi.51 |
| 40 PLN | |
12211 |
1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok skatalogowanego ostatnio znaczka za 1Mk./40 Pf. z podwójnym nadrukiem, w zbiorach niemieckich nieznany, w polskich kilka sztuk z jednego źródła, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wspaniały walor, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.46 Np Mi.52DD |
| 14 000 PLN | |
12212 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta. | Fi.Cp9 |
| 100 PLN | |
12213 |
1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 20 Pf. z numerem nakładu przedruku. | Fi.HANb - 4 Mi.4HAN A |
| 60 PLN | |
12214 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria nacinana. | Fi.47-56 Mi.53-62 |
| 240 PLN | |
12215 |
1921 Koga, znaczek z odwróconym drukiem środka znaczka, gwarancja Schmutz. | Fi.48t |
| 1 000 PLN | |
12216 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, ząbkowany znaczek za 25 Pf. z przesunięty środkiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.57 Mi.63 |
| 40 PLN | |
12217 |
1921 wydanie lotnicze, znaczek za 2 mk. z "abklatschem" | Fi.63S Mi.69X |
| 40 PLN VERKAUFT | |
12218 |
1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 Pf. z nominałem na środku znaczka, podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.66s Mi.72I |
| 250 PLN | |
12219 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40 Pf, przerwy w kropkowanych liniach adresowych: w drugiej od góry linii (bliżej prawego końca linii), nad grubą linią (na prawo od środka linii), pod grubą linią (bliżej prawego końca linii); czysta. | Fi.Cp16 Mi.P15 |
| 120 PLN | |
12220 |
1921 herb Gdańska - urzędowe wydanie przedrukowe, znaczek za 5 mk, ze znakiem wodnym leżącym (Mi.40 euro). | Fi.U24u Mi.24Y |
| 80 PLN | |
12221 |
1921 herb Gdańska - urzędowe wydanie przedrukowe, pionowy pasek znaczków za 10 mk, z błędami, przerwa w "pionowej kresce M" na pierwszym (Mi.45 euro) i "ukośnej kresce M" na trzecim znaczku, gwarancja Krawczyk. | Fi.U27u Mi.D27II |
| 160 PLN | |
12222 |
1922 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, oryginalnie kasowany znaczek za 5 Mk. z leżącym znakiem wodnym (Mi.340 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.102t Mi.108Y |
| 700 PLN | |
12223 |
1922 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 5 Mk. z leżącym znakiem wodnym (Mi.80 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.102t Mi.108Y |
| 160 PLN | |
12224 |
1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf nadruk silnie przesunięty do góry, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 2, 3 (nad grubą linią); karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp23 |
| 160 PLN | |
12225 |
1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf nadruk przesunięty w dół, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 2, 3 (nad grubą linią); karta czysta w słabszym stanie zachowania (na rogach zaokrąglona). | Fi.Cp23 |
| 100 PLN | |
12226 |
1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony, wysłany 7.II z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy. | Fi.105, 110S Mi.111, 127X |
| 60 PLN | |
12227 |
1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony, wysłany 10.IV z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy. | Fi.108S, 109S, 110L, Mi.125X, 126X, 127Y, |
| 120 PLN | |
12228 |
1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 500 Mk. bez poddruku (Mi.35 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.138s Mi.144F |
| 70 PLN | |
12229 |
1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 3000 Mk. bez poddruku (Mi.50 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.140s Mi.146F |
| 100 PLN | |
12230 |
1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 10.000 Mk. bez poddruku (Mi.40 euro), gwarancja Schmutz. | Fi.141s Mi.147F |
| 80 PLN VERKAUFT | |