15652 |
1923 Inflacja, list polecony wysłany 19.XII z Łodzi do Sztokholmu, dekoracyjnie ofrankowany; koperta firmowa "Briefmarkenexport H.Rechtmann Lodz-Polen Przejazdstr. 46"; dobry stan zachowania. | Fi.165, 167I, 169I Mi.173, 185, 186 |
| 120 PLN | |
15653 |
1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "KONAPSKI". | Fi.165B1 Mi.183I |
| 25 PLN | |
15654 |
1923 polecony list ekspresowy z Jaworzna nadany 12.12.23 do Krakowa, opłata 40! znaczkami za 5.000 mk naklejonymi na zakładkę, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.166 Mi.184 |
| 550 PLN | |
15655 |
1923 list z Pelpina nadany 22.12.23 do Wolnego Miasta Gdańska, gwarancja Petriuk. | Fi.166, 167 Mi.184, 185 |
| 70 PLN | |
15656 |
1923 hiperinflacja, kartka z Skierniewic nadana 31.12.23 do Krakowa. | Fi.166, 167 Mi.184, 185 |
| 80 PLN | |
15657 |
1923 miejscowy list polecony z Krakowa nadany 12.11.23, gwarancja Petriuk. | Fi.167 Mi.185 |
| 40 PLN | |
15658 |
1923 list z Warszawy do Austrii, gwarancja Petriuk. | Fi.167 Mi.185 |
| 50 PLN | |
15659 |
1923 list firmowy z Bielska do Czechowic, gwarancja Petriuk. | Fi.167 Mi.185 |
| 40 PLN | |
15660 |
1923 firmowy list polecony z Warszawy nadany 19.11.23 do Szwajcarii. | Fi.167 Mi.185 |
| 90 PLN | |
15661 |
1923 kartka z Wojnowicz do Krakowa, gwarancja Petriuk. | Fi.167 Mi.185 |
| 50 PLN | |
15662 |
1923 list firmowy z Łodzi nadany 28.12.23 do Francji, gwarancja Petriuk. | Fi.167 Mi.185 |
| 100 PLN | |
15663 |
1923 list polecony z Krakowa nadany 8.11.23 do Niemiec, czerwona erka Kraków 2, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.167 Mi.185 |
| 140 PLN | |
15664 |
1923 firmowy list polecony z Bydgoszczy nadany 3.11.23 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk. | Fi.167 Mi.185 |
| 140 PLN | |
15665 |
1923 dzielony znaczek na wycinku listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 334. | Fi.167 |
| 150 PLN | |
15666 |
1923 wydanie przedrukowe, seria z odmianami. | Fi.167-71I, II Mi.185-90 |
| 220 PLN | |
15667 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy (z obiegu ??) z przesuniętym poziomo nadrukiem. | Fi.167I Mi.185 |
| 30 PLN | |
15668 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Walocha. | Fi.167IMK Mi.185 |
| 100 PLN | |
15669 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szeroką perforacją pionową, gwarancja Walocha. | Fi.167I MK Mi.185 |
| 40 PLN | |
15670 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowy drukiem podwójnym, gwarancja Walocha. | Fi.167I MK Mi.185 |
| 80 PLN | |
15671 |
1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z nie dodrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.167I MK |
| 60 PLN | |
15672 |
1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.167I MK |
| 50 PLN | |
15673 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha. | Fi.167INo Mi.185K |
| 350 PLN | |
15674 |
| 350 PLN | |
15675 |
1923-24 wydanie przedrukowe - ZNACZKI OKIENKOWE, osiemnastoblok znaczków za 20000/2 mk. z wklejonymi czterema znaczkami okienkowymi - czyli miejsce w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, świetna ilustracja w jaki sposób pojawiają się niekiedy znaczki z okienkowymi nadrukami odwróconymi - pasków mocujących nie traktuje jak podlepek, ładny stan zachowania. | Fi.168 Mi.189 |
| 400 PLN | |
15676 |
1923-24 wydanie przedrukowe, trzy znaczki za 20000/2 mk., pierwszy z uszkodzonym nadrukiem - dwa 0 otwarte od góry, druki z lekkim schmitzdrukiem (podwójny druk szczątkowy) - gwarancja Krawczyk, trzeci z mocnym schmitzdrukiem, prawie jak druk podwójny z pełnym dociskiem - gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz. | Fi.168 MK Mi.189 |
| 500 PLN | |
15677 |
1923-24 wydanie przedrukowe, dziesięcioblok znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.168 No Mi.189 |
| 4 000 PLN | |
15678 |
1923-24 wydanie przedrukowe - ODWROTKA OKIENKOWA, parka znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym pochodząca z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotyka się tego typu odwrotki, na dodatek w tak pięknym stanie - pasków mocujących nie traktuję jak podlepek, gwarancja Schmutz. | Fi.168 No Mi.189 |
| 1 200 PLN | |
15679 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz. | Fi.168No Mi.189K |
| 320 PLN | |
15680 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha. | Fi.168No Mi.189K |
| 350 PLN | |
15681 |
| 350 PLN | |
15682 |
1923 list polecony z Warszawy nadany 5.12.23 do Austrii, koperta przycięta z lewej strony, gwarancja Petriuk. | Fi.169 Mi.186 |
| 100 PLN | |
15683 |
1923-24 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 25,000/20 mk. (Fi.40.-) ze znacznie przesuniętym w prawo nadrukiem nowej wartości tak, że ostatnie "0" nominału i drugie "MK" znajdują się po lewej stronie znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.169I Mi.186 |
| 200 PLN | |
15684 |
1923 wydanie przedrukowe, parka z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na górze znaczków, gwarancja eksperta PZF. | Fi.169I Mi.187 |
| 150 PLN | |
15685 |
1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku, lewy znaczek uszkodzony. | Fi.169I |
| 30 PLN | |
15686 |
| 200 PLN | |
15687 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczki za 25000/2 mk (mniejszy format) - frankatura wielokrotna, prawidłowo opłacony miejscowy list polecony przesłany 12.XII w Krakowie, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.169II Mi.187 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
15688 |
1923 list firmowy z Poznania nadany 17.12.23 do Szwajcarii, gwarancja Petriuk. | Fi.169II Mi.187 |
| 70 PLN | |
15689 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym. | Fi.169II Mi.187 |
| 20 PLN | |
15690 |
1923 list polecony ze Lwowa do Szwajcarii, bardzo późne użycie koperty z wydrukowanym znakiem opłaty za 25 fen. użytej już wyłącznie jako koperta listu. | Fi.169II, Ck6 |
| 80 PLN | |
15691 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha. | Fi.169IINo Mi.187K |
| 350 PLN | |