80195 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 47. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN Biete | |
80196 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 36. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN Biete | |
80197 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 53. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN Biete | |
80198 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 55. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN Biete | |
80199 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 56. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN Biete | |
80200 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 42. | Fi.Cp86 |
| 60 PLN Biete | |
80201 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin, z obiegu pocztowego. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN Biete | |
80202 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, fotoatest Rzadkosz. | Fi.Cp86 WZÓR |
| 1 000 PLN Biete | |
80203 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 58 z błędem "dodatkowa kreska w sygnaturze". | Fi.Cp86B6 |
| 200 PLN Biete | |
80204 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 37 - Jacek Malczewski; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN Biete | |
80205 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 51 - Barok BEREZWECZ (Fi.200% dopłaty - 600.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp87 |
| 500 PLN Biete | |
80206 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN Biete | |
80207 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 51. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN Biete | |
80208 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z bardzo rzadką ilustracją nr 64 - Polski Czerwony Krzyż wyszkolił... (Fi.+500%) z pełną treścią na odwrocie, wysłana 10 VIII 1939 z miejscowości Jaworów do Żyrardowa, znak opłatu skasowany jednoobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "*d*"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Walocha. | Fi.Cp87 |
| 1 000 PLN Biete | |
80209 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 20 - Mikołaj Kopernik. | Fi.Cp87 |
| 400 PLN Biete | |
80210 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50. | Fi.Cp87 |
| 250 PLN Biete | |
80211 |
1939 kartka z sygnaturą X-1937 i hasłem propagandowym 9 z obiegu pocztowego z Sierszy koło Trzebini. | Fi.Cp69 |
| 120 PLN Biete | |
80212 |
1939 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym 10 z obiegu pocztowego z Ciechanowa wysłana 4.IX.1939 | Fi.Cp80 |
| 100 PLN Biete | |
80213 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 14 z obiegu pocztowego, brak treści na rewersie. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80214 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 6. | Fi.Cp88 |
| 40 PLN Biete | |
80215 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 11 - Artyleria I Brygady L.P. w marszu - maj 1915; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp88 |
| 60 PLN Biete | |
80216 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 5. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80217 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 18. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80218 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 27. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80219 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 20. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80220 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 32. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80221 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 31. | Fi.Cp88 |
| 40 PLN Biete | |
80222 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 30. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80223 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 24. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80224 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 30. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80225 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 31. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN Biete | |
80226 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie fioletowej, karta z ilustracją nr 4, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp88 WZÓR |
| 1 400 PLN Biete | |
80227 |
1941 całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9III |
| 40 PLN Biete | |
80228 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 3 Jan Kochanowski, wg. klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki). | Fi.Cp89 |
| 200 PLN Biete | |
80229 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 31 z obiegu pocztowego z Lublina. | Fi.Cp89 |
| 800 PLN Biete | |
80230 |
1944 wydanie lubelskie, kartka z radzieckiej poczty polowej w Lublinie wysłana w rejon Śniatynia (ZSRR), cenzura sowiecka, datownik tranzytowy Moskwa 7.02.45 i odbiorczy z Zabołotowa, całostka użyta jako formularz - poczta wojskowa była zwolniona z opłat pocztowych. | Fi.Cp89 |
| 900 PLN Biete | |
80231 |
1944 wydanie lubelskie, zestaw trzech kartek z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus; dwie na całostce Cp86 z nadrukami typ I i typ II, oraz na całostce Cp87, wszystkie gwarancja Pelczar. | Fi.Cp89I, 89II, 90 |
| 1 800 PLN Biete | |
80232 |
1944 wydanie lubelskie, całostka z rzadkiego obiegu pocztowego z Jarosławia, stempel prowizoryczny Jarosławia, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp89II |
| 1 000 PLN Biete | |
80233 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 13, gwarancja Wysocki. | Fi.Cp89II |
| 280 PLN Biete | |
80234 |
1944 wydanie lubelskie, unikalna całostka z ilustracją 16 z nadrukiem odwrócony, znane pojedyncze egzemplarze z różnymi ilustracjami, ta reprodukowana w katalogu Fischera, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp89IINo |
| 15 000 PLN Biete | |