Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 118. Überdruckausgaben 1918-1919

14790

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszą formą, trzy z błędami: lewy górny z poz. 84 "łezka na końcu S", prawy górny z poz. 85 "ścięte S i pęknięte K", a prawy dolny z poz. 95 "ścięte S", gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.43 B+B+B
Mi.41
800 PLN
14791

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
14792

Fi.43B1
Mi.41
240 PLN
14793

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.43B1
Mi.41
75 PLN
14794

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43B1
Mi.41
70 PLN
14795

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN
14796

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie.

Fi.43B1
Mi.41
40 PLN
14797

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
14798

Fi.43No
Mi.41K
3 500 PLN
14799

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz z tym błędem, gwarancja Schmutz, fotoatest.

Fi.43Np
Mi.41DD
7 500 PLN
14800

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 43, rzadki błąd pochodzący z jednego arkusza, skrócony fotoatest.

Fi.43Np
Mi.41DD
4 500 PLN
14801

Fi.44
Mi.42
3 000 PLN
14802

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 4 "cienkie Z", czytelnie unieważniony w Białej, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, sygnatura, opis i kolorowy fotoatest Kronenberg.

Fi.44 B1
Mi.42
6 000 PLN
14803

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
14804

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
14805

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z poz. 64, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
14806

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
14807

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
14808

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 64, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
14809

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz. 54 (Fi.320.-), poza widocznym na skanie bardzo lekkim zgięciem na górnym marginesie po prawej w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
14810

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
14811

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", znaczek uszkodzony, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45I B1
Mi.43
90 PLN
14812

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14, z błędem "cienkie Z" gwarancja i opis Berbeka.

Fi.45I B1
Mi.43
180 PLN
14813

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
14814

Fi.45IB1
Mi.43
130 PLN
14815

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
14816

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
14817

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 35 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
14818

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
14819

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz. 29/40, prawy górny znaczek z bardzo błędem na poz. 30 "uszkodzone A", bardzo lekkie zmatowienie po podlepce (Fi.550.-), gwarancja Mikstein, pozostałe z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki (Fi. 960.-), gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.45I B3
Mi.43
1 800 PLN
14820

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 97, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.45II
Mi.43
2 000 PLN
14821

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.45II
Mi.43
500 PLN
14822

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem formą IIB, z błedem na poz.36 "uszkodzone obie litery P i O - w POCZTA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.45II B
Mi.43
1 200 PLN
14823

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem formą IIB z poz. 69 z usterką "duże wcięcie w S, lekko uszkodzone T i romb", wstępna faza wcięcia w S pokazana w opracowaniu Taipale'go, (inny błąd na tym znaczku - B4, Fi. 27.000,-), piękny stan, gwarancja i niezależne oznaczenia Taipale, Schmutz.

Fi.45II B
Mi.43
19 000 PLN
14824

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
14825

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IV, gwarancja.

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
14826

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
14827

1919 wydanie krakowskie, znaczek na wycinku, gwarancja Ryblewski.

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
14828

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 Kr. w kolorze jasno szarawoniebieskim z lekko obróconym i przesuniętym w prawo litograficznym nadrukiem formą IV, podwójna gwarancja - przedwojenna i powojenna Mikstein.

Fi.46a
Mi.44
150 PLN
14829

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Jendroszek.

Fi.46a
Mi.44a
40 PLN