18033 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, kartka z obiegu pocztowego, kartka przycięta od góry, gwarancja. | Fi.9 |
| 200 PLN | |
18034 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, czerwony znaczek za 10 pf na karcie wysłanej 9.VIII skasowany stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU" adresowany do por. Stanisława Sankowskiego; fragment treści: "Równocześnie jest to smutna data z powodu pogrzebu Kolegi, który poległ na drutach śp.Ciarkowski Kazimierz ppor pil. z 5/6.VIII"; na froncie delikatna adnotacja ołówkiem "9/VIII-1942 dysk 33,95 = 1-sze miejsce"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. Kpt. Witold Stefan Wróblewski w książce Oflag IIC Woldenberg. Wspomnienia jeńców pisze: "[...] w nocy z 5 na 6 sierpnia 1942 r. próbę sforsowania zewnętrznych drutów na odcinku wschodnim [...] podjęło dwóch młodych oficerów: ppor. pilot Kazimierz Ciarkowski i ppor. Kułakowski. Niestety, tylko Kułakowskiemu udało się błyskawicznie zeskoczyć z drutów w pole i ujść pościgu. Zabity ppor. Ciarkowski zawisł na drutach. Niemcy pozostawili go zawieszonego i ociekającego krwią aż do porannego apelu w celu odstraszenia od podejmowania prób ucieczek." | Fi.9x1 |
| 600 PLN | |
18035 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.500.-), gwarancje i opisy obu Schmutz. | Fi.9x1b |
| 480 PLN | |
18036 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, rzadka na prążkowanym poziomo białym papierze odmiana znaczka za 10 pf., czysta i wyraźna odbitka o ciemniejszym jak znaczki obiegowe (na x1) odcieniu, niespotykana z szerokimi nieobciętymi marginesami z trzech stron, wzorcowy egzemplarz, gwarancja i szczegółowy opis Schmutz. | Fi.10x1 |
| 1 600 PLN | |
18037 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ultramarynowy znaczek za 20 pf na kopercie skasowany datownikiem 18.IX, opłata zgodna z taryfą; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.11ay |
| 700 PLN | |
18038 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.220.-), gwarancja. | Fi.12-14x |
| 200 PLN | |
18039 |
1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym (Fi.185.-), gwarancja. | Fi.12-14y |
| 170 PLN | |
18040 |
1942 Madonna, Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym, na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, na froncie napis POCZTÓWKA; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.12y |
| 250 PLN | |
18041 |
1942 OPASKA GAZETOWA Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na prawidłowo opłaconej (jako druk) opasce gazetowej wysłanej 7.XII; do tej pory podobny walor nie był znany!!! idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.12y |
| 4 000 PLN | |
18042 |
1942 kartka z świąteczną grafiką obozową z obiegu, gwarancja. | Fi.13 |
| 220 PLN | |
18043 |
1942 kartka z obiegu z kasownikiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej, gwarancja. | Fi.13 |
| 200 PLN | |
18044 |
1942 Madonna, fałszerstwo próby znaczka za 20 pf., bardzo ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów. | Fi.14 FFi |
| 80 PLN | |
18045 |
1942 karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem życzeń świątecznych, z rzadką ozdobiona grafiką Koła Filatelistów na froncie, gwarancja. | Fi.15 |
| 500 PLN | |
18046 |
1942 kartka świąteczna z obiegu z grafiką obozowa z okazji Bożego Narodzenia, gwarancja. | Fi.15 |
| 200 PLN | |
18047 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na jednolitym gładkim bibułkowym papierze (Fi.5000.-) - jednym z pięciu na których drukowano projekty; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo stemple z okładki, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz. | Fi.15-17, Cp6 E |
| 4 500 PLN | |
18048 |
1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.15-17x |
| 70 PLN | |
18049 |
1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.100.-), gwarancja i opis Walocha. | Fi.15-17x |
| 90 PLN | |
18050 |
1942 pochodnia, seria stemplowana, gwarancja Schmutz. | Fi.15-17y |
| 50 PLN | |
18051 |
1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.120.-), gwarancja. | Fi.15ab-17y |
| 120 PLN | |
18052 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.145.-), gwarancja. | Fi.15ab-17y |
| 150 PLN | |
18053 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., kasowana na wycinkach stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIGELIS", gwarancja i oznaczenie. | Fi.15ab-17y |
| 150 PLN | |
18054 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie ozdobionej rysunkiem gałązki choinkowej i lilijki harcerskiej z napisem "CZUWAJ 24-XII-42" wysłanej 23.12.42; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.15ay |
| 700 PLN | |
18055 |
1942 Pochodnia - 5 fen cynobrowe na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie wysłanej 24.IV.43, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; dobry stan zachowania; gwarancja Walocha. | Fi.15bx |
| 200 PLN | |
18056 |
1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU" zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz. | Fi.16x |
| 160 PLN | |
18057 |
1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie) skasowany 24 V 43 stemplem okolicznościowym "400-LECIE KOPERNIKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16y |
| 120 PLN | |
18058 |
1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.23 |
| 200 PLN | |
18059 |
1942 Wdowa - niedodruk napisu POCZTÓWKA, całostka za 10 f o brązowoczerwonym znaku opłaty z niedodrukiem dolnej części napisu POCZTÓWKA; karta czysta, niewielki nakład - kilka z ogólnie 415 sztu; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp1 |
| 1 500 PLN | |
18060 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.Cp2 |
| 100 PLN | |
18061 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp2IIax |
| 250 PLN | |
18062 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2IIax |
| 120 PLN | |
18063 |
1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja. | Fi.Cp2Iby |
| 100 PLN | |
18064 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu. | Fi.Cp2Iy |
| 150 PLN | |
18065 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja. | Fi.Cp4, D3 |
| 500 PLN | |
18066 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty na papierze o grubości 0,015-17, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp4y |
| 250 PLN | |
18067 |
1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 9.IV.1943; minimalne punktowe przebarwienia; gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 120 PLN | |
18068 |
1942 Lotnik, całostka wysłana 22.XII, dobry stan zachowania (karta z prawej strony pionowo zgięta); gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 80 PLN | |
18069 |
1942 Lotnik - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja FALSUM Krawczyk. | Fi.Cp5 P+F |
| 150 PLN | |
18070 |
1942 Lotnik, czysta całostka z uszkodzoną literą C w POCZTÓWKA, | Fi.Cp5, Cp6 |
| 400 PLN | |
18071 |
1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja. | Fi.D1 |
| 300 PLN | |
18072 |
1942-43 Cyfry, kompletna seria dopłat na wycinkach (Fi.595.-), czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a ciemnobrązowy i jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 540 PLN | |