Die Auktion endet am 02.12.2024

Aktuelle Auktion Oberschlesien

72749

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.4A
100 PLN
Biete
72750

Fi.6A
100 PLN
Biete
72751

1921 Górny Śląsk, list z Gliwic do Neustadt opłacony parką znaczków wydania przedrukowego.

Fi.11
40 PLN
Biete
72752

Fi.20
60 PLN
Biete
72753

1921 Górny Śląsk - SCHYGLOWITZ (KR.RYBNIK) - Szczygłowice, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 12.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
Biete
72754

1921 Górny Śląsk - DOMB (KR.KATTOWITZ) - Dąb, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 7.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
Biete
72755

1921 Górny Śląsk, przekaz paczkowy z Tarnowitz (Tarnowskie Góry) do Niemiec, skasowany m.in. stemplem korkowym

Fi.28, 29
900 PLN
Biete
72756

Fi.30-40
1 500 PLN
Biete
72757

1921 Górny Śląsk, seria wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, seria na wycinkach, znaczki do wycinków przyklejone podlepkami, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 200 PLN
Biete
72758

1921 Górny Śląsk, seria wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Wiatrowski.

Fi.30-40
2 500 PLN
Biete
72759

1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja.

Fi.33
80 PLN
Biete
72760

Fi.38a
150 PLN
Biete
72761

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, znaczek za 75 Pf. z odwróconym nadrukiem "Plebiscite / 20 mars 1921." (Fi. 20.000,-), dodatkowo z pięknym abklatschem na gumie, jak napisano w ateście przedrukowano tak tylko jeden arkusz znaczków, nie wiadomo czy wszystkie znaczki z tego arkusza miały abklatsch, bo w handlu bardzo rzadko spotyka się podlepkowe egzemplarze, takiego z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu Michel nie wycenia (-.-), egzemplarz we wspaniałym stanie zachowana bez wad (eiwandfreier Qualitat), nowy fotoatest Gruber BPP.

Fi.38a No
Mi.38aK
25 000 PLN
Biete
72762

1921 Górny Śląsk, bardzo rzadki znaczek z nadrukiem odwróconym z międzypolem, na odwrocie abklacz, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.38aNo
Mi.38aK
40 000 PLN
Biete
72763

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.100.-).

Fi.41-43
80 PLN
Biete
72764

1921 Górny Śląsk, znaczek wydania dla Międzynarodowej Komisji Plebiscytowej.

Fi.U7
40 PLN
Biete
72765

Fi.U7
80 PLN
Biete
72766

1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Cosel (Koźla) do Opola.

Fi.U13
60 PLN
Biete
72767

1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Ratibor (Racibórz) do Opola.

Fi.U13
60 PLN
Biete
72768

1921 Górny Śląsk, znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta.

160 PLN
Biete
72769

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczki cięte.

90 PLN
Biete
72770

1921 kartka z Raciborza 31.12.21 do Berlina ofrankowana wydaniem plebiscytowym, dziurki po archiwizacji.

Fi.16
50 PLN
Biete
72771

1922 Górny Śląsk, list firmowy z Kandrzin (Kendzierzyn) do Gliwic.

Fi.16
100 PLN
Biete
72772

1922 Górny Śląsk, perforacja firmowa J.W. — firma niezidentyfikowana, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany 26.5 w Katowicach; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.19
200 PLN
Biete
72773

1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.42 relacji WROCŁAW-KATOWICE, znaczek skasowany 21.3 ładnie odciśniętym owalnym datownikiem ambulansowym "BRESLAU-KATTOWITZ Z.42", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
60 PLN
Biete
72774

1922 Górny Śląsk, przekaz paczkowy z Leobschütz (Głubczyce) do Niemiec.

Fi.27, 29
900 PLN
Biete
72775

1922 Górny Śląsk, list polecony z Katowic do Niemiec, pojedyncza frankatura znaczka za 5 Marek, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.29
540 PLN
Biete
72776

1922 Górny Śląsk - SANCT ANNABERG - Góra Św.Anny, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 7 6 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.41
40 PLN
Biete
72777

1922 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania przedrukowego.

Fi.41-3
70 PLN
Biete
72778

Fi.41-3
120 PLN
Biete
72779

1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego.

Fi.41-3
70 PLN
Biete
72780

1922 Górny Śląsk, parki wydania przedrukowego rozdzielone pustopolem, podlepki.

Fi.41-3
320 PLN
Biete
72781

Fi.41-3
120 PLN
Biete
72782

1922 Górny Śląsk, podstawowa stemplowana seria wydania przedrukowego.

Fi.41-3
60 PLN
Biete
72783

1922 Górny Śląsk, parka z numerem DRU na dolnym marginesie, delikatna podlepka pomiędzy znaczkami.

Fi.41b
240 PLN
Biete
72784

Fi.42
240 PLN
Biete
72785

Fi.42
240 PLN
Biete
72786

Fi.43a
500 PLN
Biete
72787

Fi.43b
900 PLN
Biete
72788

1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 3 mk. - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w firmowej kopercie okienkowej wysłany 26.7 z Katowic; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.153
Mi.10
400 PLN
Biete