Die Auktion endet am 02.12.2024

Aktuelle Auktion fremde Posten auf polnischen Gebieten

68532

80 PLN
Biete
68533

1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek.

Mi.155
60 PLN
Biete
68534

1907 kartka z Włocławka do Gdańska.

Mi.P21, 29
60 PLN
Biete
68535

1907 kompletny list z pełną treścią z Królewskiej Komisji Specjalnej (Königliche Spezialkommission) w Elblągu wysłany 5.02 do miejscowości Benowo (Bönhof), pieczęć zwalniająca przesyłki tej instytucji od opłaty pocztowej "Frei lt.Avers.No.21./ Kgl.Pr.Spezialkommission", datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
Biete
68536

1907 polecona kartka urzędowa z Niska do Tarnobrzegu, stempel "Sprawa ściśle urzędowa / wolna od opłaty pocztowej".

50 PLN
Biete
68537

1907 adres przesyłkowy do paczki z Gródka jagiellońskiego do Czech.

100 PLN
Biete
68538

1907 przekaz pieniężny z Łodzi do Czestochowy.

100 PLN
Biete
68539

1907 kartka z Warszawy do Szwajcarii.

30 PLN
Biete
68540

1907 kartka z Szkocji do Łodzi, stempel ambulansu pocztowego.

50 PLN
Biete
68541

1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Góra Kalwaria.

180 PLN
Biete
68542

1908 kartka z Zakopanego do Krakowa.

Fi.Cp31
10 PLN
Biete
68543

1908 obszar I Rzeczypospolitej - adres pomocniczy wysłany 5 DEZ (5.12) z Fürth w Bawarii do Szawli, ofrankowany znaczkami za 2 mk i 80 Pf, przesłany AMBULANSEM 6005 relacji LIPSK-HOF (Leipzig-Hof), datowniki urzędów granicznych: EYDTKUHNEN z 7.12 i KIBART (КИБАРТЫ) z 26.11, na odwrocie datownik odbiorczy z 28.11; słabszy stan zachowania (Mi.250 euro).

Mi.64
200 PLN
Biete
68544

1908 austriacka całostka część "na odpowiedź" za 5 h. stosowana na Ziemiach Polskich, czysta bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P218IIA
10 PLN
Biete
68545

1908 DWUKROTNE UŻYCIE - list wysłany 20/3 z Nowego Sącza do Ciężkowic, stempelek "Rzecz ściśle urzędowa wolna od opłaty pocztowej"; na odwrocie zalepka nadawcy i rusztowy stempel odbiorczy Ciężkowice 21.3.08; list przenicowany i ponownie przesłany, tym razem 24.3 jako polecony z Ciężkowic do Nowego Sącza, na froncie pieczęć nadawcy z godłem "CK SĄD POWIATOWY w CIĘŻKOWICACH" i stempelek "Rzecz urzędowa wolna od opłaty pocztowej" na odwrocie zalepka nadawcy i datownik odbiorczy; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

120 PLN
Biete
68546

60 PLN
Biete
68547

1908 kartka ze stemplem okolicznościowym z okazji 70 urodzin cesarza Franciszka Józefa ze Lwowa.

140 PLN
Biete
68548

1908 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kocmyrzów – Kraków do Jodłownika, znaczek skasowany fioletowym stemplem ambulansu „Kocmyrzów – Krakau / Zug 6216 – 19/6.08”. Kolej na tej trasie powstała w 1898 roku, bardzo rzadkie.

1 700 PLN
Biete
68549

1908 kartka z Austrii do Sosnowca, stempel dopłaty z Sosnowca.

80 PLN
Biete
68550

1909 opaska gazetowa z Liverpoolu do Sosnowca, stempel odbiorczy Sosnowca na odwrocie.

60 PLN
Biete
68551

1910 list wysłany 17.4 z Łodzi do Waszyngtonu, opłacony znaczkami rosyjskim za 2 i 3 kop wydania z 1908 roku, na papierze z kredowym nadrukiem ochronnym, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem "ЛОДЗЪ" z wyróżnikiem "ж", odciśniętym dodatkowo poniżej, na froncie stempelek wpływ, a na odwrocie wirnikowy datownik odbiorczy WASHINGTON D.D. z 11 maja; walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta).

Mi.64IAa, 66IAa
60 PLN
Biete
68552

1910 list z Krowodrzy do Bochni, austriacki stempel rusztowy Krowodrzy.

Mi.140
60 PLN
Biete
68553

1910 list wartościowy z Witkowic do Neustadt w Austrii, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Odenberg (Wrocław - Bogumin). Wyraźne, ładne zachowane pieczęcie lakowe. Wystawowa dekoracyjna całość ładnie udokumentowana.

Mi.151
350 PLN
Biete
68554

800 PLN
Biete
68555

1910 kartka z Wilna do Odessy.

40 PLN
Biete
68556

1910 kartka z Szkocji do Łodzi, stempel ambulansu pocztowego na trasie Koluszki - Łódź.

50 PLN
Biete
68557

1910 przekaz paczkowy z Włoch do Lwowa, opłata doręczeniowa we Lwowie pobrana austriackim znaczkiem dopłaty.

100 PLN
Biete
68558

1911 widokówka wysłana 18.11 z Warszawy do Pabianic, znaczek skasowany owalnym datownikiem urzędu na Dworcu Brzeskim ВАРШАВА БРЕСТ.ВОКЗ. z wyróżnikiem "A" odciśnięty dodatkowo poniżej, stempel odbiorczy z następnego dnia; dobry stan zachowania.

Mi.65I
80 PLN
Biete
68559

1911 list z Austrii do Cisownicy, stempel odbiorczy składnicy pocztowej "ZEISLOWITZ / CISOWNICA".

Mi.141
90 PLN
Biete
68560

1911 kartka z Warszawy do Skierniewic.

Mi.P21
30 PLN
Biete
68561

1911 dowód wpłaty na rzecz sądu frankowany znaczkami opłaty sądowej, dokonanej 30.3 w Białej Podlaskiej, rosyjski datownik "БѢЛА СѢДЛЕЦ.".

100 PLN
Biete
68562

1911 kartka firmowa z Zabrza na Morawy.

15 PLN
Biete
68563

1911 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, koperta przycięta od góry.

40 PLN
Biete
68564

1911 list polecony z Płocka do Strykowa.

50 PLN
Biete
68565

1911 list z Niemiec nadany w ambulansie pocztowym na trasie Halle- Poznań.

70 PLN
Biete
68566

1911 przekaz paczkowy z Krakowa do Szwajcarii.

180 PLN
Biete
68567

180 PLN
Biete
68568

1911 kartka z Tyńca do Poznania, stempel składnicy pocztowej w Tyńcu, brak znaczka, widokówka z Tyńca.

25 PLN
Biete
68569

140 PLN
Biete
68570

1911 przekaz paczkowy z Podhajc do Drohobycza, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN
Biete
68571

1911 list pobraniowy z Raciborza do Krzanowic.

80 PLN
Biete