72709 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIx1 |
| 240 PLN Biete | |
72710 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" według projektu prof. W. Zarzyckiego, pozostałści podlepki, gwarancja Wiatrowski. | Fi.IIx1 |
| 145 PLN Biete | |
72711 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. bardzo rzadki w kolorze czarnozielonymym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk. | Mi.IXx1 |
| 800 PLN Biete | |
72712 |
1920 Śląsk Cieszyński, kartka z Cieszyna do Wiednia, całostka wydania krakowskiego z nadrukiem typ 137. | Fi.1, Cp20 |
| 500 PLN Biete | |
72713 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria z nadrukami typ I. | Fi.1-10 |
| 35 PLN Biete | |
72714 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w I typie, czyste. | Fi.1-10I |
| 50 PLN Biete | |
72715 |
1920 Śląsk Cieszyński, wycinek z pokwitowania telegraficznego z nadrukiem wydania krakowskiego z obiegu pocztowego z Bielska. | Fi.4, (Ct6III) |
| 75 PLN Biete | |
72716 |
1920 Śląsk Cieszyński, ZNACZEK PRZEDRUKOWY SO na SKARCIE; znaczek za 50 fen. z przedrukiem S.O. typu II - frankatura mieszana ze znaczkami bez przedruku, na przekazie pocztowym wysłanym 20/5 z urzędu Cieszyn-1 do Drogomyśla (Fi.-.-); na odwrocie znaczki dopłaty za 10 i 20 hal. i datownik odbiorczy z 27.V; nieznany do tej pory adresat; kilka znanych skartów pochodzi z jednego źródła - archiwum Domu Towarowego w Nowym Sączu, najpiękniejszy z nich jest pokazany i opisany w monografii prof.J.Auleytnera "Filatelistyczne klejnoty w koronie II Rzeczpospolitej 1918-1920", skarty do innych odbiorców nie są spotykane na rynku; doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.5II, 75B, D16, D17 Mi.79, P16, P17x |
| 5 000 PLN Biete | |
72717 |
1920 Śląsk Cieszyński, znaczek z górnym marginesem, z ładnym abklaczem, rzadkie w tym wydaniu. | Fi.6 |
| 250 PLN Biete | |
72718 |
1920 Śląsk Cieszyński, KAMIENICA K.BIELSKA, datownik ładnie odciśnięty 10.VII na znaczku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.7I |
| 80 PLN Biete | |
72719 |
1920 Śląsk Cieszyński, znaczek za 2 kr. z nadrukiem typu I bez perforacji poziomej, na tej wartości niekatalogowane, gwarancja. | Fi.8I MK1 |
| 200 PLN Biete | |
72720 |
1920 Śląsk Cieszyński, czworoblok znaczków za 2,50 Kr. z przedrukiem S.O. typu I, z przesuniętym na skraj sąsiedniego znaczka ząbkowaniem pionowym, gwarancja. | Fi.9I MK |
| 120 PLN Biete | |
72721 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. o barwie ciemnoniebieskiej na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.Dx2 |
| 150 PLN Biete | |
72722 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w barwie czarnej, wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J. Bukowskiego. | Fi.G |
| 180 PLN Biete | |
72723 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 2 hal. w kolorze brunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu prof. J.Czajkowskiego. | Fi.I |
| 500 PLN Biete | |
72724 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, znaczek opłaty nie wprowadzony do obiegu za 2 hal. w barwie brunatnej, wzór "Góral na progu chaty" projektu prof. J. Czajkowskiego, gwarancja Krawczyk. | Fi.I |
| 180 PLN Biete | |
72725 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie zielonej, wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu prof. W. Zarzyckiego. | Fi.II |
| 180 PLN Biete | |
72726 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. o barwach czarnobrunatnej i czerwonej, wzór "Hutnik" projektu prof. J. Raszki. | Fi.III |
| 250 PLN Biete | |
72727 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w barwie czerwonej na papierze x1, wzór "hutnik" projektu prof. J. Raszkii, gwarancja Walocha. | Fi.IIIx1 |
| 180 PLN Biete | |
72728 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. o barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" według projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.IIx1 |
| 150 PLN Biete | |
72729 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej - wzór herb Śląska Cieszyńskiego projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja Wiatrowski. | Fi.V |
| 275 PLN Biete | |
72730 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej, wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J. Bukowskiego. | Fi.VI |
| 200 PLN Biete | |
72731 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 50 hal. o barwie jasnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu prof. J. Bukowskiego - odmiana II, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.VIIIx1 |
| 180 PLN Biete | |
72732 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. o barwie błękitno niebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J .Bukowskiego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.VIx1 |
| 180 PLN Biete | |
72733 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 20 hal. w barwie ciemnoniebieskiej na papierze x1, wzór "wieża piastowska w Cieszynie" według projektu prof. J. Czajkowskiego, gwarancja Walocha. | Fi.Vx1 |
| 200 PLN Biete | |
72734 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczka opłaty o nominale 500 hal. o barwie ciemnolila na papierze białym gładkim średnim - wzór "Fragment rynku w Cieszynie" projektu prof. J. Czajkowskiego, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.XIIx1 |
| 300 PLN Biete | |
72735 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty o nominale 300 hal. w barwie żółtozielonej na papierze x2, wzór "fragment kopalni z szybem wydobywczym" projektant nieznany, to obok 30 hal. najrzadsza wartość, gwarancja Walocha. | Fi.XIx2 |
| 1 800 PLN Biete | |
72736 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. o barwie szarofioletowej - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu prof. J. Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.Xx1 |
| 300 PLN Biete | |
72737 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej, wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J. Bukowskiego, gwarancja. | |
| 200 PLN Biete | |
72738 |
1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", komplet znaczków ciętych i ząbkowanych na podlepkach i bardzo rzadkie znaczki kasowane na wycinku. | Fi.1-2A, B |
| 3 000 PLN Biete | |
72739 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria skasowana 17.6 na wycinkach w miejscowości Szopienice datownikiem niemieckim SCHOPPINITZ (KR.KATTOWITZ) (Fi.820.-), rzadka jako kasowana seria w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 800 PLN Biete | |
72740 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z śladami po podlepkach na kilku znaczkach. | Fi.1-7A |
| 400 PLN Biete | |
72741 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria nieząbkowana z obiegu pocztowego.. | Fi.1-7A |
| 400 PLN Biete | |
72742 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.1000.-), | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 900 PLN Biete | |
72743 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.1A |
| 100 PLN Biete | |
72744 |
1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", znaczek stemplowany. | Fi.1A |
| 60 PLN Biete | |
72745 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.2A |
| 100 PLN Biete | |
72746 |
1921 Górny Śląsk - "Poczta Zielona", niegumowany arkusz znaczków ciętych. | Fi.2A ark. |
| 1 200 PLN Biete | |
72747 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, plamki na froncie. | Fi.3A |
| 25 PLN Biete | |
72748 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.3A |
| 25 PLN Biete | |