Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
9234 |
1972 50-lecie ZSRR, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie. | Fi.2065-6 ark. Mi.2212-3 |
| 100 PLN | |
9235 |
1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO". | Fi. Fi.1266 Mi.1414 |
| 30 PLN | |
9236 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz drukarski obejmujący dziesięć bloków. | Fi.bl.90 Mi.Bl.52 |
| 80 PLN | |
9237 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków; czyste, bardzo dobry stan zachowania (arkusz nie zgięty, ani nie złamany). | Fi.bl.90 (45) Mi.Bl.52 |
| 100 PLN | |
9238 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.bl.90 B1 Mi.Bl.52 |
| 40 PLN | |
9239 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, bloki w arkuszu sprzedażnym złożonym w połowie. | Fi.bl.90 ark. Mi.Bl.52 |
| 80 PLN | |
9240 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA". | Fi.bl.90B1 Mi.Bl.52 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
9241 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX". | Fi.bl.90B2 Mi.Bl.52 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
9242 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, prawy blok z błędem "kropka nad EX". | Fi.bl.90B2 Mi.Bl.52 |
| 30 PLN | |
9243 |
1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
9244 |
1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusik nalepek okolicznościowej poczty konnej. | |
| 50 PLN | |
9245 |
1972 karnet okolicznościowy z okazji 25-lecia Akademii Sztabu Generalnego. | |
| 25 PLN | |
9246 |
1973 wydanie przedrukowe, fałszerstwo na szkodę poczty "białostockie" na firmowym liście poleconym nadanym w upt Białystok 1 3.04.73 do Zgierza. | Fi.2052Fpt Mi.2199PFä |
| 550 PLN | |
9247 |
1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - sporządzony z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, sporządzony przez Pocztę USA zawierający "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt) i dwa polskie znaczki obiegowe (2083-84) wydrukowane w NRD; temat - KOPERNIK. | Fi.2083-84 Mi.2230-31 |
| 60 PLN | |
9248 |
1973 karnet - "ŚWIATOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNYCH POLSKA'73", zawierający cztery stemple okolicznościowe urzędu Poznań 2 i odciśniętą wystawową frankaturę mechaniczną (znaczek uszkodzony). | Fi.2085 Mi.2232 |
| 100 PLN | |
9249 |
1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-). | Fi.2085-2147 Mi.2232-95 |
| 120 PLN | |
9250 |
1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-). | Fi.2085-2147 Mi.2232-95 |
| 80 PLN | |
9251 |
1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków. | Fi.2096 Mi.2243 |
| 25 PLN | |
9252 |
1973 zwierzyna łowna, znaczek z błędem "X zamiast K w KONARSKI", gwarancja i opis Walocha. | Fi.2101B1 Mi.2248 |
| 50 PLN | |
9253 |
1973 zwierzyna łowna, znaczek z błędem "XONARSKI zamiasat KONARSKI". | Fi.2101B1 Mi.2248 |
| 50 PLN | |
9254 |
1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2108-09 Mi.2255-56 |
| 30 PLN | |
9255 |
1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet 4 arkusików - każda wartość w dwóch typach, różnice w rysunku (z fragmentami galaktyki lub bez) widoczne na krawędzi prawych marginesów zaznaczono strzałkami, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2108-09 Mi.2255-56 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
9256 |
1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-). | Fi.2108-09Pw Mi.2255-56Zf |
| 80 PLN | |
9257 |
1973 badanie kosmosu, seria w arkusikach z przywieszkami, w tym znaczek z błędem "przerwane z w zł". | Fi.2108-9 ark. (2109B1 Mi.bl.53, 54 |
| 70 PLN | |
9258 |
1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2109 B1 Mi.2256 |
| 60 PLN | |
9259 |
1973 ochrona przyrody, znaczek bez druku barwy srebrnej - brak napisów w lewej części znaczka. | Fi.2121MK Mi.2269F |
| 880 PLN VERKAUFT | |
9260 |
1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2124 B1 Mi.2272 |
| 80 PLN | |
9261 |
1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria". | Fi.2124B1 Mi.2272 |
| 50 PLN | |
9262 |
1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria". | Fi.2124B1 |
| 50 PLN | |
9263 |
1973 Mistrzostwa Świata na żużlu w Chorzowie, znaczek bez druku barwy srebrnej, dla porównania normalny znaczek, fotoatest. | Fi.2125MK Mi.2273 |
| 1 200 PLN | |
9264 |
1973 Mistrzostwa Świata na żużlu w Chorzowie, znaczek bez druku barwy srebrnej, typowe dla tego błędnodruku kreślenie długopisem, gwarancja. | Fi.2125MK Mi.2273 |
| 720 PLN VERKAUFT | |
9265 |
1973 badanie kosmosu, dolny znaczek z błędem "przerwane z w zł". | Fi.21099B1 Mi.2256 |
| 20 PLN | |
9266 |
1973 FDC - Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na ilustrowanej karcie poleconej skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu w pierwszym dniu obiegu, zwraca uwagę specjalna "wystawowa" nalepka polecenia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.46a Mi.Bl.55 |
| 50 PLN | |
9267 |
1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na kopercie z doklejonym biletem wstępu skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania. | Fi.bl.91 (46) b Mi.Bl.56 |
| 150 PLN | |
9268 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku. | Fi.bl.91ND Mi.Bl.55SD |
| 35 PLN | |
9269 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej. | Fi.bl.91ND (46) Mi.Bl.56ND |
| 40 PLN | |
9270 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 w Poznaniu, zestaw 8 całości okolicznościowych ostemplowanych z okazji wystawy, bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOPERNIK. | |
| 100 PLN | |
9271 |
1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, dwa arkusiki nalepek na cele PZF. | |
| 50 PLN | |
9272 |
1973 nalepki poczty dyliżansowej z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. | |
| 30 PLN | |
9273 |
1973 arkusik plakietek lotu pocztowego nad Warszawą na rzecz Centrum Zdrowia dziecka. | |
| 20 PLN | |