Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Polen zwischen den Weltkriegen

28178

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z mocno przesuniętym nadrukiem w poziomie, charakterystyczna dla tego wydania guma.

Fi.103A
Mi.119B
150 PLN
Biete
28179

1919 I Polska Wystawa Marek, parka ciętych znaczków za 10+5 f., lewy z błędem nadruku na poz.62 "gruba jedynka", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.103A B5
Mi.119B
200 PLN
Biete
28180

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5 f., ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem - rzadsze niż przesunięcia w pionie, a napisy na dole (Fi.od 80.-), dodatkowo błąd " rzymska cyfra I bez szeryfa na górze i bez prawej jego części na dole", (Fi.10 x cena znaczka podstawowego); bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.103A MK B
Mi.119B
200 PLN
Biete
28181

Fi.103B MK
Mi.119A
100 PLN
Biete
28182

1919 I Polska Wystawa Marek, narożna parka znaczków za 10+5 f. z podwójnie zgiętego rogu arkusza, bez części narożnej perforacji pionowej - rzadsze niż brak perforacji pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.420.-), zgięcie - przyczyna wady perforacji, prawie niewidoczne, same znaczki z pełną oryginalną gumą bez podlepki, jej mały ślad na górnej części marginesu, gwarancja Walocha.

Fi.103B MK
Mi.119A
600 PLN
Biete
28183

1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok znaczków za 15+5 fen z poz 1/12, na 12 polu (prawy dolny) najrzadszy typ III znaczka podstawowego - występującym tylko na tej pozycji w 100 znaczkowym arkuszu, wycena samej parki pionowej typów I+III (Fi.420.-); dodatkowe usterki nadruku: poz.1 (lewy górny) "górna część cyfry I ścięta z lewej strony", poz.2 (prawy górny) "podstawa cyfry I ukośna", poz.12 (prawy dolny) "cyfra I przecięta poziomo u góry" (Fi.10 x cena znaczka podstawowego); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104B (I+III)
Mi.120A
600 PLN
Biete
28184

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
100 PLN
Biete
28185

Fi.105B MK
Mi.121A
75 PLN
Biete
28186

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, parka bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.105B MK
Mi.121A
120 PLN
Biete
28187

1919 I Polska Wystawa Marek, parka znaczków za 25+5 f. z przesuniętym w pionie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, górny znaczek z jednym śladem podlepki (Fi.od 80.-), a dolny z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi. 480.-), gwarancja Walocha.

Fi.105B MK
Mi.121A
480 PLN
Biete
28188

1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.71, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch rzędach (20 szt.) jest on na właściwej wysokości, w miarę centralnie po środku rysunku znaczka; na innych jest znacznie poprzesuwany i rzadko mieści się na pojedynczym znaczku w całości, gwarancja Schmutz.

Fi.106 IA
Mi.122ByI
4 000 PLN
Biete
28189

1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 50+5f. z błędem nadruku na poz.56 "uszkodzone a", gwarancja.

Fi.106A B
Mi.122B
60 PLN
Biete
28190

1919I Polska Wystawa Marek, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Schmutz.

Fi.106BMK
Mi.122A
100 PLN
Biete
28191

Fi.106IA
Mi.122AI
3 500 PLN
Biete
28192

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, list z Poznania nadany 2.01.20 do Niemiec.

Fi.107
Mi.123
30 PLN
Biete
28193

Fi.107-13
Mi.123-29
50 PLN
Biete
28194

Fi.107MK2
100 PLN
Biete
28195

1919 list bankowy z Poznania do Berlina.

Fi.109
40 PLN
Biete
28196

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, narożny czworoblok makulatury prób znaczków za 20 f. niekatalogowanych jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie, a trzecie mocno skośnie przesunięte, wszystko świetnie widać na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
640 PLN
Biete
28197

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem podwójnym w barwie definitywnej, gwarancja Miszczak.

Fi.109P4
Mi.125
120 PLN
Biete
28198

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie w środku, a trzecie mocno skośnie przesunięte (jako podwójny druk Fi.150.-), gwarancja.

Fi.110 P4 Dpt MK
Mi.126
160 PLN
Biete
28199

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego - mały Trąbczyński, próba znaczka w barwie definitywnej na barwnym kartonie, rzadkie.

Fi.110P2
Mi.126
500 PLN
Biete
28200

1919 list z Wilna do Radomia.

Fi.111
300 PLN
Biete
28201

Fi.111P3
Mi.127
500 PLN
Biete
28202

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, rzadka jako gumowana próba znaczka za 50 fen. w kolorze niebieskozielonym o podwójnym druku (Fi.300.-), trudna do wycięcia z pełnymi marginesami obejmującymi oba znacznie przesunięte skośnie rysunki i rzadka z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki; w zasadzie jak makulatura znaczka ciętego, gwarancja.

Fi.112 P2 Dp
Mi.128U
300 PLN
Biete
28203

1919 GŁÓWNA POCZTA POLOWA / WARSZAWA - Sejm Ustawodawczy - Orzeł, znaczek za 1 mk. kasowany 19.XII.19 na wycinku z formularza, gwarancja Krawczyk.

Fi.113
Mi.129
60 PLN
Biete
28204

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, pionowa parka znaczków za 1 mk. bez perforacji poziomej, oryginalnie użyta w Kole, gwarancja i opis "brak poziomego ząbkowania" na obu znaczkach Schmutz.

Fi.113 MK1
Mi.129Uw
400 PLN
Biete
28205

Fi.113P3
Mi.129
340 PLN
Biete
28206

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem dwustronnym (widok obu stron znaczka), na odwrocie podwójnym w barwie definitywnej, gwarancja Miszczak.

Fi.113P3
Mi.129
300 PLN
Biete
28207

Fi.114
180 PLN
Biete
28208

1919 kartka z Dąbrowy21.7.19 do Monachium, stempel cenzury zagranicznej przy MSZ w Warszawie, nadruk krakowski typ 45.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
Biete
28209

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 z obiegu pocztowego ze Lwowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
Biete
28210

Fi.Cp24
320 PLN
Biete
28211

1919 kartka z Cieszyna 9.XI.19 do Czechosłowacji, stempel cieszyńskiej cenzury wojskowej C2 w okręgu.

Fi.Cp25
50 PLN
Biete
28212

1919 kartka z Drohobycza na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej "K4" w okręgu.

Fi.Cp25
45 PLN
Biete
28213

1919 kartka z Włocławka 9.4.19 do Poznania, rzadki prowizoryczny kasownik Włocławka, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp30
450 PLN
Biete
28214

1919 strona adresowa listu urzędowego wysłanego 29.III z Prokuratorii Wojsk Polskich w Krakowie do Polskiej Wojskowej Kancelarii Likwidacyjnej we Wiedniu, przesyłkę oznaczono stempelkiem "Sprawa urzędowa wolna od opłaty pocztowej", ponieważ jednak ani Kraków, ani Galicja nie stanowiły już części CK monarchii, austriacka poczta naliczyła 2.IV dopłatę 40 hal, udokumentowaną stosownymi znaczkami; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
Biete
28215

1919 prekursory, kartka z Dębicy do Krakowa opłacona austriackimi znaczkami dopuszczonymi do obiegu do 20.1.19.

100 PLN
Biete
28216

1919 miejscowy składany list urzędowy z Ostrowa 28.8.19, stempel cenzury wojskowej Powstania Wielkopolskiego "Kontrola Poczty / w Ostrowie".

240 PLN
Biete
28217

1919 niemiecka całostka wysłana z Radzionkowa 19.8.19 do dyrekcji kolei w Katowicach.

60 PLN
Biete