18193 |
1943 "Teatr" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano fragment wnętrza teatru obozowego podczas spektaklu, a na pierwszym planie maskę teatralną; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Teatr"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.11; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
18194 |
1943 "Umywalnia" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia ona scenkę z życia obozowego toczącego się w umywalni - co wspaniale pokazano w filmie Andrzeja Munka "Eroica"; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Umywalnia"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.15; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
18195 |
| 500 PLN | |
18196 |
| 500 PLN | |
18197 |
| 200 PLN | |
18198 |
| 200 PLN | |
18199 |
| 200 PLN | |
18200 |
1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi. | |
| 120 PLN | |
18201 |
1943 odbitka stempla okolicznościowego "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS". | |
| 70 PLN | |
18202 |
1943 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), nietypowo legitymacja na kartonie różowawy, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 450 PLN | |
18203 |
1943 dyplom pamiątkowy dla ppor. Leona Weissa z okazji pierwszej rocznicy pracy Oficerskiego Koła Masażystów, widoczne zagięcia, rzadkie. | |
| 800 PLN | |
18204 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, autorstwa Stefana Płatkowskiego. | |
| 150 PLN | |
18205 |
| 200 PLN | |
18206 |
1944 kartka grafika z Ostrą Brama w Wilnie z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ", gwarancja Schmutz. | Fi.24 |
| 220 PLN | |
18207 |
1944 kartka świąteczna z grafiką obozową. | Fi.24 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
18208 |
1944 kartka z grafiką obozową "Lwów", stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ". | Fi.24 |
| 120 PLN | |
18209 |
1944 znaczek za 10 f ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław) skasowany 8 IV, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
18210 |
| 200 PLN | |
18211 |
| 200 PLN | |
18212 |
| 200 PLN | |
18213 |
1944 znaczki: ze Stanisławem Żółkiewskim i wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym unieważnione 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz. | Fi.25, 36a |
| 150 PLN | |
18214 |
| 100 PLN | |
18215 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego - znaczek za 10 + 40 f i pomarańczowy znaczek za 15 f z hetmanem Janem Karolem Chodkiewiczem na karcie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie skasowane 19.IV stemplem okolicznościowym "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja Walocha. | Fi.27, 37 |
| 180 PLN | |
18216 |
| 200 PLN | |
18217 |
1944 ciemnoniebieski znaczek za 20 f ze Stefanem Czarnieckim na karcie z napisem POCZTÓWKA skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE"; karta w połowie pionowo zgięta; gwarancja. | Fi.28 |
| 60 PLN | |
18218 |
| 500 PLN | |
18219 |
| 200 PLN | |
18220 |
1944 prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany znaczkami z Janem Zamoyskimi, Stanisławem Żółkiewskim i Ignacym Paderewskim, wysłany 12.I, co bardzo rzadkie kopertę sporządzono z niemieckiej gazety; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.35, 23, 25 |
| 800 PLN | |
18221 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
18222 |
| 500 PLN | |
18223 |
| 500 PLN | |
18224 |
| 500 PLN | |
18225 |
| 100 PLN | |
18226 |
| 100 PLN | |
18227 |
1944 kartka z obiegu pocztowego. | Fi.36 |
| 120 PLN | |
18228 |
1944 dwa znaczki dopłaty na niedofrankowanej kopercie listu wysłanego przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.36, D5, D6 |
| 500 PLN | |
18229 |
1944 wydanie obiegowe, próba znaczka w barwie pomarańczowej, gwarancja Schmutz. | Fi.36P3 |
| 2 000 PLN | |
18230 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 24.III; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław Skirmunt; gwarancja. | Fi.36a |
| 120 PLN | |
18231 |
1944 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.36a |
| 160 PLN | |
18232 |
1944 wydanie obiegowe, parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym na świątecznej pocztówce wysłanej 8.IV, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i dwa podpisy; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.36a |
| 250 PLN | |