Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Kriegsgefangenlager Woldenberg

30928

500 PLN
Biete
30929

500 PLN
Biete
30930

200 PLN
Biete
30931

200 PLN
Biete
30932

200 PLN
Biete
30933

1943 "Import i eksport" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), sporządzonego przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; przedstawia ona scenkę z życia obozowego; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Import i eksport"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.23; dobry stan zachowania.

1 600 PLN
Biete
30934

1943 "Insekty" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano fragment baraku z pryczami; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Insekty"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.18; bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN
Biete
30935

1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi.

120 PLN
Biete
30936

Fi.22
200 PLN
Biete
30937

Fi.24
220 PLN
Biete
30938

200 PLN
Biete
30939

Fi.25, 28, 36
200 PLN
Biete
30940

Fi.25, 28, 36
200 PLN
Biete
30941

1944 stempel okolicznościowy rocznicy bitwy pod Racławicami.

Fi.27
70 PLN
Biete
30942

Fi.27, 29
100 PLN
Biete
30943

Fi.28
200 PLN
Biete
30944

Fi.28
200 PLN
Biete
30945

Fi.29
500 PLN
Biete
30946

Fi.30, 37
200 PLN
Biete
30947

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
30 PLN
Biete
30948

1944 kartka z biblioteki obozowej, znaczki nie ostemplowane, gwarancja na odwrocie Krawczyk.

Fi.36
60 PLN
Biete
30949

1944 kartka z grafiką wielkanocną z obiegu pocztowego, pionowe zagięcie.

Fi.36
80 PLN
Biete
30950

1944 kartka obozowa z bardzo rzadką grafiką "P.K.P.", gwarancja pod grafiką.

Fi.36
500 PLN
Biete
30951

1944 kartka polecona z zawiadomieniem o terminie odbioru naprawionego zegarka, bardzo rzadki stempel "PRACOWNIA ZEGARMISTRZOWSKA Z. JAŁOWIEC BAR. ---------- 10A", gwarancja.

Fi.36
500 PLN
Biete
30952

Fi.36
500 PLN
Biete
30953

1944 kartka z obiegu pocztowego ozdobiona na odwrocie drzeworytem o tematyce Wielkanocnej sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.36
100 PLN
Biete
30954

Fi.36
100 PLN
Biete
30955

1944 dwa znaczki dopłaty na niedofrankowanej kopercie listu wysłanego przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.36, D5, D6
500 PLN
Biete
30956

1944 wydanie obiegowe, próba znaczka w barwie pomarańczowej, gwarancja Schmutz.

Fi.36P3
1 900 PLN
Biete
30957

Fi.36a
20 PLN
Biete
30958

Fi.36a
150 PLN
Biete
30959

1944 wydanie obiegowe - frankatura wielokrotna, znaczki w kolorze brązowoczerwonym na prawidłowo opłaconej kopercie wysłanej 26 VIII; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.36a
500 PLN
Biete
30960

1944 wydanie obiegowe, znaczek na druku - zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki, znaczek nie skasowany; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
100 PLN
Biete
30961

1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski.

Fi.36a, b
45 PLN
Biete
30962

1944 wydanie obiegowe, cztery czyste czworobloki znaczków za 5 f., w kolorach ciemno brązowoczerwonym, brązowoczerwonym, ciemnoczerwonym i czerwonym, zamiast dwóch cztery odmiany koloru czerwonego, gwarancja.

Fi.36a, b
240 PLN
Biete
30963

1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczków za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i czerwonym, gwarancja.

Fi.36a, b
80 PLN
Biete
30964

Fi.36b
20 PLN
Biete
30965

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, kasowany znaczek za 10 + 40 f., gwarancja Walocha.

Fi.37
Mi.25
25 PLN
Biete
30966

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek na karcie ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja.

Fi.37
50 PLN
Biete
30967

Fi.37
200 PLN
Biete