72749 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.4A |
| 100 PLN Biete | |
72750 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.6A |
| 100 PLN Biete | |
72751 |
1921 Górny Śląsk, list z Gliwic do Neustadt opłacony parką znaczków wydania przedrukowego. | Fi.11 |
| 40 PLN Biete | |
72752 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Sassnitz do Oderberg, kartka użyte do korespondencji wewnątrz Niemiec z dodatkowo użytym znaczkiem plebiscytowym, osobliwe. | Fi.20 |
| 60 PLN Biete | |
72753 |
1921 Górny Śląsk - SCHYGLOWITZ (KR.RYBNIK) - Szczygłowice, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 12.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 40 PLN Biete | |
72754 |
1921 Górny Śląsk - DOMB (KR.KATTOWITZ) - Dąb, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 7.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.25 |
| 50 PLN Biete | |
72755 |
1921 Górny Śląsk, przekaz paczkowy z Tarnowitz (Tarnowskie Góry) do Niemiec, skasowany m.in. stemplem korkowym | Fi.28, 29 |
| 900 PLN Biete | |
72756 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków (Fi.1500.-) na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 500 PLN Biete | |
72757 |
| 1 200 PLN Biete | |
72758 |
1921 Górny Śląsk, seria wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Wiatrowski. | Fi.30-40 |
| 2 500 PLN Biete | |
72759 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja. | Fi.33 |
| 80 PLN Biete | |
72760 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja. | Fi.38a |
| 150 PLN Biete | |
72761 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, znaczek za 75 Pf. z odwróconym nadrukiem "Plebiscite / 20 mars 1921." (Fi. 20.000,-), dodatkowo z pięknym abklatschem na gumie, jak napisano w ateście przedrukowano tak tylko jeden arkusz znaczków, nie wiadomo czy wszystkie znaczki z tego arkusza miały abklatsch, bo w handlu bardzo rzadko spotyka się podlepkowe egzemplarze, takiego z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu Michel nie wycenia (-.-), egzemplarz we wspaniałym stanie zachowana bez wad (eiwandfreier Qualitat), nowy fotoatest Gruber BPP. | Fi.38a No Mi.38aK |
| 25 000 PLN Biete | |
72762 |
1921 Górny Śląsk, bardzo rzadki znaczek z nadrukiem odwróconym z międzypolem, na odwrocie abklacz, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz. | Fi.38aNo Mi.38aK |
| 40 000 PLN Biete | |
72763 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.100.-). | Fi.41-43 |
| 80 PLN Biete | |
72764 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania dla Międzynarodowej Komisji Plebiscytowej. | Fi.U7 |
| 40 PLN Biete | |
72765 |
| 80 PLN Biete | |
72766 |
1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Cosel (Koźla) do Opola. | Fi.U13 |
| 60 PLN Biete | |
72767 |
1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Ratibor (Racibórz) do Opola. | Fi.U13 |
| 60 PLN Biete | |
72768 |
1921 Górny Śląsk, znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta. | |
| 160 PLN Biete | |
72769 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczki cięte. | |
| 90 PLN Biete | |
72770 |
1921 kartka z Raciborza 31.12.21 do Berlina ofrankowana wydaniem plebiscytowym, dziurki po archiwizacji. | Fi.16 |
| 50 PLN Biete | |
72771 |
1922 Górny Śląsk, list firmowy z Kandrzin (Kendzierzyn) do Gliwic. | Fi.16 |
| 100 PLN Biete | |
72772 |
1922 Górny Śląsk, perforacja firmowa J.W. — firma niezidentyfikowana, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany 26.5 w Katowicach; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.19 |
| 200 PLN Biete | |
72773 |
1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.42 relacji WROCŁAW-KATOWICE, znaczek skasowany 21.3 ładnie odciśniętym owalnym datownikiem ambulansowym "BRESLAU-KATTOWITZ Z.42", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 60 PLN Biete | |
72774 |
1922 Górny Śląsk, przekaz paczkowy z Leobschütz (Głubczyce) do Niemiec. | Fi.27, 29 |
| 900 PLN Biete | |
72775 |
1922 Górny Śląsk, list polecony z Katowic do Niemiec, pojedyncza frankatura znaczka za 5 Marek, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.29 |
| 540 PLN Biete | |
72776 |
1922 Górny Śląsk - SANCT ANNABERG - Góra Św.Anny, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 7 6 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.41 |
| 40 PLN Biete | |
72777 |
1922 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 70 PLN Biete | |
72778 |
| 120 PLN Biete | |
72779 |
1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 70 PLN Biete | |
72780 |
1922 Górny Śląsk, parki wydania przedrukowego rozdzielone pustopolem, podlepki. | Fi.41-3 |
| 320 PLN Biete | |
72781 |
| 120 PLN Biete | |
72782 |
1922 Górny Śląsk, podstawowa stemplowana seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 60 PLN Biete | |
72783 |
1922 Górny Śląsk, parka z numerem DRU na dolnym marginesie, delikatna podlepka pomiędzy znaczkami. | Fi.41b |
| 240 PLN Biete | |
72784 |
1922 Górny Śląsk, parka z numerem DRU na dolnym marginesie, delikatna podlepka pomiędzy znaczkami. | Fi.42 |
| 240 PLN Biete | |
72785 |
| 240 PLN Biete | |
72786 |
1922 Górny Śląsk, parka z numerem DRU na dolnym marginesie, delikatna podlepka pomiędzy znaczkami. | Fi.43a |
| 500 PLN Biete | |
72787 |
1922 Górny Śląsk, parka z numerem DRU na dolnym marginesie, delikatna podlepka pomiędzy znaczkami. | Fi.43b |
| 900 PLN Biete | |
72788 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 3 mk. - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w firmowej kopercie okienkowej wysłany 26.7 z Katowic; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.153 Mi.10 |
| 400 PLN Biete | |