45275 |
1947 list z Jeleniej Góry do Przeworska. | Fi.408b |
| 30 PLN | |
45276 |
1947 lotniczy list polecony z Białegostoku do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.408b |
| 50 PLN | |
45277 |
1947 list polecony z Opola do Przeworska, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.410 |
| 30 PLN | |
45278 |
1947 karnet - "2 WALNY ZJAZD DELEGATÓW KÓŁ MIEJSCOWYCH ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI", nakład 1500 numerowanych egzemplarzy. | Fi.415a-c, 428 Mi.448-50, 471 |
| 180 PLN | |
45279 |
1947 karnet - "2 WALNY ZJAZD DELEGATÓW KÓŁ MIEJSCOWYCH ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI" z dedykacją na odwrocie "Drogim Towarzyszom Węgrom z socjalistycznym pozdrowieniem - pocztowcy polscy" wraz z pieczęcią Związku i podpisami z pieczątkami: sekretarza generalnego, przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących Związku Pocztowców; nakład 1500 numerowanych egzemplarzy, dobry stan zachowania. | Fi.415a-c, 428 Mi.448-50, 471 |
| 300 PLN | |
45280 |
| 35 PLN | |
45281 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego. | Fi.416 Mi.451 |
| 15 PLN | |
45282 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.416 Mi.451 |
| 40 PLN | |
45283 |
| 180 PLN | |
45284 |
| 50 PLN | |
45285 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczekz rzadkim błędem na poz.12 "prawa część nadruku ukośna"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.416 B Mi.451 |
| 100 PLN | |
45286 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek podstawowy z błędem na poz.2 "ukośna kreska nad K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.416 B1 Mi.451 |
| 150 PLN | |
45287 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, arkusz sprzedażny złożony w połowie. | Fi.416 ark. Mi.451 |
| 800 PLN | |
45288 |
1947 rocznik znaczków czystych (Fi.396.-). | Fi.416-43 Mi.451-78 |
| 440 PLN | |
45289 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, parka znaczków z przesuniętym poziomo nadrukiem - ładna prezentacja błędu. | Fi.417 Mi.452 |
| 45 PLN | |
45290 |
1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek ze zdwojonym drukiem znaczka podstawowego, gwarancja i opis Walocha. | Fi.417 (/342MK2) Mi.452 |
| 120 PLN | |
45291 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł z najwyraźniejszym w tym wydaniu błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA" na poz.100 i lekką drugostronną przebitką nadruku (abklatsch); dobry stan zachowania (delikatne przebarwienie na odwrocie); gwarancja i opis. | Fi.417 B5 Mi.452 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
45292 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, lewy znaczek z błędem "trójkątna plama pomiędzy literami KI w wyrazie POLSKI, i prawa belka wyszczerbiona z lewej strony". | Fi.417B Mi.452 |
| 50 PLN | |
45293 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek ze zdwojonym drukiem znaczka podstawowego, gwarancja i oznaczenie MK Walocha. | Fi.417MK Mi.452 |
| 100 PLN | |
45294 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie przechodzącym częściowo na sąsiedni znaczek. | Fi.417MK1 Mi.452 |
| 30 PLN | |
45295 |
| 600 PLN | |
45296 |
1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja i opis Wysocki. | Fi.418 Mi.454 |
| 150 PLN | |
45297 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z szeroką perforacją poziomą wchodzącą na obrazek sąsiedniego znaczka - u góry. | Fi.418 Mi.454 |
| 15 PLN | |
45298 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek - tzw "trzy gwiazdki". | Fi.418 Mi.454 |
| 120 PLN | |
45299 |
1947 wydanie przedrukowe, legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.418 Mi.454 |
| 120 PLN | |
45300 |
| 150 PLN | |
45301 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 2 400 PLN | |
45302 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.418nz Mi.454U |
| 200 PLN | |
45303 |
1947 wydanie przedrukowe, cięty czworoblok, gwarancja Perzyński. | Fi.418nz Mi.454U |
| 800 PLN | |
45304 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja eksperta PZF. | Fi.418nz Mi.454U |
| 200 PLN | |
45305 |
| 900 PLN | |
45306 |
| 900 PLN | |
45307 |
1947 Emil Zegadłowicz, oryginalnie kasowany w U.P.WARSZAWA znaczek za 5+15 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą niezmiernie rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.419 Mi.453 |
| 70 PLN | |
45308 |
1947 Emil Zegadłowicz, narożny czworoblok. | Fi.419 Mi.453 |
| 25 PLN | |
45309 |
1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z nadrukiem groszy typ 22, gwarancja Ćwiertnia. | Fi.419 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
45310 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana i wykorzystana do druku znaczków, ale dopiero po oczyszczeniu - stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; wszystko opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420 P1(a, b) Mi.455 |
| 26 000 PLN | |
45311 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowany znaczek za 1 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.420A Mi.455B |
| 80 PLN | |
45312 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 30 PLN | |
45313 |
1947 kultura polska, czworoblok z przesuniętą perforacją pionową na krawędź obrazka. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
45314 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 30 PLN | |