Die Auktion endet am 02.12.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Oberschlesien

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
72709

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
240 PLN
Biete
72710

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" według projektu prof. W. Zarzyckiego, pozostałści podlepki, gwarancja Wiatrowski.

Fi.IIx1
145 PLN
Biete
72711

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. bardzo rzadki w kolorze czarnozielonymym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk.


Mi.IXx1
800 PLN
Biete
72712

1920 Śląsk Cieszyński, kartka z Cieszyna do Wiednia, całostka wydania krakowskiego z nadrukiem typ 137.

Fi.1, Cp20
500 PLN
Biete
72713

1920 Śląsk Cieszyński, seria z nadrukami typ I.

Fi.1-10
35 PLN
Biete
72714

1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w I typie, czyste.

Fi.1-10I
50 PLN
Biete
72715

1920 Śląsk Cieszyński, wycinek z pokwitowania telegraficznego z nadrukiem wydania krakowskiego z obiegu pocztowego z Bielska.

Fi.4, (Ct6III)
75 PLN
Biete
72716

1920 Śląsk Cieszyński, ZNACZEK PRZEDRUKOWY SO na SKARCIE; znaczek za 50 fen. z przedrukiem S.O. typu II - frankatura mieszana ze znaczkami bez przedruku, na przekazie pocztowym wysłanym 20/5 z urzędu Cieszyn-1 do Drogomyśla (Fi.-.-); na odwrocie znaczki dopłaty za 10 i 20 hal. i datownik odbiorczy z 27.V; nieznany do tej pory adresat; kilka znanych skartów pochodzi z jednego źródła - archiwum Domu Towarowego w Nowym Sączu, najpiękniejszy z nich jest pokazany i opisany w monografii prof.J.Auleytnera "Filatelistyczne klejnoty w koronie II Rzeczpospolitej 1918-1920", skarty do innych odbiorców nie są spotykane na rynku; doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.5II, 75B, D16, D17
Mi.79, P16, P17x
5 000 PLN
Biete
72717

1920 Śląsk Cieszyński, znaczek z górnym marginesem, z ładnym abklaczem, rzadkie w tym wydaniu.

Fi.6
250 PLN
Biete
72718

1920 Śląsk Cieszyński, KAMIENICA K.BIELSKA, datownik ładnie odciśnięty 10.VII na znaczku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7I
80 PLN
Biete
72719

1920 Śląsk Cieszyński, znaczek za 2 kr. z nadrukiem typu I bez perforacji poziomej, na tej wartości niekatalogowane, gwarancja.

Fi.8I MK1
200 PLN
Biete
72720

1920 Śląsk Cieszyński, czworoblok znaczków za 2,50 Kr. z przedrukiem S.O. typu I, z przesuniętym na skraj sąsiedniego znaczka ząbkowaniem pionowym, gwarancja.

Fi.9I MK
120 PLN
Biete
72721

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. o barwie ciemnoniebieskiej na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Dx2
150 PLN
Biete
72722

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 3 hal. w barwie czarnej, wzór "Głowa Merkurego" projektu prof. J. Bukowskiego.

Fi.G
180 PLN
Biete
72723

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 2 hal. w kolorze brunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu prof. J.Czajkowskiego.

Fi.I
500 PLN
Biete
72724

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, znaczek opłaty nie wprowadzony do obiegu za 2 hal. w barwie brunatnej, wzór "Góral na progu chaty" projektu prof. J. Czajkowskiego, gwarancja Krawczyk.

Fi.I
180 PLN
Biete
72725

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie zielonej, wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu prof. W. Zarzyckiego.

Fi.II
180 PLN
Biete
72726

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. o barwach czarnobrunatnej i czerwonej, wzór "Hutnik" projektu prof. J. Raszki.

Fi.III
250 PLN
Biete
72727

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w barwie czerwonej na papierze x1, wzór "hutnik" projektu prof. J. Raszkii, gwarancja Walocha.

Fi.IIIx1
180 PLN
Biete
72728

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. o barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" według projektu prof. W. Zarzyckiego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.IIx1
150 PLN
Biete
72729

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej - wzór herb Śląska Cieszyńskiego projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja Wiatrowski.

Fi.V
275 PLN
Biete
72730

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej, wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J. Bukowskiego.

Fi.VI
200 PLN
Biete
72731

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 50 hal. o barwie jasnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu prof. J. Bukowskiego - odmiana II, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.VIIIx1
180 PLN
Biete
72732

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. o barwie błękitno niebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J .Bukowskiego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.VIx1
180 PLN
Biete
72733

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 20 hal. w barwie ciemnoniebieskiej na papierze x1, wzór "wieża piastowska w Cieszynie" według projektu prof. J. Czajkowskiego, gwarancja Walocha.

Fi.Vx1
200 PLN
Biete
72734

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczka opłaty o nominale 500 hal. o barwie ciemnolila na papierze białym gładkim średnim - wzór "Fragment rynku w Cieszynie" projektu prof. J. Czajkowskiego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.XIIx1
300 PLN
Biete
72735

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty o nominale 300 hal. w barwie żółtozielonej na papierze x2, wzór "fragment kopalni z szybem wydobywczym" projektant nieznany, to obok 30 hal. najrzadsza wartość, gwarancja Walocha.

Fi.XIx2
1 800 PLN
Biete
72736

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. o barwie szarofioletowej - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu prof. J. Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Xx1
300 PLN
Biete
72737

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej, wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J. Bukowskiego, gwarancja.


200 PLN
Biete
72738

1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", komplet znaczków ciętych i ząbkowanych na podlepkach i bardzo rzadkie znaczki kasowane na wycinku.

Fi.1-2A, B
3 000 PLN
Biete
72739

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria skasowana 17.6 na wycinkach w miejscowości Szopienice datownikiem niemieckim SCHOPPINITZ (KR.KATTOWITZ) (Fi.820.-), rzadka jako kasowana seria w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
800 PLN
Biete
72740

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z śladami po podlepkach na kilku znaczkach.

Fi.1-7A
400 PLN
Biete
72741

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria nieząbkowana z obiegu pocztowego..

Fi.1-7A
400 PLN
Biete
72742

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Fi.1000.-),

Fi.1-7B
Mi.1-7A
900 PLN
Biete
72743

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.1A
100 PLN
Biete
72744

1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", znaczek stemplowany.

Fi.1A
60 PLN
Biete
72745

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.2A
100 PLN
Biete
72746

1921 Górny Śląsk - "Poczta Zielona", niegumowany arkusz znaczków ciętych.

Fi.2A ark.
1 200 PLN
Biete
72747

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, plamki na froncie.

Fi.3A
25 PLN
Biete
72748

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.3A
25 PLN
Biete