79782 |
| 300 PLN Biete | |
79783 |
1937 Gdańska Wystawa Gospodarcza, blok. | Fi.bl.3 |
| 600 PLN Biete | |
79784 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, prawdziwy blok z błędem na znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka" (Fi.st.grzecznościowy 480.-), z fałszywym kasownikiem lotniczym, blok zachowany w pięknym stanie, gwarancja z oznaczeniem "fałszywy stempel" Tworek BPP. | Fi.bl.3 B1 Mi.Bl.3 PF |
| 300 PLN Biete | |
79785 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty z błędem, w znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka", blok zachowany w pięknym stanie. | Fi.bl.3 B1 Mi.Bl.3 PF I |
| 700 PLN Biete | |
79786 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdańsk - Sopot nr 4922. | Fi.187 |
| 150 PLN Biete | |
79787 |
1938 widokówka Międzynarodowego Kasyna Gry w Sopocie wysłana do Krakowa ze znaczkiem opłaty 10 fen. z automatu, ciekawa widokówka z kasyna. | Fi.188 |
| 130 PLN Biete | |
79788 |
1938 kartka z Sopotu do Czechosłowacji, widokówka z molem w Sopocie. | Fi.247 |
| 30 PLN Biete | |
79789 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER". | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 100 PLN Biete | |
79790 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych (Fi.55.-). | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 40 PLN Biete | |
79791 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.85.-). | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 70 PLN Biete | |
79792 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria. | Fi.279-81 |
| 70 PLN Biete | |
79793 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.286 |
| 20 PLN Biete | |
79794 |
1938 wydanie obiegowe, seria w marginesowych czworoblokach w pięknym stanie, na marginesach numery nakładu. | Fi.286-94 |
| 3 000 PLN Biete | |
79795 |
1938 wydanie obiegowe, seria w narożnych czworoblokach w pięknym stanie, górny prawy znaczek w czworobloku znaczka za 1 gulden z rzadkim błędem "podwójne O w Oliwa" - na górze powiększenie znaczka z błędem i bez błędu. | Fi.286-94 (294B1) |
| 2 000 PLN Biete | |
79796 |
1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.1630.-). | Fi.286-94, 287-89xR Mi.289-97, 290-92D |
| 1 500 PLN Biete | |
79797 |
1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Mi.440 euro). | Fi.287R, 289R Mi.290Dx, 292Dx |
| 660 PLN Biete | |
79798 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie. | Fi.289y |
| 20 PLN Biete | |
79799 |
1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka. | Fi.291 |
| 20 PLN Biete | |
79800 |
1938 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria. | Fi.295-9 |
| 200 PLN Biete | |
79801 |
1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria kasowana okolicznościowo ADOLF HITLER HONOROWYM OBYWATELEM WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA. | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 150 PLN Biete | |
79802 |
| 200 PLN Biete | |
79803 |
1938 kartka okolicznościowa z okazji Dnia Znaczka. | Fi.Cpp5 |
| 200 PLN Biete | |
79804 |
1938 list z Niemiec do Gdańska, stempelek T, dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty. | Fi.D43 |
| 400 PLN Biete | |
79805 |
1938-39 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, bardzo rzadka seria kasowana (Fi.1860.-). | Fi.D43-47 Mi.P43-47 |
| 1 600 PLN Biete | |
79806 |
1938 list polecony z banku w Sopocie do Gdańska, opłata wirnikiem "OST - SEE ZOPOT FREISTAAT DANZIG", na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 200 PLN Biete | |
79807 |
1938 list bankowy polecony lotniczy z Gdańska do Londynu z frankaturą mechaniczną Wolnego Miasta Gdańska Danzig 1 – Deutsche Bank Filiale Danzig 22.VIII.1938, na rewersie zalepka bankowa i bankowy stempel odbioru, koperta obcięta i formatowana. | |
| 80 PLN Biete | |
79808 |
1939 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, list miejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 27.4, nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "BENUTZT DIE KRAFTPOST DANZIG-MARIENBURG (WESTPR.) VISUMFREI" Gdańsk 5 stosowany zaledwie przez miesiąc; koperta firmowa "Verein Danziger Spediteure E.V. DANZIG Hopfengasse 26"; słabszy stan zachowania (znaczek uszkodzony); temat - SAMOCHÓD. | Fi.289 Mi.292 |
| 120 PLN Biete | |
79809 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana (Fi.65.-). | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 50 PLN Biete | |
79810 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana stemplem okolicznościowym. | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 60 PLN Biete | |
79811 |
1939 Dzień Znaczka, seria. | Fi.300-3 |
| 40 PLN Biete | |
79812 |
| 60 PLN Biete | |
79813 |
1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria kasowana. | Fi.304-06 Mi.306-08 |
| 30 PLN Biete | |
79814 |
1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.4 w dniu wejścia do obiegu, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.304-06 Mi.306-08 |
| 100 PLN Biete | |
79815 |
1939 kongres niemieckich lekarzy i przyrodników, seria. | Fi.304-6 |
| 30 PLN Biete | |
79816 |
1939 Kongres Lekarzy i Przyrodników w Sopocie, całostka z ilustracją 24. | Fi.Cp62 |
| 320 PLN Biete | |
79817 |
1939 Kongres Lekarzy i Przyrodników w Sopocie, całostka z ilustracją 25. | Fi.Cp62 |
| 320 PLN Biete | |
79818 |
1939 Wydanie z okazji Kongresu Lekarzy i Przyrodników w Sopocie - Wilhelm Konrad Röntgen, bardzo rzadka karta (Fi.650.-) skasowana 29.4 stemplem okolicznościowym "GESUNDHEIT DEM DEUTSCHEN VOLKE", słabszy stan zachowania (kreda wypłukana, ubytki powierzchni papieru na odwrocie). | Fi.Cp62B/25 |
| 200 PLN Biete | |
79819 |
1939 wydanie z okazji Kongresu Lekarzy i Przyrodników, całostka z ilustracją z podobizną Gregora Medela z obiegu pocztowego. | Fi.Cp62II |
| 250 PLN Biete | |
79820 |
1939 kartka okolicznościowa z okazji Dnia Znaczka. | Fi.Cpp6/I |
| 400 PLN Biete | |
79821 |
1939 list z Niemiec o Gdańska, brakującą opłatę pobrano od adresata znaczkiem dopłaty. | Fi.D43 |
| 500 PLN Biete | |