Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 118. Kriegsgefangenlager Woldenberg

18033

200 PLN
18034

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, czerwony znaczek za 10 pf na karcie wysłanej 9.VIII skasowany stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU" adresowany do por. Stanisława Sankowskiego; fragment treści: "Równocześnie jest to smutna data z powodu pogrzebu Kolegi, który poległ na drutach śp.Ciarkowski Kazimierz ppor pil. z 5/6.VIII"; na froncie delikatna adnotacja ołówkiem "9/VIII-1942 dysk 33,95 = 1-sze miejsce"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Kpt. Witold Stefan Wróblewski w książce Oflag IIC Woldenberg. Wspomnienia jeńców pisze: "[...] w nocy z 5 na 6 sierpnia 1942 r. próbę sforsowania zewnętrznych drutów na odcinku wschodnim [...] podjęło dwóch młodych oficerów: ppor. pilot Kazimierz Ciarkowski i ppor. Kułakowski. Niestety, tylko Kułakowskiemu udało się błyskawicznie zeskoczyć z drutów w pole i ujść pościgu. Zabity ppor. Ciarkowski zawisł na drutach. Niemcy pozostawili go zawieszonego i ociekającego krwią aż do porannego apelu w celu odstraszenia od podejmowania prób ucieczek."

Fi.9x1
600 PLN
18035

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.500.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
480 PLN
18036

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, rzadka na prążkowanym poziomo białym papierze odmiana znaczka za 10 pf., czysta i wyraźna odbitka o ciemniejszym jak znaczki obiegowe (na x1) odcieniu, niespotykana z szerokimi nieobciętymi marginesami z trzech stron, wzorcowy egzemplarz, gwarancja i szczegółowy opis Schmutz.

Fi.10x1
1 600 PLN
18037

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ultramarynowy znaczek za 20 pf na kopercie skasowany datownikiem 18.IX, opłata zgodna z taryfą; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.11ay
700 PLN
18038

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.220.-), gwarancja.

Fi.12-14x
200 PLN
18039

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym (Fi.185.-), gwarancja.

Fi.12-14y
170 PLN
18040

Fi.12y
250 PLN
18041

Fi.12y
4 000 PLN
18042

1942 kartka z świąteczną grafiką obozową z obiegu, gwarancja.

Fi.13
220 PLN
18043

Fi.13
200 PLN
18044

1942 Madonna, fałszerstwo próby znaczka za 20 pf., bardzo ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów.

Fi.14 FFi
80 PLN
18045

Fi.15
500 PLN
18046

Fi.15
200 PLN
18047

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na jednolitym gładkim bibułkowym papierze (Fi.5000.-) - jednym z pięciu na których drukowano projekty; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo stemple z okładki, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 500 PLN
18048

Fi.15-17x
70 PLN
18049

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.100.-), gwarancja i opis Walocha.

Fi.15-17x
90 PLN
18050

1942 pochodnia, seria stemplowana, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17y
50 PLN
18051

Fi.15ab-17y
120 PLN
18052

Fi.15ab-17y
150 PLN
18053

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., kasowana na wycinkach stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIGELIS", gwarancja i oznaczenie.

Fi.15ab-17y
150 PLN
18054

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie ozdobionej rysunkiem gałązki choinkowej i lilijki harcerskiej z napisem "CZUWAJ 24-XII-42" wysłanej 23.12.42; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.15ay
700 PLN
18055

1942 Pochodnia - 5 fen cynobrowe na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie wysłanej 24.IV.43, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; dobry stan zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.15bx
200 PLN
18056

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU" zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
160 PLN
18057

1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie) skasowany 24 V 43 stemplem okolicznościowym "400-LECIE KOPERNIKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16y
120 PLN
18058

200 PLN
18059

1942 Wdowa - niedodruk napisu POCZTÓWKA, całostka za 10 f o brązowoczerwonym znaku opłaty z niedodrukiem dolnej części napisu POCZTÓWKA; karta czysta, niewielki nakład - kilka z ogólnie 415 sztu; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

1 500 PLN
18060

Fi.Cp2
100 PLN
18061

Fi.Cp2IIax
250 PLN
18062

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2IIax
120 PLN
18063

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
18064

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu.

Fi.Cp2Iy
150 PLN
18065

Fi.Cp4, D3
500 PLN
18066

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty na papierze o grubości 0,015-17, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp4y
250 PLN
18067

Fi.Cp5
120 PLN
18068

Fi.Cp5
80 PLN
18069

Fi.Cp5 P+F
150 PLN
18070

całostka - druk biblioteczny, wysłana 7.IV.1943;

Fi.Cp5, Cp6
400 PLN
18071

Fi.D1
300 PLN
18072

Fi.D1-4
540 PLN