Die Auktion endet am 02.12.2024

Aktuelle Auktion Freie Stadt Danzig

79782

Fi.bl.3
300 PLN
Biete
79783

1937 Gdańska Wystawa Gospodarcza, blok.

Fi.bl.3
600 PLN
Biete
79784

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, prawdziwy blok z błędem na znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka" (Fi.st.grzecznościowy 480.-), z fałszywym kasownikiem lotniczym, blok zachowany w pięknym stanie, gwarancja z oznaczeniem "fałszywy stempel" Tworek BPP.

Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3 PF
300 PLN
Biete
79785

Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3 PF I
700 PLN
Biete
79786

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdańsk - Sopot nr 4922.

Fi.187
150 PLN
Biete
79787

1938 widokówka Międzynarodowego Kasyna Gry w Sopocie wysłana do Krakowa ze znaczkiem opłaty 10 fen. z automatu, ciekawa widokówka z kasyna.

Fi.188
130 PLN
Biete
79788

1938 kartka z Sopotu do Czechosłowacji, widokówka z molem w Sopocie.

Fi.247
30 PLN
Biete
79789

Fi.279-81
Mi.281-83
100 PLN
Biete
79790

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych (Fi.55.-).

Fi.279-81
Mi.281-83
40 PLN
Biete
79791

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.85.-).

Fi.279-81
Mi.281-83
70 PLN
Biete
79792

1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria.

Fi.279-81
70 PLN
Biete
79793

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
Biete
79794

Fi.286-94
3 000 PLN
Biete
79795

Fi.286-94 (294B1)
2 000 PLN
Biete
79796

1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.1630.-).

Fi.286-94, 287-89xR
Mi.289-97, 290-92D
1 500 PLN
Biete
79797

1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Mi.440 euro).

Fi.287R, 289R
Mi.290Dx, 292Dx
660 PLN
Biete
79798

1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie.

Fi.289y
20 PLN
Biete
79799

1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka.

Fi.291
20 PLN
Biete
79800

1938 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria.

Fi.295-9
200 PLN
Biete
79801

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria kasowana okolicznościowo ADOLF HITLER HONOROWYM OBYWATELEM WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA.

Fi.295-99
Mi.284-88
150 PLN
Biete
79802

Fi.Cpp5
Mi.PP4
200 PLN
Biete
79803

1938 kartka okolicznościowa z okazji Dnia Znaczka.

Fi.Cpp5
200 PLN
Biete
79804

1938 list z Niemiec do Gdańska, stempelek T, dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty.

Fi.D43
400 PLN
Biete
79805

1938-39 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, bardzo rzadka seria kasowana (Fi.1860.-).

Fi.D43-47
Mi.P43-47
1 600 PLN
Biete
79806

1938 list polecony z banku w Sopocie do Gdańska, opłata wirnikiem "OST - SEE ZOPOT FREISTAAT DANZIG", na odwrocie stempel odbiorczy.

200 PLN
Biete
79807

1938 list bankowy polecony lotniczy z Gdańska do Londynu z frankaturą mechaniczną Wolnego Miasta Gdańska Danzig 1 – Deutsche Bank Filiale Danzig 22.VIII.1938, na rewersie zalepka bankowa i bankowy stempel odbioru, koperta obcięta i formatowana.

80 PLN
Biete
79808

1939 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, list miejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 27.4, nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "BENUTZT DIE KRAFTPOST DANZIG-MARIENBURG (WESTPR.) VISUMFREI" Gdańsk 5 stosowany zaledwie przez miesiąc; koperta firmowa "Verein Danziger Spediteure E.V. DANZIG Hopfengasse 26"; słabszy stan zachowania (znaczek uszkodzony); temat - SAMOCHÓD.

Fi.289
Mi.292
120 PLN
Biete
79809

1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana (Fi.65.-).

Fi.300-03
Mi.302-05
50 PLN
Biete
79810

1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana stemplem okolicznościowym.

Fi.300-03
Mi.302-05
60 PLN
Biete
79811

1939 Dzień Znaczka, seria.

Fi.300-3
40 PLN
Biete
79812

1939 Dzień Znaczka, seria.

Fi.300-3
60 PLN
Biete
79813

1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria kasowana.

Fi.304-06
Mi.306-08
30 PLN
Biete
79814

1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.4 w dniu wejścia do obiegu, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.304-06
Mi.306-08
100 PLN
Biete
79815

1939 kongres niemieckich lekarzy i przyrodników, seria.

Fi.304-6
30 PLN
Biete
79816

1939 Kongres Lekarzy i Przyrodników w Sopocie, całostka z ilustracją 24.

Fi.Cp62
320 PLN
Biete
79817

1939 Kongres Lekarzy i Przyrodników w Sopocie, całostka z ilustracją 25.

Fi.Cp62
320 PLN
Biete
79818

1939 Wydanie z okazji Kongresu Lekarzy i Przyrodników w Sopocie - Wilhelm Konrad Röntgen, bardzo rzadka karta (Fi.650.-) skasowana 29.4 stemplem okolicznościowym "GESUNDHEIT DEM DEUTSCHEN VOLKE", słabszy stan zachowania (kreda wypłukana, ubytki powierzchni papieru na odwrocie).

Fi.Cp62B/25
200 PLN
Biete
79819

1939 wydanie z okazji Kongresu Lekarzy i Przyrodników, całostka z ilustracją z podobizną Gregora Medela z obiegu pocztowego.

Fi.Cp62II
250 PLN
Biete
79820

1939 kartka okolicznościowa z okazji Dnia Znaczka.

Fi.Cpp6/I
400 PLN
Biete
79821

1939 list z Niemiec o Gdańska, brakującą opłatę pobrano od adresata znaczkiem dopłaty.

Fi.D43
500 PLN
Biete