Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 117. Portomarken

10799

1938 znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.D94
20 PLN
10800

1945 trąbka pocztowa, ząbkowana seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

Fi.D100-103
40 PLN
10801

1945 trąbka pocztowa, seria prób ciętych gumowanych w parka, gwarancja Gryżewski, Krawczyk.

Fi.D100-103 P1
7 000 PLN
10802

1945 fragment arkusza znaczka dopłaty.

Fi.D101
60 PLN
10803

Fi.D101MK
120 PLN
10804

1945 trąbka pocztowa, parka z numerem walca na marginesie..

Fi.D102
30 PLN
10805

1945 arkusz znaczka dopłaty złożony w połowie, brak lewego marginesu.

Fi.D102 ark.
150 PLN
10806

1945 znaczek z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.D103
15 PLN
10807

1946 Trąbka pocztowa, UNIKALNY ZNANY W DWÓCH EGZEMPLARZACH ARKUSIK PRÓB w kolorze jasnobrązowym, odbitych drukiem płaskim - litograficznym, z form pojedynczych rozdzielonych marginesami wewnętrznymi, na papierze bezdrzewnym żółtawym gładkim średnim o grubości 0,07 mm, nie był gumowany; próby za 1 i 2 zł. są w stosunku do prób za 3 i 5 zł. w położeniu tete-beche, nie są dokładnie opisane w PZP, ani dokładnie skatalogowane, pierwszy opisał go w Filateliście Nr.6 z 2001 roku Prezes Komisji Ekspertów PZF Zdzisław Mąka nie znany dotychczas z literatury blok, podobny do opisanego wyżej (chodzi o środek prób arkuszowych), ale składający się z odbitek form pojedynczych znaczków wszystkich wartości. Charakterystyczne są tutaj szerokie marginesy wokół poszczególnych znaczków, oraz odmienny (od wspomnianego środka) wzajemny układ poszczególnych znaczków; został potem poglądowo pokazany w "Podręczniku Specjalizowanym Polskich Znaczków Pocztowych" Adama Kiełbasy-Schoeni i Stanisława Fołty, to jeden z rarytasów znaczków Polski Ludowej i znaczków dopłaty, fotoatest Schmutz.

Fi.D101+100P / D102+103 P
20 000 PLN
10808

Fi.D104-10
Mi.P105-11B
50 PLN
10809

1946 narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.D106
30 PLN
10810

1946 trąbka pocztowa, 6 zł parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D107
Mi.P108B
60 PLN
10811

1946 narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.D108
25 PLN
10812

Fi.D109
30 PLN
10813

1946 trąbka pocztowa, 15 zł brunatny znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D109a
Mi.P110B
80 PLN
10814

1946 blok legitymacyjny.

Fi.D117
30 PLN
10815

1949 trąbka pocztowa, znaczek za 5 zł. z usterkami w trzech rogach rysunku, gwarancja Falkowski.

Fi.D106
Mi.P106B
150 PLN
10816

1949 parka znaczków dopłaty z podwójna perforacją poziomą na marginesie, niekatalogowane, gwarancja Wiatrowski, górny znaczek naturalne zagiecia, dolny (z błędem) ok.

Fi.D111 MK
120 PLN
10817

1949 pasek znaczków dopłaty z częściową podwójną ukośną perforacją pionową na dolnym znaczku i niepełna perforacją na kolejnych znaczkach od dołu arkusza.

Fi.D111 MK1
70 PLN
10818

1949 czworoblok z numerem walca na dolnym marginesie, znaczki z podwójna perforacja pozioma na dolnym marginesie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D111 MK2
120 PLN
10819

1949 trąbka pocztowa, rozbudowana ząbkowana seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

Fi.D111-17
Mi.P104-13A
70 PLN
10820

1949 pasek znaczków dopłaty z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej.

Fi.D111MK
350 PLN
10821

1949 trąbka pocztowa, 2 zł znaczek legitymacyjny o ząbkowaniu ZL 10¾ z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdujący się pod 64 znaczkiem w arkuszu, z lewej strony międzypole międzysektorowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D112
Mi.P105B
50 PLN
10822

1949 narożny znaczek z numerem walca na bocznym marginesie.

Fi.D116
25 PLN
10823

1949 znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.D117
15 PLN
10824

1949 znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.D117
20 PLN
10825

1950 "groszy - lokalny", Gdynia, trąbka pocztowa, marginesowa parka z oznaczeniem walca znaczka za 3 zł. przedrukowanego czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja Krawczyk.

Fi.D105
Mi.P127B
160 PLN
10826

1950 "groszy - lokalny", Piła, trąbka pocztowa, znaczek za 2 zł. ze stempelkiem typu 41 w kolorze fioletowym, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.D112
Mi.P126A
40 PLN
10827

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, trąbka pocztowa, znaczek za 2 zł. z fioletowym stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk.

Fi.D112
Mi.P126A
45 PLN
10828

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, trąbka pocztowa, znaczek za 3 zł. z czarnym stempelkiem typu 33, gwarancja Krawczyk.

Fi.D113
Mi.P127A
40 PLN
10829

1950 "groszy - lokalny", Piła, trąbka pocztowa, znaczek za 3 zł. z podwójnym stempelkiem typu 41 w kolorze fioletowym, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.D113
Mi.P127A
40 PLN
10830

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, trąbka pocztowa, znaczek za 3 zł. z podwójnym czarnym stempelkiem typu 39, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.D113
Mi.P127A
60 PLN
10831

1950 Godło państwa, seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

Fi.D118-24
Mi.P114-20
20 PLN
10832

1950 godło państwa, czworoblok prób znaczków dopłaty w barwie niebieskiej, ostatecznie znaczki wydano w barwie brązowo czerwonej, brak nominałów, w ich miejsce wydrukowany przekreślenie pola dla nominału w postaci krzyża, arkusz dziurkowany napisem "WZÓR", rzadkie i nie skatalogowane, gwarancja.

Fi.D118P
10 000 PLN
10833

1950 "groszy", godło państwa, czworoblok znaczków po 10 zł. z odwróconymi nadrukami typu 23 w kolorach czarnym i fioletowym, na lewych dodatkowo z podwójnymi.

Fi.D119 Npo + No
Mi.P136
200 PLN
10834

1950 "groszy", godło państwa, pasek znaczków po 15 zł. z odwróconymi nadrukami typu 23 w kolorach czarnym i fioletowym , na dwu znaczkach po prawej dodatkowo z podwójnymi.

Fi.D120 No +Npo
Mi.P137
150 PLN
10835

1950 parka nieząbkowanych prób, gwarancja.

Fi.D120nz
1 000 PLN
10836

1950 parka znaczków ciętych, fotoatest Wysocki.

Fi.D120nz
1 000 PLN
10837

1950 znaczek cięty z abklaczem.

Fi.D120nz
700 PLN
10838

1950 "groszy" - karta pocztowa wysłana 27.6.1951 z urzędu Rabka 1 do Krakowa, nadawca w urzędzie pocztowym najpewniej kupił kartę pocztowa za 10 zł (bez przedruku groszy) i znaczki za 35 gr, czyli łącznie o prawidłowej frankaturze 45 gr, jednak naklejając znaczki zakleił znak opłaty na całostce i w ten sposób powstała przesyłka o 10 gr niedopłacona, którą następnie oznaczono stempelkiem "T", a pobranie dopłaty udokumentowano 29.VI w Krakowie znaczkiem dopłaty za 20 zł - w starej walucie bez przedruku!!! ciekawy, niepowtarzalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.D121, Cp124
Mi.P117
100 PLN