3026 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 2, list wysłany 8.I.1951 z Jabłonowa Pomorskiego do Warszawy. | Fi.475, 513, 525 Mi.556, 626, 657&nbs |
| 20 PLN | |
3027 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 22, jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, w tym rzadkie znaczki 18 zł Bierut, list ze Stargardu Szczecińskiego wysłany 30.I.1951 do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygn. Roszkowski, gwarancja. | Fi.476, 470 |
| 400 PLN | |
3028 |
1950 "groszy" typ 4 - wyjątkowo rzadko spotykane z nadrukiem znaczki za 35 zł Bierut (wg.PZP grupa D), front listu poleconego wysłanego 11.XI z miejscowości Mordy do Warszawy; sygnatura własnościowa Czesław Malingiewicz. | Fi.478, 474 Mi.629, 625 |
| 200 PLN | |
3029 |
1950 list z Sopotu 21.7.50 do Staszowa, znaczek walka z gruźlicą z przywieszką. | Fi.488 Pw5, 513 Mi.514, 556 |
| 40 PLN | |
3030 |
1950 "groszy" seria z nadrukiem typu 3, wydana z okazji 75 rocznicy UPU - znaczki wyjątkowo rzadko spotykane z nadrukiem (wg.PZP grupa D), list lotniczy wysłany 16.XII z Warszawy do Londynu, bardzo dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi. ++50.- euro). | Fi.498-500 Mi.636-638 |
| 80 PLN | |
3031 |
1950 formularz służbowy - przedwojenna koperta lotnicza (Fi.Ck9) z nadrukiem czarnego prostokąta kasującego znak opłaty (zwraca uwagę szczerba z prawej strony), ofrankowana serią znaczków wydanych z okazji 75-lecia UPU i wysłana 15.VIII z Warszawy jako polecony list lotniczy do Londynu, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "Rzeczpospolita Polska Ministerstwo Poczt i Telegrafów"; niespotykana całość w dobrym stanie zachowania; z kolekcji W.Grabowskiego. | Fi.498-500, CfkU Mi.533-535 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
3032 |
1950 list polecony ze Słotwiny Brzeskiej 27.1.50 do Czechosłowacji, 8 znaczków po 5 zł. | Fi.501 Mi.539 |
| 35 PLN | |
3033 |
1950 "groszy" znaczki z prywatnym ozdobnym nadrukiem !!! list wysłany 28.XI z Leszna do Warszawy, brak tylnej klapy; dekoracyjna całość. | Fi.502, 513 Mi.643, 659 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
3034 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 16, list wysłany 15.XII z Poznania do Warszawy. | Fi.503, 504, 517 Mi.644, 645, 663&nbs |
| 30 PLN VERKAUFT | |
3035 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukami typu 23, list wysłany 10.XI z Warszawy do Krakowa, znaczki unieważnione wirnikiem z odwróconą nakładką propagandową !!! rzadko spotykany błąd kasownika (Myślicki 50 131). | Fi.504, 508, 514 Mi.645, 646, 661&nbs |
| 100 PLN | |
3036 |
1950 Miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej i sławni Polacy, dekoracyjnie frankowany list lotniczy wysłany 11.II z Warszawy do USA; gwarancja. | Fi.508, 505-507 Mi.543, 536-538  |
| 50 PLN | |
3037 |
1950 rocznik znaczków czystych. | Fi.509-541 Mi.544-679 |
| 80 PLN | |
3038 |
1950 "groszy" znaczek lotniczy za 500 gr. z nadrukiem typu 3 - pojedyncza frankatura, polecony list lotniczy wysłany 30.XI.1951 z Sosnowca do Chicago, kasowniki odbiorcze; jeden z najtrudniejszych do zdobycia obiegowych znaczków z nadrukiem. | Fi.510 Mi.648 |
| 200 PLN | |
3039 |
1950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, Bierut, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem rzadszego typu 43, gwarancja Krawczyk. | Fi.511 Mi.652 |
| 72 PLN VERKAUFT | |
3040 |
1950 Julian Marchlewski, znaczek za 15 zł. z błędem na poz.1 "kropka po A w POCZTA" i "biała kreska na brodzie", gwarancja Krawczyk. | Fi.512 B Mi.440 |
| 40 PLN | |
3041 |
1950 Julian Marchlewski, znaczek za 15 zł. z błędem na poz.41 "kropka na klapie marynarki", gwarancja Krawczyk. | Fi.512 B Mi.440 |
| 30 PLN | |
3042 |
1950 Julian Marchlewski, znaczek za 15 zł. z błędem "kropka pod W", gwarancja Krawczyk. | Fi.512 B Mi.546 |
| 30 PLN | |
3043 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, odbudowa Warszawy, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk. | Fi.513 Mi.659 |
| 60 PLN | |
3044 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, odbudowa Warszawy, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.513 Mi.659 |
| 40 PLN | |
3045 |
1950 ekspres z Więcborka 12.8.50 do Warszawy. | Fi.513, 516, 526 |
| 20 PLN | |
3046 |
1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26, list polecony wysłany 20.I.1951 z miejscowości Sława do Wrocławia; kasownik i erka odbite granatowym tuszem !!! ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.513, 525 Mi.554, 659 |
| 60 PLN | |
3047 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, walka o pokój, nienotowany dotąd znaczek za 10 zł. z lila stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk. | Fi.517 Mi.663 |
| 200 PLN | |
3048 |
1950 Walka o pokój, 5 zł - frankatura mieszana, list wysłany 17.VII ze Szczawnicy do Warszawy, dodatkowo wyraźna odbitka kasownika propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204). | Fi.518, 513 Mi.561, 556 |
| 15 PLN | |
3049 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 5.I z miejscowości Knurów do Warszawy; jeden znaczek uszkodzony; same znaczki kasowane Mi.48.- euro. | Fi.519 Mi.650 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
3050 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 18, masowa frankatura wielokrotna - 57 znaczków !!! na okienkowej kopercie ekspresowego listu poleconego, wysłanego 7.III.1951 z Poznania; same znaczki kasowane Mi.228.- euro. | Fi.519 Mi.650 |
| 300 PLN | |
3051 |
1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk. | Fi.519 Mi.650 |
| 35 PLN | |
3052 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, parka znaczków za 5 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 45, czysta nienotowana, oferowana niedawno w Warszawie za 1500.- tu w bardzo atrakcyjnej cenie, gwarancja Krawczyk.. | Fi.519 Mi.650 |
| 400 PLN | |
3053 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | Fi.519 Mi.650 |
| 30 PLN | |
3054 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 38, gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.519 Mi.650 |
| 60 PLN | |
3055 |
1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, znaczek za 5 zł., najrzadsza z notowanych wartości, z lila stempelkiem rzadkiego typu 44, gwarancja firmowa K.Gryżewski. | Fi.519 Mi.650 |
| 320 PLN | |
3056 |
1950 "groszy - lokalny", Rzeszów, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem typu 35, gwarancja firmowa Gryżewski. | Fi.519 Mi.650 |
| 70 PLN | |
3057 |
1950 "groszy - lokalne" - Piła, pasek 3 znaczków z fioletowym nadrukiem lokalnym typu 41, skasowane na wycinku z listu wysłanego 2.V.1951 do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.519, 527II Mi.650, 562 |
| 200 PLN | |
3058 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 3.IV.1951 z Krakowa do Łodzi. | Fi.520 Mi.651 |
| 20 PLN | |
3059 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukami typu 18, list wysłany 17.I.1951 z miejscowości Ujście do Warszawy. | Fi.520 Mi.651 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
3060 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.520 Mi.651 |
| 35 PLN | |
3061 |
1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, parka znaczków za 10 zł. z czerwonym i fioletowym stempelkiem typu 33, gwarancja Krawczyk. | Fi.520 Mi.651 |
| 80 PLN | |
3062 |
1950 "groszy - lokalny", Gdynia, Bierut, znaczek za 10 zł. przedrukowany fioletowym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja Krawczyk. | Fi.520 Mi.651 |
| 30 PLN | |
3063 |
1950 "Gröszy" - odmiana nadruku typu 26 powstała w urzędzie pocztowym Legnica 1, list wysłany 27.I.1951 do Warszawy; przypadek opisany w PZP t.II s.456; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.520 Mi.651 |
| 250 PLN | |
3064 |
1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków, odpadała, dlatego też przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; list wysłany 5.I.1951 do Warszawy, ogólnie dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony); odmiana opisana w PZP t.II s.419; gwarancja. | Fi.520 Mi.651 |
| 140 PLN VERKAUFT | |
3065 |
1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 11, list wysłany 18.XII z Poznania z jednostki wojskowej JW3779 adresowany do Warszawy; nadruki w kolorze niebieskim należą do najrzadziej spotykanych; znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym (Myślicki 50 116). | Fi.520, 525 Mi.651, 657 |
| 50 PLN | |