13822 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.600.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski. | Fi.5a |
| 900 PLN | |
13823 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+50.-), gwarancja. | Fi.5a, 2Ia |
| 120 PLN | |
13824 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, czworoblok znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający trzy różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.5b |
| 1 200 PLN | |
13825 |
1916 Sosnowiec, pasek znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche z pustopolami na marginesach, gwarancja. | Fi.5b |
| 1 100 PLN | |
13826 |
1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany znaczek za (3 kop.) w kolorze różowoczerwonym (Fi.90.-), bardzo czytelnie unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze fioletowym (Fi.+60.-), gwarancja Petriuk. | Fi.5b, 2III |
| 150 PLN | |
13827 |
1916 Sosnowiec, kartka wysłana 18.01.16 z Niemiec do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej z Poznania, w Sosnowcu przybito stempel poczty miejskiej: „Sosnowiec / OPŁATNY / Poczta Miejska”, bardzo rzadkie, bardzo ładna odbitka stempla miejskiej poczty. | Fi.9 |
| 7 000 PLN | |
13828 |
1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej grzecznościowo skasowana datownikiem 14.3.16, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp1 |
| 350 PLN | |
13829 |
1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej. | Fi.Cp1 |
| 290 PLN | |
13830 |
1916 Sosnowiec, komplet dwóch całostek poczty miejskiej w bardzo ładnym stanie, gwarancja Jungjohann. | Fi.Cp1-2 |
| 450 PLN | |
13831 |
1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte-Pocztówka", czysta w doskonałym stanie zachowania (Fi.450.-). | Fi.Cp2 |
| 400 PLN | |
13832 |
1916 Sosnowiec, całostka z z nadrukiem czarnej belki zasłaniającej napis "Postkarte - Pocztówka.", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2 |
| 400 PLN | |
13833 |
1916 Sosnowiec, całostka z belka zasłaniającą napis "Postkarte - Pocztówka", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2 |
| 150 PLN | |
13834 |
1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej z nadrukiem zasłaniającym napis "Postkarte - Pocztówka". | Fi.Cp2 |
| 290 PLN | |
13835 |
1916 Warszawa, list ekspresowy wysłany 22.09.16 z Łodzi do Warszawy ze stemplem warszawskiej cenzury, opłata doręczeniowa pobrana parką znaczków za 10 gr. skasowanych okrągłym stemplem „K.O.m.W. POCZTA MIEJSKA”, pionowe zagięcie koperty wzdłuż perforacji parki znaczków poczty miejskiej. | Fi.2 |
| 100 PLN | |
13836 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 28.12 z Sierakowa (Zirke), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku. | Fi.2a |
| 60 PLN | |
13837 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na dofrankowanej karcie pocztowej wysłanej 14.1 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2a |
| 60 PLN | |
13838 |
1916 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie, stempel warszawskiej cenzury wojskowej. | Fi.2a |
| 60 PLN | |
13839 |
1916 Warszawa, kartka z warszawy do Lwowa, kartka niewłaściwie opłacona uzyskała stempelek "Unzureichend / frankiert - Zurück", kartka zwrócona do nadawcy przy czym pobrano opłatę doręczeniową poczty miejskiej, nadawca uzupełnił opłatę znaczkiem za 2,5 fen. który unieważniono innym kasownikiem i wysłano ponownie do adresata, stempel cenzury, ciekawy obieg pocztowy, fotoatest Walocha. | Fi.2a |
| 700 PLN | |
13840 |
1916 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, stempel cenzury w Poznaniu, niemiecki znaczek z dziurkowaniem firmowym. | Fi.2b |
| 140 PLN | |
13841 |
1916 Warszawa, list ekspresowy wysłany 26.07.16 z Norymberki do Warszawy ofrankowany znaczkami z dziurkowaniem firmowym "JK" ocenzurowany w tranzycie w Poznaniu, w Warszawie pobrano opłatę doręczeniową na odwrocie koperty znaczkami poczty miejskiej skasowanymi okrągłymi stemplami „K.O.m.W. POCZTA MIEJSKA”, w tym parka znaczków nieząbkowanych wydania przedrukowego z 1916 roku. | Fi.6, 7, 10nz |
| 1 400 PLN | |
13842 |
1916 Warszawa, miejscowy list z warszawy, opłata doręczeniowa połówką znaczka poczty miejskiej, stempelek "wręczenie opłacone". | Fi.7, 26 |
| 30 PLN | |
13843 |
1916 Warszawa, list firmowy z Berlina 4.1.16 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu i znaczek poczty miejskiej w Warszawie na odwrocie. | Fi.8 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
13844 |
1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 2/10 gr. na wycinku. | Fi.9 |
| 50 PLN | |
13845 |
1916 Warszawa, miejscowo użyta kartka ze znaczkiem poczty miejskiej, ciekawa widokówka. | Fi.9 |
| 40 PLN | |
13846 |
1916 Warszawa, urzędowe wezwanie z Ministerstwa Spraw Zewnętrznych użyte miejscowo w Warszawie, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.9 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
13847 |
1916 Warszawa, miejscowa kartka z znaczkiem opłaty doręczeniowej poczty miejskiej. | Fi.9 |
| 40 PLN | |
13848 |
1916 Warszawa, miejscowa kartka z znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej, widokówka z Warszawy. | Fi.9 |
| 100 PLN | |
13849 |
1916 Warszawa, miejscowy list ekspresowy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE". | Fi.9, 10, 27I |
| 80 PLN | |
13850 |
1916 Warszawa, seria wydania przedrukowego w czworoblokach. | Fi.9-19 |
| 50 PLN | |
13851 |
1916 Warszawa, znaczek w barwie czerwonej z tłem zielonopiaskowym, gwarancja i opis Walocha. | Fi.9b |
| 30 PLN VERKAUFT | |
13852 |
1916 Warszawa, czworoblok z nadrukiem nowej wartości, prawy górny znaczek z gwiazdką 6-promienną, gwarancja Walocha. | Fi.9s |
| 140 PLN | |
13853 |
1916 Warszawa, list wysłany 16.10 z Łodzi, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką, cenzura warszawska. | Fi.10 |
| 80 PLN | |
13854 |
1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania. | Fi.10 |
| 50 PLN | |
13855 |
1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 9.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej unieważnionym tego samego dnia datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b". | Fi.10 |
| 60 PLN | |
13856 |
1916 Warszawa, list urzędowy wysłany 31.3 z Drezna do Warszawy, podlegający opłacie pocztowej - stempelek "Portopfl. Diensts.", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b", na froncie stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie efektowna zalepka listowa "KÖNIGL.SÄCHS.AMTSGERICHT DRESDEN"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.10 |
| 200 PLN | |
13857 |
1916 Warszawa, wezwanie z urzędu Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych w Warszawie wysłane 25/II, dekoracyjna okrągła austro-węgierska pieczęć nadawcy z godłem; datownik nadawczy poczty niemieckiej z 27.2, doręczenie przesyłki opłacone znaczkiem Poczty Miejskiej za 5/6 gr skasowanym datownikiem z wyróżnikiem "b", na odwrocie dodatkowy stempelek "COMMERZIELLE ABTEILUNG"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Trzeciecki; gwarancja Schmutz. | Fi.10 |
| 320 PLN | |
13858 |
1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 20.5, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr, unieważniony owalnym datownikiem. | Fi.10 |
| 60 PLN | |
13859 |
1916 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, opłata doręczeniowa opłacona znaczkiem poczty miejskiej, stempel cenzury wojskowej. | Fi.10 |
| 50 PLN | |
13860 |
1916 Warszawa, miejscowy list opłacony przez odbiorcę znaczkiem opłaty doręczeniowej poczty miejskiej. | Fi.10 |
| 140 PLN | |
13861 |
1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 11.8, przeadresowany, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym stemplem z syrenką; koperta firmowa "Warszawska Fabryka Wyrobów Pończoszniczych Kohn i Mezrycki Leszno 10"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.10 |
| 120 PLN | |