5395 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "HAI zamiast HAL", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.27a B6 Mi.26 |
| 40 PLN | |
5396 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcona litera S", gwarancja Schmutz. | Fi.27a B8 Mi.26 |
| 50 PLN | |
5397 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 41 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.27b Mi.26 |
| 161 PLN VERKAUFT | |
5398 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze szaroniebieskim, gwarancja Schmutz. | Fi.27b Mi.26 |
| 280 PLN | |
5399 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek w kolorze niebieskoczarnym, gwarancja Schmutz. | Fi.27b Mi.26 |
| 120 PLN | |
5400 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.28 Mi.27 |
| 80 PLN | |
5401 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 40 z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak TA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.28 B10 Mi.27 |
| 200 PLN | |
5402 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 30 z brzegowym uszkodzeniem nadruku "zniekształcony orzeł", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.28 B10 Mi.27 |
| 100 PLN | |
5403 |
1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk z poz. 10 "brak ZTA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.28B9 Mi.27 |
| 50 PLN | |
5404 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z brzegowym uszkodzeniem nadruku "uszkodzony orzeł", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.28 B9 Mi.27 |
| 200 PLN | |
5405 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, niewielkie załamanie widoczne tylko na gumie, gwarancja Schmutz. | Fi.28No Mi.27K |
| 380 PLN VERKAUFT | |
5406 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z bardzo silnym brzegowym uszkodzeniem nadruku - szczątkowy nadruk POLSKA, gwarancja Jungjohann. | Fi.28 No B10 Mi.26 K |
| 600 PLN | |
5407 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z podwójnym nadrukiem - jednym normalnym z poz.23 i odwróconym z poz. 28, bardzo rzadkie, gwarancja Mikulski i atest Schmutz. | Fi.28 Non Mi.26 DK |
| 7 500 PLN | |
5408 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 20 PLN | |
5409 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z uszkodzonymi literami wyrazu POLSKA, gwarancja Gryżewski. | Fi.29 Mi.28 |
| 50 PLN | |
5410 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 20 PLN | |
5411 |
| 20 PLN | |
5412 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "brak TA", niewielka podlepka, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.29 B10 Mi.28 |
| 50 PLN | |
5413 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak liter TA", gwarancja Schmutz. | Fi.29 B10 Mi.28 |
| 35 PLN | |
5414 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 40 z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak TA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.29 B10 Mi.28 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
5415 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.19 "uszkodzone PO w POLSKA", gwarancja. | Fi.29 B22 Mi.28 |
| 30 PLN | |
5416 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak ZTA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.29 B9 Mi.28 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
5417 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Rachmanow, Mikulski, Schmutz. | Fi.29No Mi.28K |
| 150 PLN | |
5418 |
1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie oryginalnej formy drukarskiej na znaczkach austriackich, osobliwość filatelistyczna, fotoatest. | |
| 450 PLN | |
5419 |
1918 wydanie lubelskie, karta z nadrukiem 15 hal. z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 6.III.1919 z Lublina do Zakopanego, nadawcą jest Alfred Lityński zoolog i hydrobiolog, badacz fauny stawów tatrzańskich, współzałożyciel, sekretarz i jeden z najaktywniejszych członków Sekcji Przyrodniczej Towarzystwa Tatrzańskiego, służył w Legionach, po opuszczeniu Zakopanego przenosi się do Lublina, w czasie okupacji należy do AK, umiera w 1945 w transporcie kolejowym w Smoleńsku; karty tego wydania z niefilatelistycznego obiegu pocztowego są niezwykle rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania; sygnowana na odwrocie MK, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp.4 |
| 800 PLN | |
5420 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, ubytek gumy pod gwarancją - co przez krótki czas robił Mikstein, lekki ślad podlepki, gwarancja, opis i sygnatura sprawdzająca - splecione SM, Mikstein. | Fi.30 Mi.29 |
| 1 000 PLN | |
5421 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.30 Mi.29 |
| 1 000 PLN | |
5422 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 35 z błędem "cienkie Z", ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.30B1 Mi.29 |
| 1 800 PLN | |
5423 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.30 "uszkodzone A", nakład 23 szt. - zachowało się kilkanaście, delikatnie poprawiony lewy górny narożnik, gwarancja z opisem Mikstein, Schmutz. | Fi.30 B3 Mi.29 |
| 3 000 PLN VERKAUFT | |
5424 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 48, bardzo ładny stan, gwarancja Jungjohann i z oznaczeniem Schmutz. | Fi.31 Mi.30 |
| 1 100 PLN | |
5425 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą pierwszą poz. 82, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.31 Mi.30 |
| 1 000 PLN | |
5426 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej poz. 8, niewielki ślad po podlepce, ładny stan, gwarancja Mikulski. | Fi.31 Mi.30 |
| 1 100 PLN | |
5427 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.31 B Mi.30 |
| 1 600 PLN | |
5428 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", znaczków z tym błędem przedrukowano około 21 sztuk, a znaczków stemplowanych może istnieć kilka, bardzo rzadkie, gwarancja Jungjohann. | Fi.31 B3 Mi.30 |
| 3 200 PLN | |
5429 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I poz. 12, gwarancja Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 80 PLN | |
5430 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 92, gwarancja i oznaczenie Miszczak. | Fi.32I Mi.31 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
5431 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 46 - uszkodzone PP, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 190 PLN | |
5432 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 6 - uszkodzone PP, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 190 PLN | |
5433 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszej formy poz. 7 z błędem "uszkodzone PP", gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 200 PLN | |
5434 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z przesuniętym w prawo nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.31 "uszkodzone obie litery P", gwarancja, dodatkowa sygnatura SM i opis Mikstein. | Fi.32I B Mi.31 |
| 520 PLN | |