15261 |
1850, I wydanie Austrii - 9 kr. z dużym marginesem (11 mm), cięcie u dołu dochodzące do ramki - frankatura pojedyncza, list wysłany 9.XII z miejscowości Gurahumora (Bukowina) poprzez Czerniowce do Lwowa; list złożono w wyniku czego znaczek został nadłamany; wizualnie ładna całość z rzadkim ostemplowaniem. | Mi.5X |
| 1 200 PLN | |
15262 |
1851 Pierwszy gazetowy znaczek świata - słynny "Merkury" na kompletnej gazecie !!! krakowski "CZAS" z 17.VIII.1856 wysyłka do magistratu Nowego Sącza. | Mi.6 |
| 1 000 PLN | |
15263 |
1855, I wydanie Austrii - 6 kr. - dwa egzemplarze użyte na formularzu pocztowym !!! recepis zwrotny wysłany ze Lwowa 19.I adresowany do Tarnowa; znaczki krótko cięte u góry; niezwykle rzadkie zastosowanie znaczków tego klasycznego europejskiego wydania; bardzo ciekawa całość. | Mi.4Y |
| 1 500 PLN | |
15264 |
1861 austracki znaczek gazetowy, użyty jako opłata druku wysłanego 4.III.1864 z Pilzna; ciekawa całość o wysokiej wartości katalogowej. | Mi.23 |
| 1 200 PLN | |
15265 |
1861 około, austriacki znaczek gazetowy - ładnie cięty - na opasce, wysłanej 26.XI do Nowego Sącza, wysoka wycena katalogowa, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.23c |
| 1 350 PLN | |
15266 |
1861 III wydanie Austrii - 10 kr. + 15 kr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 2.X z Białej do Krakowa, znaczki nieuszkodzone, bardzo ładny stan zachowania. | Mi.21, 22 |
| 300 PLN | |
15267 |
1862 (?) austriacki jasnoszary znaczek gazetowy (1,05 kr.) przesłany 5.IV na opasce adresowanej do Nowego Sącza, krótko cięty z prawej strony; wysoka wycena katalogowa (Michel 400)!!! | Mi.23a |
| 400 PLN | |
15268 |
1863 około, V wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta listu poleconego wysłana 17.VI z Bochni do Brzeska, znaczki nieuszkodzone, bardzo ładny stan zachowania. | Mi.32, 33 |
| 250 PLN | |
15269 |
1871 dwujęzyczna całostka nadana z Tarnowa do Saksonii. | |
| 50 PLN | |
15270 |
1872 I wydanie Niemiec - 1/2 Gr - frankatura pojedyncza, list nadany 19.VI w miejscowości Zempelburg (Sępólno Krajeńskie), znaczek wycinano nożyczkami z pionowego paska stąd na górze "nadmiar" ząbków, a na dole ich "niedobór". | Mi.14 |
| 400 PLN | |
15271 |
| 50 PLN | |
15272 |
1876 rosyjska całostka wysłana z Częstochowy do Warszawy, nadana w ambulansie kolejowym nr 25-26. | |
| 150 PLN VERKAUFT | |
15273 |
1880 rosyjska kartka pocztowa wysłana z Białegostoku do Berlina. | |
| 120 PLN | |
15274 |
1880, list pieniężny wysłany 19.IX z Kent do Tarnowa, na odwrocie urzędowe dwujęzyczne pieczęcie lakowe z godłem: "K.K.BEZ. GERICHT IN KENTY/ C.K. SĄD POWIAT W KĘTACH"; pieczęci bardzo dobrze zachowane. | |
| 250 PLN | |
15275 |
1883 list przesłany 31.III ambulansem relacji Halle - Poznań, kasownik odbiorczy Czerwieńsk (Rothenburg). | Mi.41 |
| 50 PLN | |
15276 |
1894 list polecony z Ciężkowic do Chicago. | |
| 400 PLN | |
15277 |
1895 list urzędowy z Sochaczewa. | |
| 30 PLN VERKAUFT | |
15278 |
1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka przesłana lokalnie 16.V; niewielkie usterki, sygnowana B.Żwinklewicz. | Mi.E9 |
| 150 PLN | |
15279 |
1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wysoka wycena katalogowa (Michel ponad 300). | Fi.1ax Mi.1aB |
| 600 PLN | |
15280 |
1898 Sądowy znaczek doręczeniowy. | Fi.2ay |
| 120 PLN | |
15281 |
1903, widokówka (piękna litografia) nadana 2.VI w Ostrowcu, przesłana ambulansem (pocztowyj wagon no 140) do Rygi, gdzie dotarła 4.VI. | Mi.43y |
| 100 PLN | |
15282 |
1903 widokówka wysłana 1.VIII z miejscowości Zawadzkie (Zawadzki) adresowana do Wrocławia. | Mi.70 |
| 35 PLN | |
15283 |
1903, list opłacony gotówką, wysłany 30.VI z urzędu Kraków - Piasek do Tarnowa; na odwrocie nieuszkodzone, ładnie zachowane, pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM". | |
| 350 PLN | |
15284 |
1904 przekaz pieniężny z Piaseczna. | |
| 125 PLN | |
15285 |
1904 przekaz pieniężny z Nieszawy. | |
| 125 PLN | |
15286 |
1904 przekaz pieniężny z Nowego Dworu. | |
| 125 PLN | |
15287 |
1904 przekaz pienięzny z Mińska (? Nowo-Minsk). | |
| 125 PLN | |
15288 |
1905 przekaz pieniężny z Warszawy. | |
| 125 PLN | |
15289 |
| 125 PLN | |
15290 |
| 125 PLN | |
15291 |
1905 przekaz pieniężny z Góry Kalwarii. | |
| 125 PLN | |
15292 |
| 125 PLN | |
15293 |
1905 przekaz pieniężny z "Nowogiergiewska" w guberni warszawskiej. | |
| 125 PLN | |
15294 |
1905 przekaz pieniężny z Aleksandrowa. | |
| 125 PLN | |
15295 |
1905 przekaz pieniężny z Ostrowa. | |
| 125 PLN | |
15296 |
1905 przekaz pieniężny z Rawy. | |
| 125 PLN | |
15297 |
1905 przekaz pieniężny z Łaska. | |
| 125 PLN | |
15298 |
1905 przekaz pieniężny z Zegrza. | |
| 125 PLN | |
15299 |
1905 przekaz pieniężny z Włocławka. | |
| 125 PLN | |
15300 |
1905 przekaz pieniężny z Piotrkowa. | |
| 125 PLN | |