13902 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP. | Fi.1-2III |
| 800 PLN | |
13903 |
1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego w czworoblokach, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2III |
| 1 500 PLN | |
13904 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski. | Fi.1-2II a Mi.1-2II |
| 1 800 PLN | |
13905 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z numerem kontrolnym na wycinkach, fotoatest Berbeka. | Fi.1-2IIa |
| 750 PLN | |
13906 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze jasnofioletowym z czerwonawym odcieniem i bez przerw w literach, zachowana w luksusowym stanie z oryginalna gumą (Fi.6500.-), gwarancja Mikulski. | Fi.1-2Ia |
| 6 000 PLN | |
13907 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego. | Fi.1III |
| 300 PLN | |
13908 |
1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1III |
| 80 PLN | |
13909 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.1III |
| 130 PLN | |
13910 |
| 240 PLN | |
13911 |
1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym na wycinku z listu, gwarancja Jungjohann. | Fi.1Ia |
| 1 000 PLN | |
13912 |
1916 warszawa, miejscowy list ze znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej na odwrocie. | Fi.10 |
| 40 PLN | |
13913 |
1916 Łódź, pamiątka wielkiej kwesty ogólnokrajowej pod hasłem "Ratujcie dzieci", dekoracyjne patriotyczne wydawnictwo (nie widokówka), nakładem Łódzkiej Okręgowej Rady Opiekuńczej; litografia, druk "ZAKŁ.GRAF. Z.TERAKOWSKI ŁÓDŹ". | |
| 200 PLN | |
13914 |
1917 Częstochowa, kartka z Łodzi do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie, drobne zagniecenia. | Fi.2a |
| 2 200 PLN | |
13915 |
1917 Częstochowa / Warszawa, list z Częstochowy do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 10 fenigów w kolorze czerwonym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono na odwrocie stempel "NICHT ZU VRMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu stempelkiem "__ZURÜCK" z ręcznie wpisana datą, w Częstochowie przystawiono stemple poczty miejskiej; typu 3 i IVA w kolorze fioletowym i list zwrócono do nadawcy, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 300 PLN | |
13916 |
1917 Częstochowa, kartka z Niemiec 10.2.17 do Kłomnic pod Częstochową, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę doręczano z Częstochowy trzykrotnie umieszczając stemple poczty miejskiej typ 2 z datami; 5.2.17, 20.2.17 i 2.3.17, oraz stempel opłaty doręczeniowej za 3 kopiejki w kolorze fioletowym typ III, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 500 PLN | |
13917 |
1917 Przedbórz, list polecony z Warszawy do Przedborza, opłata doręczeniowa pobrana znaczkami I wydania poczty miejskiej w Przedborzu, stempel warszawskiej cenzury wojskowej, gwarancja Walocha. | Fi.1-2 |
| 1 200 PLN | |
13918 |
1917 Przedbórz, cięta seria pierwszego wydania, gwarancja Berbeka. | Fi.1-2A |
| 1 350 PLN VERKAUFT | |
13919 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. - typ 2, za 4 gr. - typ 6, bardzo ładny stan zachowania, przedwojenna sygnatura, gwarancja i oznaczenie Gryżewski. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 250 PLN VERKAUFT | |
13920 |
1917 Przedbórz, próba znaczka pierwszego wydania w barwie zielonej, znaczek typ 3, plamki, gwarancja z oznaczeniem. | Fi.1AP1 |
| 240 PLN | |
13921 |
1917 Przedbórz, próba znaczka I wydania w barwie zielonej, znaczek typ 4, gwarancja Schmutz. | Fi.1A P2 |
| 180 PLN | |
13922 |
1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 2 gr. - typ 6, w kolorze zielonym, bardzo ładny stan zachowania, nienaruszone gumowanie na całej powierzchni, gwarancja i opis typu Walocha. | Fi.1A P2 |
| 800 PLN | |
13923 |
1917 Przedbórz, cięta próba w barwie zielonej typ 7, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.1AP2 |
| 200 PLN | |
13924 |
1917 Przedbórz, próby znaczka pierwszego wydania z dwóch sektorów arkusza drukarskiego rozdzielone miedzypolem, fotoatest. | Fi.1B P1 |
| 11 000 PLN | |
13925 |
1917 Przedbórz, cięty znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1a |
| 720 PLN VERKAUFT | |
13926 |
1917 Przedbórz, cięty znaczek pierwszego wydania, gwarancja Petriuk. | Fi.2A |
| 1 000 PLN VERKAUFT | |
13927 |
1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 4 gr. - typ 7, w kolorze oliwkowym, bardzo ładny stan zachowania, nienaruszone gumowanie na całej powierzchni, gwarancja i opis typu Walocha. | Fi.2A P1 |
| 630 PLN VERKAUFT | |
13928 |
1917 Przedbórz, I wydanie, narożna próba znaczka za 4 gr. - typ 8, w kolorze brunatnym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.2A P2 |
| 600 PLN | |
13929 |
1917 Przedbórz, I wydanie, fałszerstwo znaczka za 4 gr., ciekawe do specjalizacji, gwarancja i oznaczenie FALSUM Walocha. | Fi.2B FFi Mi.2A |
| 60 PLN | |
13930 |
1917 Przedbórz, ząbkowana próba w barwie oliwkowej typ 4, gwarancja i oznaczenie. | Fi.2BP1 |
| 180 PLN | |
13931 |
1917 Przedbórz, próba w barwie oliwkowej znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.2BP1 |
| 200 PLN | |
13932 |
1917 Przedbórz, próba w barwie oliwkowej znaczek pierwszego wydania, gwarancja Mikulski. | Fi.2BP1 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
13933 |
1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.3B |
| 40 PLN | |
13934 |
1917 Przedbórz, seria znaczków III wydania, różne gwarancje. | Fi.7-10B |
| 100 PLN | |
13935 |
1917 Przedbórz, znaczka III wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.9A |
| 40 PLN VERKAUFT | |
13936 |
1917 Siedlce, kartka z Kutna do Siedlec, rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Siedlcach za 3 kop. | Fi.2 |
| 650 PLN | |
13937 |
1917 Siedlce, kartka wysłana 15.05.17 z Warszawy do Siedlec, owalny stemplem opłaty doręczeniowej „POCZTA MIEJSKA / Zapłacić 3 k./ m. Siedlec”. | Fi.2 |
| 1 500 PLN | |
13938 |
1917 Warszawa, list z Berlina do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 6 groszy I wydania w kolorze fioletowym. | Fi.2a |
| 40 PLN | |
13939 |
1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempelek poczty miejskiej za 6 groszy. | Fi.2a |
| 50 PLN | |
13940 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.2b |
| 120 PLN | |
13941 |
1917 Warszawa, list z Rawy do Warszawy doręczony przez pocztę miejską, stempel opłaty doręczeniowej za 6 groszy I wydania w kolorze czerwonym. | Fi.2b |
| 40 PLN | |