4871 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, 12+8 gr pasek 10 znaczków z górnym i bocznymi marginesami, nad 1 znaczkiem "gapa" nad 10 znaczkiem na górnym marginesie "gapa" na prawym oznaczenie "STAATSDRUCKEREI WIEN" (Pw1+Pw2 Fi.+200%); bardzo dobry stan zachowania (pasek złożony). | Fi.52 |
| 250 PLN | |
4872 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki czerwony Krzyż, seria stemplowana. | Fi.52-5 |
| 40 PLN | |
4873 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na wycinkach. | Fi.52-5 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
4874 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana stemplami obiegowymi (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
4875 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
4876 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach z dolnymi marginesami, nadruk na dwóch górnych znaczkach 12+8 gr lekko utleniony; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.52-55 |
| 400 PLN | |
4877 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z dolnymi marginesami skasowana stemplem okolicznościowym na kopercie w Radomiu, dodatkowo odciśnięty przedwojenny datownik RADOM 1 z wyróżnikiem "*IIa*", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.52-55; 4c |
| 100 PLN | |
4878 |
1940-1 ręcznie malowana strona albumowa z kolekcji pochodzącej z Barcelony ze znaczkami czystymi na podlepkach w bardzo dobrym stanie, dodatkowo ilustrowana ręcznie strona tytułową zawierającą rys historyczny (opisujący po hiszpańsku) okupację Polski przez Niemcy i ZSRR. | Fi.52-65 |
| 300 PLN | |
4879 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.52; 4a-d |
| 140 PLN VERKAUFT | |
4880 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana datownikami obiegowymi (Fi.40.-). | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
4881 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym. | Fi.56-58 |
| 30 PLN | |
4882 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 26.X w Warszawie (koperta poziomo złamana). | Fi.56-58; 6b |
| 50 PLN | |
4883 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana datownikami obiegowymi (Fi.70.-). | Fi.59-62 |
| 60 PLN | |
4884 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-). | Fi.59-62 |
| 50 PLN | |
4885 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, znaczek na karnecie skasowany okolicznościowo w Warszawie. | Fi.61, 6b |
| 30 PLN | |
4886 |
| 25 PLN | |
4887 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-). | Fi.Ck1 |
| 20 PLN | |
4888 |
1940 list z Łęcznej do Lublina na przedwojennej polskiej kopercie z nadrukiem. | Fi.Ck1 |
| 50 PLN | |
4889 |
1940 kartka z Warszawy do Wilna, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2I |
| 80 PLN | |
4890 |
1940 kartka z Warszawy na Węgry, gwarancja. | Fi.Cp2I |
| 80 PLN | |
4891 |
1940 kartka z Rzeszowa do Przeworska zagięta w połowie. | Fi.Cp2I |
| 35 PLN VERKAUFT | |
4892 |
1940 kartka z Tyczyna nadany 5.4.40 do Lwowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy Lwowa. | Fi.Cp2II |
| 200 PLN | |
4893 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym; pełna treść na odwrocie; walor bardzo rzadko spotykany, zwłaszcza z oryginalnego obiegu pocztowego; stan zachowania typowy dla całości z prawdziwego obiegu; gwarancja. | Fi.Cp3II1 |
| 1 200 PLN | |
4894 |
1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 3, długi napis "KARTA POCZTOWA", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp3II1 |
| 1 000 PLN | |
4895 |
1940 całostka z długim napisem "KARTKA POCZTOWA" 55,5 mm z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Warszawy, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie. | Fi.Cp3II1 |
| 1 000 PLN | |
4896 |
1940 całostka z krótkim napisem KARTKA POCZTOWA z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp3II2 |
| 35 PLN | |
4897 |
1940 całostka z krótkim napisem KARTKA POCZTOWA z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Grójca. | Fi.Cp3II2 |
| 35 PLN | |
4898 |
1940 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Krakowa. | Fi.Cp3III |
| 50 PLN | |
4899 |
1940 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Jarosławia. | Fi.Cp3III |
| 50 PLN | |
4900 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I(4) - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie; dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.Cp3III2 |
| 40 PLN | |
4901 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I(4) - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!" (Fi.80.-), wysłana 12.9 z Parczewa do Warszawy; dobry stan zachowania (karta z lewej strony nieco ściemniała). | Fi.Cp3III2 |
| 40 PLN | |
4902 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I(4) - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; dobry stan zachowania. | Fi.Cp3III2 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
4903 |
1940 kartka z Kamionki Wielkiej nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stróże - Chabówka, kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego kasownika. | Fi.Cp4 |
| 300 PLN | |
4904 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H(3) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 11.11 z Łowicza do Warszawy (Fi.80.-), znak opłaty unieważniony datownikiem LOWITSCH; słabszy stan zachowania (karta pionowo złamana). | Fi.Cp4I1 |
| 40 PLN | |
4905 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P(11) - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 4.V z Sokołowa Podlaskiego do Lublina (Fi.90.-). | Fi.Cp4II1 |
| 60 PLN | |
4906 |
1940 kartka z Krosna do Warszawy, krótki napis KARTA POCZTOWA, hasło propagandowe 13. | Fi.Cp4II1 |
| 50 PLN | |
4907 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H(3) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.10 z Piotrkowa do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem PETRIKAU; doskonały stan zachowania (Fi.90.-). | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
4908 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Platerowie przez urząd zwierzchni w Siedlcach, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp5I |
| 75 PLN | |
4909 |
1940 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp5I |
| 50 PLN | |
4910 |
1940 miejscowa kartka z Warszawy, napis POSTKARTE krótki, hasło propagandowe 10. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |