80824 |
1912 Poczta lotnicza nad Renem i Menem, widokówka opłacona znaczkiem Rzeszy za 5 Pf i dodatkowej opłaty lotniczej za 10 Pf, wysłana 12.6 z Darmstadt do Mulsum, znaczki skasowane okolicznościowym datownikiem "Flugpost am Rhein u. am Main"; znaczek opłaty lotniczej uszkodzony. | Mi.85I, I |
| 150 PLN Biete | |
80825 |
1912 Bawaria, specjalna ilustrowana okolicznościowa karta lotnicza przedstawiająca młodą parę lecącą w skrzydlatej karocy nad Monachium, dofrankowana i przesłana 4.10 pocztą lotniczą z Monachium do Włoch, datownik odbiorczy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.PF15-02/b |
| 600 PLN Biete | |
80826 |
1921 list lotniczy z Pragi do Krakowa, list przewieziono pierwszym lotem na trasie Praga - Warszawa 24.IV.1921 Fi. 9b (7500,-), naklejka specjalna lotu, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo rzadkie. | Fi.9b |
| 3 800 PLN Biete | |
80827 |
1923 Syria, list lotniczy, ofrankowany serią wydania przedrukowego, z dopiskiem "par Avion militarie", wysłany 15.11 z Damaszku do Souieda, na odwrocie datownik odbiorczy; koperta pionowo zgięta. | Mi.202-05I |
| 500 PLN Biete | |
80828 |
1924 pierwszy lot do Ameryki Północnej sterowca LZ126 Z.R.3 "Graf Zeppelin", list z Niemiec (z Bytomia) do St. Louis. | |
| 1 000 PLN Biete | |
80829 |
1925 list lotniczy z Warszawy do Gdańska, prawidłowo opłacony ze specjalną opłatą lotniczą i nalepką LOPP, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 350 PLN Biete | |
80830 |
1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 2 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych - Fi. cena amatorska, Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali cena amatorska, lekko przesunięty rysunek z pełna oryginalna gumą. | Fi.7 |
| 1 000 PLN Biete | |
80831 |
1926 list lotniczy z Warszawy nadany 10.6.26 do Gdańska, stemple poczty lotniczej i rzadka nalepka kierunkowa. | Fi.41b |
| 800 PLN Biete | |
80832 |
1926 list lotniczy z Warszawy nadany 19.05.26 do Krakowa, stemple poczty lotniczej i rzadka nalepka kierunkowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.41b |
| 600 PLN Biete | |
80833 |
1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.23 |
| 20 PLN Biete | |
80834 |
1927 LOPP, Warszawa znaczek składkowy, granatowy za 50 gr (rozmiar 19x29,5 mm), czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 50 PLN Biete | |
80835 |
1927 parka stemplowanych nalepek składkowych Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.23 |
| 30 PLN Biete | |
80836 |
1927 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 + 10 + 30 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 28.VI z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do Argentuil we Francji, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł, podczas gdy prawidłowa opłata wynosiła 1,40 zł (60 gr list II klasy + obowiązkowa dopłata lotnicza za ekspres 80 gr); brakującą kwotę 40 gr pobrano od nadawcy gotówką - stempelek "POBRANO/PERÇU zł... gr..." z dopisaną kwotą; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.219, 220, 223 Mi.227, 228, 231 |
| 300 PLN Biete | |
80837 |
1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, nowodruki specjalnych nalepek dla przesyłek balonowych, przesłanych dwoma polskimi balonami w czasie tych zawodów, nalepki w pierwszej kolumnie przeznaczone dla balonu "Warszawa", w drugiej dla balonu "Lwów", łączny nakład oryginalnych nalepek wynosił 352 sztuki z czego 48 sztuk nieząbkowanych, każdy z balonów zabrał do swojej gondoli po 50 kart w tym 10 z nalepkami nieząbkowanymi; oferowane tu nieząbkowane nowodruki sporządzono w kolorze ceglastym na białym, grubym papierze; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN Biete | |
80838 |
1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, nowodruki specjalnych nalepek dla przesyłek balonowych, przesłanych dwoma polskimi balonami w czasie tych zawodów, nalepki w pierwszej kolumnie przeznaczone dla balonu "Warszawa", w drugiej dla balonu "Lwów", łączny nakład oryginalnych nalepek wynosił 352 sztuki z czego 48 sztuk nieząbkowanych, każdy z balonów zabrał do swojej gondoli po 50 kart w tym 10 z nalepkami nieząbkowanymi; oferowane tu nieząbkowane nowodruki sporządzono w kolorze czarnym na białym, grubym papierze; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN Biete | |
80839 |
1928 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łuck, Wołyński Komitet Wojewódzki LOPP - samolot, Na budowę lotnisk i hangarów na Wołyniu, kasowany znaczek za 10 gr. w kolorze niebieskim. | Fi.6 |
| 80 PLN Biete | |
80840 |
1928 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło, znaczek kasowany za 50 gr. w kolorze czerwonym. | Fi.25 |
| 50 PLN Biete | |
80841 |
1928 Warszawa - Wenecja, list lotniczy przesłany 18.IX liniami "AEROLOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "I-VOL POSTAL Warszawa -Venezia."; lotem tym przesłano zaledwie 55 sztuk poczty!!! na odwrocie datownik odbiorczy z 19.9 i stempelek "NON RECLAME"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.66 |
| 800 PLN Biete | |
80842 |
1929 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Poznaniu, balon "Warszawa" pilotowany przez por.Franciszka Hynka, karta z nalepką z tekstem polskim z nadrukiem "Międz. Zawody Balonowe" przewieziona na trasie Poznań - Termsdorf k.Berlina, do polskiej frankatury doklejony znaczek niemiecki, oba unieważnione datownikiem Teupitz koło Teltow z datą 17.8.1929; podpis pilota por.Hynka na froncie; niezwykle rzadki walor - przewieziono jedynie 50 sztuk poczty!!! wysoka wycena katalogowa (Fi.4000,-); dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.4d |
| 3 200 PLN Biete | |
80843 |
1929 kartka z lotu balonu "Gdynia" w ramach Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych w Poznaniu, balonem tym przewieziono 50 przesyłek, gwarancja Walocha, fotoatest Krupa. | Fi.4d |
| 3 600 PLN Biete | |
80844 |
1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - Alegoria lotnicza, znaczek za 5 gr. w kolorze żółtym, zdjęty z listu. | Fi.36 |
| 10 PLN Biete | |
80845 |
1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - Alegoria lotnicza, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze zielonym. | Fi.37 |
| 20 PLN Biete | |
80846 |
1929 Warszawa - Katowice, list lotniczy przesłany 8.I liniami "LOT" do, specjalny dodatkowy fioletowy stempel "LOT-I-VOL WARSZAWA-KATOWICE"; lotem tym przesłano 210 przesyłek; dobry stan zachowania - koperta ukośnie zgięta (Fi.270.-). | Fi.81 |
| 200 PLN Biete | |
80847 |
1929 LOT, otwarcie linii Lotniczej LOT Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929, list przesłany z Bydgoszczy do Katowic, fioletowy stempel okolicznościowy z trasą lotu i napisem "OTWARCIE Linji Lotniczej KATOWICE- POZNAŃ - BYDGOSZCZ - GDAŃSK 1 VI 1929 I LOT Bydgoszcz Katowice" - według Myślickiego, najwyższy stopień rzadkości stempla - D (Myślicki 29 215), na froncie stempelek "Nadeszła pocztą lotniczą", a na odwrocie datownik odbiorczy; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.500.-); gwarancja Vaumund PP. | Fi.93k |
| 400 PLN Biete | |
80848 |
1929 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Bydgoszcz - Katowice, przewieziono 150 listów, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.93k |
| 300 PLN Biete | |
80849 |
1929 Katowice - Wenecja, list lotniczy przesłany 1.VIII liniami "LOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "Lot-I-Vol Katowice Venezia."; na froncie tranzytowe kasowniki wiedeńskie z 2 i 3 lipca, na odwrocie datowniki: przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy z 1.VIII i odbiorczy VENEZIA POSTA AERA 3.7; bardzo dobry stan zachowania (Fi.500.-). | Fi.94a |
| 400 PLN Biete | |
80850 |
1929 Kanada, I lot London-Toronto, list lotniczy wysłany 15.VII, na odwrocie datownik odbiorczy; koperta z lewej strony pionowo zgięta. | Mi.127 |
| 60 PLN Biete | |
80851 |
1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka prawidłowo ofrankowana znaczkiem poczty sterowcowej za 2RM skasowanym datownikiem 16.5.1929 na pokładzie sterowca, niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 5.8.1929 "NEW YORK N.Y.7 AUG 5"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.V, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 5.8 szczęśliwie wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt", przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu. | Mi.423 |
| 1 000 PLN Biete | |
80852 |
1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka nadana 15.5.29 z friedrichshafen Bodensee, niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 3.8.29. Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.5.29, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5.29 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 3 sierpnia wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu. | |
| 480 PLN Biete | |
80853 |
1929 pierwszy lot sterowca LZ127 "Graf Zeppelin" na trasie Friedrichshafen - Stany Zjednoczone. | |
| 900 PLN Biete | |
80854 |
1930 "CIDNA" Warszawa - Wrocław - Berlin, list wysłany 21 VII z Warszawy do Berlina, dodatkowy fioletowy stempel "VOL I LOT Warszawa - Breslau - Berlin"; dwuwierszowy stempel odbiorczy urzędu lotniczego Berlin C2 "Mit Luftpost befördert. Luftpostamt Berlin C.2.", na odwrocie berliński datownik odbiorczy 21.7; lotem tym przewieziono zaledwie 144 sztuk poczty; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy "H.Górny". | Fi.104b |
| 400 PLN Biete | |
80855 |
1930 polecony list lotniczy wysłany 3.XII z Warszawy do Paryża, ładnie ofrankowany, koperta firmowa "L.B.JANKIEWICZ", na odwrocie nalepka firmowa, datownik przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy i odbiorczy PARIS GARE DU NORD AVION 6-12; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.213II, 214I, 224 Mi.241II, 242I, 232 |
| 200 PLN Biete | |
80856 |
1931 Pakistan, list lotniczy wysłany 15.VII z Karachi (wtedy jeszcze Indie Brytyjskie) do Hamburga, na odwrocie datownik odbiorczy Nürnberg-Fürth Flughafen; nietypowy kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.118, 121, 136 |
| 200 PLN Biete | |
80857 |
1931 Szwecja, I ekspresowy lot Malmö-Kopenhaga, list lotniczy wysłany 1.5. | Mi.175AI, 213 |
| 50 PLN Biete | |
80858 |
1931 lot sterowca LZ127 "Graf Zeppelin" na trasie Staken-Travemunde. | Mi.176b |
| 200 PLN Biete | |
80859 |
1931 lot sterowca LZ 127 "Graf Zeppelin" - Oberschlesienfahrt, kartka dosłana z Austrii i adresowana do Czechosłowacji. | Mi.194 |
| 200 PLN Biete | |
80860 |
1931 Rumunia, polecony list lotniczy wysłany 26.V z Bukaresztu do Brunszwiku, stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.400, 403, 411; 12-14 |
| 200 PLN Biete | |
80861 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Węgry - poczta węgierska, zestaw: karta i koperta frankowane specjalnie przygotowanym na tę okazję znaczkami przesłane 28.III sterowcem (Sieger 102). | Mi.478-479 |
| 600 PLN Biete | |
80862 |
1931 Meksyk, list lotniczy wysłany 19.XI z miejscowości Tapachula do Jeleniej Góry (Hirschberg); stemple tranzytowe: Veracruz 31.11 i Paryż 4.12. | Mi.620 |
| 100 PLN Biete | |
80863 |
1931 lot sterowca LZ127 "Graf Zeppelin" na trasie Friedrichshafen - Reykjavik. | |
| 900 PLN Biete | |