Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1944-1952

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
33473

1951 groszy, miejscowy list z Szczecina 11 opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 21 w barwie fioletowej.

Fi.524
Mi.656
60 PLN
Biete
33474

1951 groszy, list polecony z Pobiedziska do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 13 w barwie czarnej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.525, 527
Mi.554, 665,
80 PLN
Biete
33475

1951 groszy, list firmowy z Świdnicy Śląskiej do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czerwonym.

Fi.527
Mi.665
25 PLN
Biete
33476

1951 groszy, list firmowy z Świdnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
Biete
33477

1951 groszy, list polecony z Turka do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 19 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
Biete
33478

1951 groszy, list polecony z Świętochłowic do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
Biete
33479

1951 KORESPONDENCJA WYBITNYCH FILATELISTÓW POLSKICH, ładnie frankowany - w tym znaczkami z pustopolami z Bierutem za 10 i 15 gr - lotniczy list polecony wysłany 25.10 z Torunia przez Jana Sawczak-Knihinickiego do Buenos Aires, na odwrocie nalepka zezwolenia na wymianę znaczków z zagranicą ostemplowana pieczęcią Oddziału Toruńskiego PZF; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.300.-).

Fi.533-35, 537, 540, 546, 550-51
Mi.671-73, 675, 678, 684, 690-91
200 PLN
Biete
33480

1951 Bolesław Bierut, seria znaczków z pustopolami z lewej strony, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.533-40 Pw
Mi.668-75 Zf
400 PLN
Biete
33481

1951 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek za 15 gr z dużą plamą na twarzy; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.535 MK
Mi.670
200 PLN
Biete
33482

1951 groszy, list z Olsztyna do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z fantazyjnym nadrukiem groszy typ 16 według Rosta w barwie fioletowej.

Fi.535, 547
Mi.673, 685
280 PLN
Biete
33483

1951 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek za 25 gr z uszkodzonym i rozmytym rysunkiem (zalane cyfry nominału); dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.537 MK
Mi.672
200 PLN
Biete
33484

1951 ekspresowy list polecony z Leszna do Poznania, znaczki z pustopolami z prywatnym nadrukiem reklamowym firmy filatelistycznej L. PLEWKA z Leszna.

Fi.540, 547, 562
120 PLN
Biete
33485

1951 agencja pocztowa Domanice, list z Domanic do Warszawy nadany w agencji pocztowej, znaczki unieważnione stemplem agencji "Agencja / POCZTOWO - TELEKOMUNIKACYJNA / Domanice k/Świdnika / Nr ..............." z ręcznie wpisana datą 31.XII.51, stemple agencji w okresie w tym okresie należą do dużych rzadkości, po wojnie często spotykane w okresie organizowania się poczty po okupacji w latach 1945-47, gwarancja Schmutz.

Fi.541, 567
Mi.679, 706
400 PLN
Biete
33486

1951 groszy, list firmowy z Szczecina 2 do Gdańska opłacony znaczkiem w nowej walucie z nadrukiem typ 22 (grosze) w barwie fioletowej.

Fi.541, 657
Mi.679, 706
160 PLN
Biete
33487

1951 rocznik znaczków czystych (Fi.429.-).

Fi.542-82
Mi.680-720
350 PLN
Biete
33488

1951-1955 TOM II JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami, a także znaczki urzędowe z lat 1945-54 i znaczki dopłaty z lat 1951-53; aby ułatwić zakup wyłączono z niego blok 13ND, który można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3280.- złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.542-809
Mi.680-953
2 700 PLN
Biete
33489

1951 Plan sześcioletni, 45 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana z Gubałówki do Miedzeszyna, stempelek w ramce "GUBAŁÓWKA KOLEJ LINOWA 1123m n.p.m., znaczek skasowany wirnikiem w urzędzie Zakopane 1.

Fi.542I
Mi.680 
50 PLN
Biete
33490

1951 "CZUWAJ GOTOWI DO PRACY I NAUKI" Wrocław 1, stempel okolicznościowy - znaczek skasowany 1.-5. na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z VI serii z ilustracją "KOŁOBRZEG FRAGMENT PORTU RYBACKIEGO"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 50 057).

Fi.547
Mi.685
60 PLN
Biete
33491

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.547
Mi.685
40 PLN
Biete
33492

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek pustopolem.

Fi.547
Mi.685
25 PLN
Biete
33493

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, parka z pustopolami na lewym marginesie.

Fi.547
Mi.685
30 PLN
Biete
33494

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z podwójnym moletowaniem cyfry 5, gwarancja i opis Walocha.

Fi.547B1
Mi.685
25 PLN
Biete
33495

1951 wydanie przedrukowe, UNIKALNY CZWOROBLOK marginesowy czworoblok znaczków za 45 gr./15 zł. z podwójnym nadrukiem, nakład - jeden stuznaczkowy arkusz - tylko w jego dolnej prawej części wzajemne przesuniecie nadruków było znaczne i dobrze widoczne gołym okiem, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.548 Np
Mi.686
12 000 PLN
Biete
33496

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym moletowaniem liter G w słowie "KONGRES", gwarancja i opis Walocha.

Fi.548B
Mi.686
40 PLN
Biete
33497

1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kasowników okolicznościowych poszczególnych etapów rozegranych na terenie Polski z: Katowic, Wrocławia, Łodzi, up.Warszawa na ilustrowanych kartach wydanych staraniem Ligi Morskiej z VII serii z ilustracją "POSTOMINO MOLO I PLAŻA"; temat - KOLARSTWO.

Fi.549
Mi.687
60 PLN
Biete
33498

1951 Święto Pracy, serie z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.549
Mi.687
120 PLN
Biete
33499

1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, specjalna okolicznościowa widokówka wysłana -6.-5 z Katowic do Warszawy, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym 6 etapu; temat - KOLARSTWO.

Fi.549
Mi.687
50 PLN
Biete
33500

1951 Święto Pracy, znaczek z ząbkowaniem ZL 10¾/13¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.549
Mi.687
20 PLN
Biete
33501

1951 Święto Pracy, zestaw znaczka w różnych odmianach papierów i ząbkowań.

Fi.549
Mi.687
140 PLN
Biete
33502

1951 kasownik okolicznościowy Dni Oświaty Książki i Prasy w Warszawie.

Fi.549
10 PLN
Biete
33503

1951 Święto Pracy, parka znaczków z przesuniętą perforacją poziomą na krawędź rysunku znaczka.

Fi.549
50 PLN
Biete
33504

1951 Nowa Huta, znaczek za 40 gr ze znacznie przesuniętą perforacją na karcie pocztowej, wysłanej 25.11.1954 z Wąchocka do Chęcin.

Fi.550 MK
Mi.690 
50 PLN
Biete
33505

1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru.

Fi.550-3
Mi.690-3
120 PLN
Biete
33506

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.550P
Mi.690
800 PLN
Biete
33507

1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.550P
Mi.6902
1 100 PLN
Biete
33508

1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.550P1
Mi.690
1 000 PLN
Biete
33509

1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.551
35 PLN
Biete
33510

1951 miejscowy list polecony z Świdnicy Śląskiej 11.9.51, rzadki na liście znaczek z bloku.

Fi.551, 576
Mi.691, 714 
40 PLN
Biete
33511

1951 Międzynarodowy dzień dziecka, blok legitymacyjny z oznaczeniami formy drukowej pod 100. znaczkiem.

Fi.554
Mi.688
80 PLN
Biete
33512

1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, seria stemplowana kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.554-5 FDC
Mi.688-9
50 PLN
Biete