15812 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 30+50 gr z błędem na poz.21 (lub 71) "przerwana nóżka litery R w GR", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.202 B3 Mi.220 |
| 200 PLN | |
15813 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 50+50 gr z błędem na poz.47 (lub 97) "litery O i S w GROSZY połączone lub kropka przy O", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.204 B4 Mi.223 |
| 200 PLN | |
15814 |
1925 list firmowy z Poznania 26.6.26 do Niemiec, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na rzecz Funduszu Bezrobotnych. | Fi.205, 208 Mi.233, 236 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
15815 |
1925 różne widoki, list ekspresowy z Dobrej koło Limanowej nadany 24.8.26 do Nowego Sącza, rzadziej spotykany na korespondencji znaczek za 45 gr, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926. | Fi.205, 208, 209, 215 Mi.233, 236, 237, 243 |
| 120 PLN | |
15816 |
1925 różne widoki, kartka z Nawojowej nadana 24.8.26 do Bochni, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926. | Fi.205, 209 |
| 60 PLN | |
15817 |
1925 różne widoki, list ekspresowy z Kowla nadany 24.01.27 do Lublina, ciekawa frankatura znaczkami jednego wydania. | Fi.205-7, 209-11 |
| 60 PLN | |
15818 |
1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana kompletna seria 18-znaczkowa zawierająca oba typy (tam, gdzie one występują) wszystkich wartości, bardzo trudna do skompletowania; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.205-15 Mi.233-43 |
| 1 800 PLN | |
15819 |
1925 różne widoki, podstawowa seria. | Fi.205-15 Mi.233-43 |
| 190 PLN VERKAUFT | |
15820 |
1925 różne widoki, niegumowana parka prób arkuszowych bez kreślenia. | Fi.206P1 Mi.234U |
| 800 PLN | |
15821 |
1925 różne widoki, gumowana próba arkuszowa bez kreślenia, gwarancja Walocha. | Fi.207IP1 Mi.235U |
| 400 PLN | |
15822 |
1925 kartka z Orzesza do Warszawy. | Fi.208 |
| 10 PLN | |
15823 |
1925 różne rysunki, znaczek z rysunkiem typ I. | Fi.208I Mi.236I |
| 40 PLN | |
15824 |
1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I. | Fi.208I Mi.236I |
| 35 PLN | |
15825 |
1925 różne widoki, znaczek w barwie ciemnozielonej z ząbkowaniem liniowym, naturalne ubytki w gumie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.208I Mi.236I |
| 80 PLN | |
15826 |
1925 różne widoki, znaczek w odmianie typ I. | Fi.208I Mi.236I |
| 40 PLN | |
15827 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), 5gr + 20gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 17.I.28 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "EPOKA"; dobry stan zachowania. | Fi.208II, 211I Mi.236II, 239I |
| 20 PLN | |
15828 |
1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", znaczki na wycinku stemplowane 11.VIII. w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002). | Fi.209 |
| 80 PLN | |
15829 |
1925 kartka z Orzesza do Warszawy. | Fi.209 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
15830 |
1925 wydanie obiegowe, kreślona próba znaczka za 10 gr. z pełną oryginalna gumą, niezmiernie rzadko występuje jako gumowana, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz. | Fi.209 P1 Mi.237 P |
| 1 200 PLN | |
15831 |
1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I. | Fi.209I Mi.237I |
| 30 PLN | |
15832 |
1925 widokówka wysłana 19.X z agencji pocztowej Rogów do Łodzi, zwraca uwagę datownik specjalnego typu, z wypiłowaną nazwą urzędu zbiorczego znajdującą się w górnej części stempla; datownik odbiorczy Łódź 6 z 21.X; dobry stan zachowania. | Fi.209I Mi.237I |
| 80 PLN | |
15833 |
| 40 PLN | |
15834 |
1925 wydanie obiegowe, 10gr - frankatura wielokrotna, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 8 XI 27 z Drohobycza do Jarosławia; przebarwienia. | Fi.209II Mi.237II |
| 50 PLN | |
15835 |
1925 wydanie obiegowe, 2x10gr + całostka za 10gr z takim samym znakiem opłaty, dofrankowana karta pocztowa wysłany 22.5.28 roku z Warszawy do Lille, znaki opłaty skasowane stemplem rolkowym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.209II, Cp46 Mi.237II |
| 40 PLN | |
15836 |
| 80 PLN | |
15837 |
1925 różne widoki, cięta gumowana próba arkuszowa z kreśleniem czerwonym tuszem w narożniku, gwarancja Rachmanow. | Fi.209P1 |
| 400 PLN | |
15838 |
1925 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego przy muzeum kopalni soli w Wieliczce. | Fi.210 |
| 80 PLN | |
15839 |
1925 znaczek z perforacją firmową "W.B. / B.E." — Bank Eskontowy, Bielsko, przekształcony w Śląski Bank Eskontowy Spółka Akcyjna w Bielsku użyty w Bielsku. | Fi.210 |
| 40 PLN | |
15840 |
1925 miejscowy list polecony z Białej Podlaskiej. | Fi.210 |
| 10 PLN | |
15841 |
| 80 PLN | |
15842 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 15 gr. o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL - odmiana rysunku "kreski tła połączone z cyframi", piękny stan zachowania, gwarancja i pełen opis odmiany Schmutz. | Fi.210I ZL Mi.238I |
| 200 PLN | |
15843 |
1925 wydanie obiegowe, pierwsze fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze karminowoczerwonym o wyrazistym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.211 FPI Mi.239 Pfa |
| 800 PLN | |
15844 |
1925 wydanie obiegowe, drugie fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze różowawoczerwonym o nieostrym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.211 FPII Mi.239 Pfa |
| 600 PLN | |
15845 |
1925 różne widoki, znaczek w odmianie typ I. | Fi.211I Mi.239I |
| 250 PLN VERKAUFT | |
15846 |
1925 różne widoki, czworoblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.200 euro) odmiany znaczka za 20 gr. - brak kropek w spirali ornamentu. | Fi.211II Mi.239II |
| 300 PLN | |
15847 |
1925 wydanie obiegowe, 30 gr - frankatura wielokrotna, pasek pionowy trzech znaczków w typie I na liście poleconym wysłanym 22.6.32 z Łodzi do Wierzbnika. | Fi.213I Mi.241I |
| 50 PLN | |
15848 |
1925 pomnik Jana III Sobieskiego, wzorcowy egzemplarz rzadkiego I nakładu znaczka za 30 gr. (Fi.280.-); kreski nie tylko przecinają nominał, ale sam znaczek w całkowicie odmiennej szaroturkusowej barwie. | Fi.213I Mi.241I |
| 250 PLN VERKAUFT | |
15849 |
1925 Pomnik Jana III Sobieskiego w Warszawie, narożny dziewięcioblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.98 euro) odmiany znaczka za 30 gr. - kreski tła nie dochodzą do GR, dodatkowo z liczbami rozrachunkowymi na górnym marginesie i numerem arkusza na lewym. | Fi.213II Mi.241II |
| 675 PLN | |
15850 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, kompletna seria na liście lotniczym z Warszawy do Paryża, dofrankowano znaczkiem za 50 gr "Orzeł w wieńcu", znaczki skasowane 11 IX w urzędzie Warszawa 1, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą z wpisaną liczbą "30", dodatkowe stempelki "SAMOLOTEM" i "Par avion"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 200 PLN | |
15851 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 320 PLN | |