Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Volksrepublik Polen 1944-1952

33313

1950 groszy, kartka z Poznania 2 do Warszawy opłacona znaczkami z nadrukiem groszy typ 13 w barwie czarnej i całostka z nadrukiem groszy typ 14, dziurki po archiwizacji, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.522, 527, Cp124
Mi.657, 665
60 PLN
Biete
33314

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, widokówka wysłana 20.11 z Warszawy do Lublina.

Fi.522, 527I
Mi.654, 665
20 PLN
Biete
33315

1950 Bolesław Bierut, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha.

Fi.522nz
Mi.551U
2 400 PLN
Biete
33316

1950 groszy, list firmowy z Krakowa do Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowoniebieskim.

Fi.523
Mi.655
20 PLN
Biete
33317

1950 "groszy", Bolesław Bierut, 25 zł znaczek z pustopolem z prawej strony, nadruk "groszy" typu 18, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.523
Mi.655
40 PLN
Biete
33318

1950 groszy, kartka z Warszawy / Pałac pod Blachą / do Francji opłacona znaczkiem z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym, skasowany stemplem okolicznościowym z okazji Światowego Kongresu Obrońców Pokoju Warszawa 1950

Fi.523
Mi.655
40 PLN
Biete
33319

1950 Bolesław Bierut, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja Walisch.

Fi.523MK
Mi.552
2 000 PLN
Biete
33320

1950 groszy, list polecony z Brześcia Kujawskiego do Środy Śląskiej opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze niebieskim.

Fi.525, 527
Mi.657, 665
25 PLN
Biete
33321

1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka.

Fi.526
Mi.555
45 PLN
Biete
33322

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 50 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, pięknie zachowany z pełną oryginalną gumą.

Fi.526
Mi.658
75 PLN
Biete
33323

1950 Plan 6-letni, narożny znaczek z numerem walca na prawym marginesie.

Fi.527
Mi.562
30 PLN
Biete
33324

1950 groszy, list polecony z Trzebnicy do Oleśnicy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
25 PLN
Biete
33325

1950 groszy, list polecony z Brochowa Wrocławskiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
Biete
33326

1950 "grosze - lokalny", Rzeszów, plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadszego typu 36 - charakterystyczne słabo odbite o w "Gr sze", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.527
Mi.665
400 PLN
Biete
33327

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 10, jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, cztery znaczki na liście wysłanym 10.1 z Rogoźna Wielkopolskiego do Warszawy; dodatkowo odbitka stempla propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 10 na liście).

Fi.527
Mi.665
600 PLN
Biete
33328

1950 groszy, list z Katowic do Opola opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej, jeden znaczek uszkodzony.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
Biete
33329

1950 groszy, list z Leszna do Sanoka opłacony znaczkami z nadrukiem fantazyjnym typ 2 według Rosta w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
150 PLN
Biete
33330

1950 groszy, list z Sulechowa do Poznania opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 18 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
Biete
33331

1950 groszy, list polecony z Twardogóry do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
Biete
33332

1950 groszy, list z Trzebnicy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
Biete
33333

1950 "groszy" znaczki z fioletowym i czerwonym nadrukiem typu 16, list wysłany 9.1.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy opłacona właściwymi znaczkami bez nadruku; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.527, 513
Mi.665, 659
80 PLN
Biete
33334

1950 groszy, list polecony z Szczecina 10 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w barwie fioletowej.

Fi.527, 525
Mi.657, 665
60 PLN
Biete
33335

1950 groszy, list polecony z Tucholi do Gdyni opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 2 w barwie niebieskiej.

Fi.527, 530
Mi.665, 668
100 PLN
Biete
33336

Fi.527I
Mi.665
30 PLN
Biete
33337

1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste.

Fi.527I-II
Mi.562a-b
30 PLN
Biete
33338

1950 "groszy" znaczki z zielonym nadrukiem typu 3, Plan 6-letni 19 znaczków - masowa frankatura wielokrotna, list ekspresowy list polecony wysłany 16.11 z miejscowości Kamień Śląski do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; nadruki w kolorze zielonym należą do najrzadziej spotykanych; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.527II
Mi.665
300 PLN
Biete
33339

Fi.527MK
Mi.562
250 PLN
Biete
33340

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, 25 rocznica stracenia W.Hibnera, W.Kniewskiego i H.Rutkowskiego, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z podwójnym fioletowym stempelkiem typu 31, pięknie zachowany z pełną oryginalną gumą.

Fi.528
Mi.666
150 PLN
Biete
33341

1950 groszy, list polecony z Szczawnicy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czerwonej, większa koperta zagięta w połowie.

Fi.528
Mi.666
60 PLN
Biete
33342

1950 FDC "groszy", list polecony z 7.11 - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy" - wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.528
Mi.666
400 PLN
Biete
33343

1950 I Kongres Pokoju, blok legitymacyjny.

Fi.529
Mi.564
60 PLN
Biete
33344

Fi.529
Mi.564
60 PLN
Biete
33345

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, I Kongres Pokoju, znaczek za 15 zł. nienotowany z czerwonym stempelkiem typu 33, poza - jak widać na skanie skośnym zgięciem zachowany w niezłym stanie, cena wywoławcza obniżona o połowę, gwarancja Krawczyk.

Fi.529
Mi.667
75 PLN
Biete
33346

1950 groszy nadruk lokalny Wielka Wieś, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 27B w barwie czerwonej, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.529
Mi.667
70 PLN
Biete
33347

1950 "groszy" nadruki typu 8: znaczek Kongres Pokoju z czerwonym nadrukiem (14x2mm) i znaczek w nowej walucie Bierut 45 gr z omyłkowo silnie odciśniętym nadrukiem (15x2,5mm) - widoczna zewnętrzna ramka stempelka, list wysłany -2.-2.51 z niewielkiej (obecnie 194 mieszkańców) miejscowości Rozedranka Stara do Warszawy, znaczki skasowane datownikiem w kolorze fioletowym; wyjątkowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.529, 539
Mi.667, 677
800 PLN
Biete
33348

1950 II Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, seria 3 znaczków, w tym obydwa typy znaczka za 45 gr.

Fi.530, 531 I-II
Mi.668-69
40 PLN
Biete
33349

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter O i W, gwarancja i opis Walocha.

Fi.530B1
Mi.668
40 PLN
Biete
33350

Fi.530B1
30 PLN
Biete
33351

1950 Światowy Kongres Pokoju, znaczek z podwójnym moletowaniem liter Y i K, gwarancja i opis Walocha.

Fi.531IIB1
Mi.669
40 PLN
Biete
33352

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
Biete