Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Kriegsgefangenlager Woldenberg

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
30808

1942 Pochodnia, znaczek za 20 fen na papierze białym gładkim bibułkowym jako opłata listu zwykłego wysłanego 15.VIII, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", co rzadkie kopertę sporządzono z ukraińskiej gazety; adresatem jest ppor. Stanisław Megiel - członek Obozowej Komisji Pocztowej; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.17x
800 PLN
Biete
30809

1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
200 PLN
Biete
30810

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.Cp2
100 PLN
Biete
30811

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 18.IX, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
200 PLN
Biete
30812

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
250 PLN
Biete
30813

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iay
140 PLN
Biete
30814

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
Biete
30815

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty wysłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3
160 PLN
Biete
30816

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja.

Fi.Cp4, D3
500 PLN
Biete
30817

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - późna faza z prawie niewidoczną literą A, czysta całostka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
Biete
30818

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - początkowa faza powstawania uszkodzenia, karta z życzeniami noworocznymi wysłana 30.XII; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
350 PLN
Biete
30819

1942 Lotnik, dwie karty różniące się znacznie gatunkiem papieru, obie z życzeniami świątecznymi i noworocznymi wysłane 24.XII; bardzo dobry stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
300 PLN
Biete
30820

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 4-V 43, znak opłaty skasowany rzadkim stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ LASU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
150 PLN
Biete
30821

1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja.

Fi.D1
300 PLN
Biete
30822

1942-43 Cyfry, bardzo udane fałszerstwo na szkodę zbieraczy drogich znaczków dopłaty, arkusik z międzypolem, prawdziwe znaczki nie występują w tej postaci.

Fi.D1, 3 FFi
400 PLN
Biete
30823

1942-43 Cyfry, kompletna seria dopłat na wycinkach (Fi.595.-), czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a ciemnobrązowy i jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja.

Fi.D1-4
540 PLN
Biete
30824

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.720.-), gwarancja Krawczyk, gwarancja.

Fi.D1-4
650 PLN
Biete
30825

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty z większą ilością odmian niż zwykle, gwarancja - w tym oba najdroższe znaczki Schmutz, Krawczyk, gwarancja.

Fi.D1-4
1 000 PLN
Biete
30826

1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
400 PLN
Biete
30827

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
Biete
30828

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
400 PLN
Biete
30829

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
Biete
30830

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 100 PLN
Biete
30831

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1100.-), gwarancja.

Fi.bl.1
1 000 PLN
Biete
30832

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. Gwarancja Walocha.

Fi.bl.1
900 PLN
Biete
30833

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.bl.2
700 PLN
Biete
30834

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
Biete
30835

1942 wystawa filatelistyczna, blok. gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
Biete
30836

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
900 PLN
Biete
30837

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1300.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
1 100 PLN
Biete
30838

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna z bardzo rzadkim błędem "perła w koronie", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.bl.2 B
1 800 PLN
Biete
30839

1942 karnet pamiątkowy Wojskowego Klubu Sportowego Warta z wklejoną grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającą piłkarza na tle boiska i ratusza w Poznaniu; na okładce karnetu wytłoczona nazwa klubu WKS i jego godło, dodatkową ciekawostkę stanowi użyty materiał - papier z wytłoczonym napisem KORUND; w karnecie podpisy członków zarządu z dedykacją dla piłkarza Edwarda Rybki z okazji 25 meczu rozegranego przez niego w barwach klubowych; niepowtarzalny walor związany z jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych w obozie (funkcjonowało tam 6 klubów!!!), a pomimo tego nie zachowały się praktycznie żadne wydawnictwa związane z tą tematyką, UNIKAT w idealnym stanie zachowania na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; temat - PIŁKA NOŻNA.


4 800 PLN
Biete
30840

1942 Madonna Obozowa, kontrolna odbitka drzeworytu na różowym bibułkowym papierze, przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor na karcie albumowej.


3 000 PLN
Biete
30841

1942 połówka losu V Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych ozdobionego grafiką, na odwrocie numer 3769, podpis J. Głowacki, rzadkie wydawnictwo obozowe.


250 PLN
Biete
30842

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, pasek kasowanych znaczków z bloku ostemplowanych okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.(bl.4)
280 PLN
Biete
30843

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, kasowana seria znaczków z bloku, gwarancja.

Fi.(bl.4)
200 PLN
Biete
30844

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na wycinku z karty pocztowej wysłanej 10.II, unieważniony datownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.18
70 PLN
Biete
30845

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Walocha.

Fi.18
70 PLN
Biete
30846

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Walocha.

Fi.18
50 PLN
Biete
30847

1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.19
200 PLN
Biete