Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Gefangenlager und Interniertenpost im II Weltkrieg

31535

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta.

Fi.1-3B
40 PLN
Biete
31536

1946 ruiny Warszawy z sylwetką Stefana Starzyńskiego w tle, seria ząbkowana poczty osiedli polskich w Bawarii, jeden znaczek podlepka.

Fi.1-3B
60 PLN
Biete
31537

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria kasowana w trzech osiedlach, z odmianą różową znaczka za 12 pf. na cienkim papierze i znaczkiem (próbą?) w kolorze czerwonym (Fi.8960.-)

Fi.1-3B, 1Ba
7 000 PLN
Biete
31538

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana (Fi.1000.-).

Fi.1-4B
900 PLN
Biete
31539

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria I wydania, czysta tak jak wydano niegumowana.

Fi.1-4B
700 PLN
Biete
31540

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria I i II wydania, czysta tak jak wydano niegumowana.

Fi.1-4B, 5-8
1 400 PLN
Biete
31541

1946 "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI" Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku, angielsku i francusku.

Fi.1-5
250 PLN
Biete
31542

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dekoracyjna ilustrowana karta pocztowa nr.2389 z pamiątkowej emisji (1500 sztuk), ofrankowana znaczkami za 15, 30, 50, 60, 80 centów ostemplowanymi 11.4 datownikiem osiedla Barletta; dodatkowo stempelek "SEKCJA FILATELISTYCZNA ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P." z syrenką i "TŁOCZONO DLA SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P. 5000 KART NUMEROWANYCH"; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1-5
250 PLN
Biete
31543

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

Fi.1-5
30 PLN
Biete
31544

Fi.1-5 Np
4 000 PLN
Biete
31545

1946 poczty międzyobozowe w Niemczech - Freiman, rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, seria znaczków wydanych przez Komitet Polski Freiman.

Fi.1-8
360 PLN
Biete
31546

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana, rzadkie.

Fi.1-9
200 PLN
Biete
31547

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa.

Fi.1-9
45 PLN
Biete
31548

Fi.1-9
450 PLN
Biete
31549

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym (Fi.210.-), pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech.

Fi.1-10B
200 PLN
Biete
31550

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, bardzo rzadka niekatalogowana jeszcze próba znaczka za 50 pf. + 5 mk. w kolorze ciemnoniebieskim na białym kredowanym papierze (inne próby Fi.3000.-), gwarancja.

Fi.3 P
3 000 PLN
Biete
31551

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, rzadka niekatalogowana odmiana znaczka za 50 pf.+ 5 mk. na papierze z przesuniętym pomarańczowym poddrukiem, piękny stan zachowania, pełna oryginalna silnie prążkowana guma.

Fi.3B (a)
600 PLN
Biete
31552

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, II wydanie, seria ząbkowana skasowana na wycinkach datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN) (Fi.800.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.5-8
720 PLN
Biete
31553

1946 poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria II wydania skasowana na kopercie datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN), bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie gwarancja.

Fi.5-8
700 PLN
Biete
31554

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - + L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski.

Fi.10 P
6 000 PLN
Biete
31555

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze.

Fi.10A
290 PLN
Biete
31556

Fi.10A
900 PLN
Biete
31557

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczki wydania lotniczego.

Fi.10A, B
300 PLN
Biete
31558

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

Fi.10B
70 PLN
Biete
31559

Fi.10B
150 PLN
Biete
31560

Fi.10B
300 PLN
Biete
31561

Fi.10B
80 PLN
Biete
31562

1946 rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, blok wydanych przez Komitet Polski Freiman.

Fi.bl.1
600 PLN
Biete
31563

1946 rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, blok wydany przez Komitet Polski Freiman bez bocznych marginesów.

Fi.bl.1
200 PLN
Biete
31564

Fi.bl.1, 1a
1 800 PLN
Biete
31565

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy.

Fi.bl.1-3
800 PLN
Biete
31566

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.bl.1-3
1 200 PLN
Biete
31567

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki w ładnym stanie.

Fi.bl.1-3
1 000 PLN
Biete
31568

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1800.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-3
1 600 PLN
Biete
31569

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, dobry stan zachowania,.

Fi.bo.1-3
1 000 PLN
Biete
31570

1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych - w adresie nadawcy podano H.Q.1. Polish Red Cross A.P.O. Osnabrück B.A.O.R.; list wysłany 15.I z obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, rzadki czerwony stempel nadawczy POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY z datą 15 JUNI 1946; datownik brytyjskiej poczty polowej FIELD POST OFFICE 439 z tego samego dnia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

800 PLN
Biete
31571

1946 poczty między obozowe w Niemczech - Lubeka, list Związku Polaków w Lubece wysłany do Łodzi przez komórkę Poczty z Krajem Polskiej Misji Repatriacyjnej w Strefie Brytyjskiej za pośrednictwem „Repatrianta". Odbity na kopercie znaczek POCZTA LUBEKA skasowany stemplem "Lubeka 19 VIII 1946", dodatkowo stempel "POCZTA POLSKA LUBEKA", okrągły stempel Polskiej Misji Repatriacyjnej Strefy Brytyjskiej i Redakcji „Repatrianta", ślady po archiwizacji.

800 PLN
Biete
31572

1946 koperta YMCA z listem do Poselstwa Polskiego w Sztokholmie dla Marii Barszczewskiej przekazana w ramach masowej wysyłki do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża, wysłana przez Polkę - uczestniczkę Powstania Warszawskiego - Krystynę Kączkowską, która po upadku powstania trafiła do niemieckiego obozu jenieckiego dla kobiet w Oberlangen wyzwolonego przez 1 DPanc gen.Maczka; pieczątka z datą wpływu "16.MRS.1946", adnotacje "lat ok 42", "nie ma", "S.U..K."; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
Biete
31573

1946 POLSKI CZERWONY KRZYŻ DELEGATURA NA RZESZĘ NIEMIECKĄ BIURO POSZUKIWANIA RODZIN, specjalny formularz datowany 11.I zawiadamiający o poszukiwaniu członka rodziny wysłany z Lemförde k.Osnabrück do delegatury PCK w Sztokholmie dla Polki przebywającego w Szwecji, czerwony datownik nadawczy "POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY" z datą "14.JAN.1946"; pieczątka z datą wpływu "8.FEB.1946", dwa stempelki "Wyjechała do Polski" z dopisana datą "14.10.45"; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

W Lemförde przy Delegaturze PCK na Niemcy miała siedzibę Centrala Szkolnictwa Polskiego w Niemczech, która powstała z inicjatywy koła nauczycielskiego obozu jenieckiego (oflagu) w Dössel.

600 PLN
Biete
31574

1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek pięciu zielonych nieząbkowanych cegiełek kwestarskich (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL.".

Fi.398, 408b
Mi.431, 441b
300 PLN
Biete