2826 |
1945 polecony list lotniczy z Warszawy .I.45 do USA, opłatę pobrano w gotówce - odpowiednia adnotacja na froncie koperty, stempel cenzury wojskowej 552 - rzadki orzeł w koronie, na odwrocie stemple odbiorcze, gwarancja. | |
| 90 PLN VERKAUFT | |
2827 |
1945 "Polish Camp/ Bad Harzburg" list przesłany 1.X za pośrednictwem Poczty Polskiej w Northeim do Warszawy, cenzura wojskowa nr.1554, koperta uszkodzona. | |
| 50 PLN | |
2828 |
1945 cenzura wojskowa 1262, list lotniczy, wysłany 4.XII ze Szkocji do Warszawy, rozpieczętowany i ponownie zaklejony przez cenzurę. | |
| 80 PLN | |
2829 |
1945 cenzura wojskowa 1704, list urzędowy, zwolniony od opłaty pocztowej, wysłany 26.VII z Białegostoku do Warszawy, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość. | |
| 80 PLN | |
2830 |
1945 Opłata pocztowa kredytowa, urzędowy list polecony wysłany 29.VIII z Rzeszowa do Warszawy, zwraca uwagę unarodowiona erka; kasowniki odbiorcze. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
2831 |
1945 "Opłata kredytowana rozp. RKPT Nr.11" - polecony list urzędowy wysłany 6.II przez Ministerstwo Aprowizacji w Lublinie adresowany do Przeworska; stempelek cenzury wojskowej nr.8, kasownik odbiorczy; koperta z lewej strony mocno przycięta. | |
| 80 PLN | |
2832 |
1945 obóz pracy przymusowej Teplitz - Schonau II w Schlossberg, karta pocztowa z obozu, wysłana 11.I do Lelowa znajdującego się już na wyzwolonym spod okupacji niemieckiej terenie; urzędnik Poczty Polskiej lub cenzor wymazali znak opłaty z Hitlerem; nietypowa cenzura z wpisanym ręcznie numerem 351a, gwarancja. | |
| 350 PLN | |
2833 |
1945 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi. | |
| 60 PLN | |
2834 |
1945 list lotniczy z Francji do Warszawy ze stemplem cenzury wojskowej nr 1373. | |
| 70 PLN | |
2835 |
1945 "Opłata gotówką 3 zł" list polecony wysłany 4.IV z Ostrowa Wielkopolskiego do Gdańska, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.832; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Rachmanow. | |
| 200 PLN VERKAUFT | |
2836 |
1945 wydanie prowizoryczne - oficjalny formularz bez znaku opłaty, przesłany 3.III miejscowo w Łodzi, idealnie odciśnięty stempelek cenzury wojskowej nr.833; przesyłka niedoręczona i zwrócona do nadawcy; walor o ładnym obiegu pocztowym spotykany tylko wyjątkowo; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.CfpVII |
| 350 PLN | |
2837 |
1946 list polecony z Łodzi 8.3.46 do Białej Podlaskiej, cięty znaczek za 1 zł. | Fi.364, 377A, 389 Mi.395, 410, 422&nbs |
| 60 PLN | |
2838 |
1946 firmowy list polecony z Łodzi 3.1.46 do Warszawy. | Fi.378 Mi.411 |
| 15 PLN | |
2839 |
1946 kartka z Wałbrzycha 27.8.46 do Lublina, widokówka Wałbrzych. | Fi.380 Mi.414 |
| 15 PLN | |
2840 |
1946 list polecony z Łodzi do Puław. | Fi.384 Mi.417 |
| 10 PLN | |
2841 |
1946 list polecony z Gliwic do Anglii ze stemplem urzędu cenzury 3216. | Fi.384 Mi.418 |
| 50 PLN | |
2842 |
1946 "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ - DNI SZCZECINA" Szczecin 1, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany okolicznościowo 14.IV. | Fi.385 Mi.419 |
| 20 PLN | |
2843 |
1946 lotniczy list polecony z Warszawy 17.V.46 do USA, stempel urzędu cenzury 3267 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie, gwarancja. | Fi.388, 398 Mi.421, 431 |
| 180 PLN | |
2844 |
1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku). | Fi.388-415c Mi.421-450 |
| 280 PLN VERKAUFT | |
2845 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja. | Fi.388 B Mi.421 |
| 30 PLN | |
2846 |
1946 "WARSZAWA WOLNA", 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 8.V z agencji pocztowo telegraficznej w miejscowości Lędziny do Pszczyny, znaczek uszkodzony, ogólne dobry stan zachowania. | Fi.389 Mi.422 |
| 80 PLN | |
2847 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami na poz.40 "przerwane 7" i "uszkodzony nosek 1", gwarancja i opis. | Fi.389 B Mi.422 |
| 30 PLN | |
2848 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja i opis. | Fi.389 B Mi.422 |
| 30 PLN | |
2849 |
1946 "WARSZAWA WOLNA", 6 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.II z miejscowości Mieszna koło Węgrowa do Płocka; słabszy stan zachowania. | Fi.391, 377 Mi.424, 410 |
| 40 PLN | |
2850 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S", gwarancja. | Fi.393 B Mi.426 |
| 30 PLN | |
2851 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.XI z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę. | Fi.398 Mi.431 |
| 15 PLN | |
2852 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 5.V.1947 z Brzezin do Chicago, odręcznie odnotowano fakt przeprowadzenia kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze, gwarancja. | Fi.398, 379A Mi.431, 412B |
| 60 PLN | |
2853 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 17.III z Warszawy do Chicago, stempelek cenzury zagranicznej 3290, pieczątka kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.398, 381, 384 Mi.415, 418, 431&nbs |
| 120 PLN | |
2854 |
1946 ekspres polecony z Mielca do Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.398, 411 Mi.431, 444 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
2855 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł. - frankatura mieszana, list polecony wysłany 19.I.1948 z Chełmna do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.400 Mi.433 |
| 20 PLN | |
2856 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, cięty znaczek za 3 zł., duży margines wokół, lekko spękana guma, na podlepce. | Fi.405 nz Mi.438 U |
| 60 PLN VERKAUFT | |
2857 |
1946 Święto Morza, 3+7 zł - frankatura pojedyncza, list (opłacony zgodnie z taryfą) wysłany 28.VII z Gdyni do Warszawy, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.406 Mi.440 |
| 120 PLN | |
2858 |
1946 list polecony z Turawy 20.8.46 do Bytomia. | Fi.406, 407 Mi.439, 440 |
| 130 PLN VERKAUFT | |
2859 |
1946 Święto Morza, próba znaczka za 6+4 zł. z widokiem portu w Szczecinie, gwarancja. | Fi.406 P Mi.440 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
2860 |
1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.406y Mi.440 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
2861 |
1946 Święto Morza, czworoblok na grubym papierze y. | Fi.406y Mi.440 |
| 300 PLN | |
2862 |
1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 13.XII z Katowic do Warszawy, kasownik odbiorczy. | Fi.408a Mi.441a |
| 15 PLN VERKAUFT | |
2863 |
1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - frankatura wielokrotna, list polecony, wysłany 18.IX ze Szczecina do Warszawy, kasownik odbiorczy. | Fi.408a Mi.441a |
| 10 PLN VERKAUFT | |
2864 |
1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł (oliwkowy) - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 9.XI z Olsztynka do Londynu. | Fi.408a Mi.441a |
| 20 PLN | |
2865 |
1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - prywatna perforacja - parka pionowa (dolny znaczek uszkodzony) na liście poleconym wysłanym 17.II.1947 z miejscowości Sejny do Warszawy, kasownik odbiorczy, gwarancja. | Fi.408a Mi.441a |
| 120 PLN | |