Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 117. Generalgouvernement

4831

Fi.14I
400 PLN
4832

Fi.15, 49
200 PLN
4833

Fi.17 B1
300 PLN
4834

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem na poz.91 "wklęsła podstawa lewej 2" (Fi.120.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.17 B5
120 PLN
4835

1940 list z Dębicy do Nowego Sącza.

Fi.17-9, 33I
40 PLN
4836

1940 wydanie przedrukowe, prawy znaczek z błędem "kropka połączona z R".

Fi.17B2
150 PLN
4837

Fi.17B4, B5
220 PLN
4838

Fi.18B2
320 PLN
4839

Fi.18B4
250 PLN
4840

Fi.18B4
320 PLN
4841

Fi.18B6
280 PLN
4842

Fi.19
100 PLN
4843

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wyrostek u dołu prawej cyfry 8".

Fi.20B2
240 PLN
4844

Fi.21, 35
240 PLN
4845

1940 kartka ekspresowa z Krakowa do Lwowa, gwarancja Pelczar.

Fi.21, 41, 51, Cp5
100 PLN
4846

1940 II wydanie przedrukowe, 24/25 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list przesłany ambulansem relacji Kraków-Zakopane do miejscowości Kalety (Stahlhammer Kr.Lublinitz), znaczek skasowany słabiej czytelnym datownikiem "KRAKAU-ZAKOPANE Bp657"; dobry stan zachowania (delikatne przebarwienia), Fi.200.-.

Fi.22
120 PLN
4847

1940 Urodziny A.Hitlera, dwie pamiątkowe karty ofrankowane znaczkami za 50/50 gr: górna z małym odstępem nadruku, dolna z większym odstępem nadruku, ostemplowane okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.24I-II; 3
100 PLN
4848

1940 II wydanie przedrukowe, najwyższy nominał serii - okienkowy znaczek za 3/3 zł (na odwrocie cieniutki paseczek papieru, którym znaczek mocowano do okienka), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.29
30 PLN
4849

Fi.30, 2
35 PLN
4850

Fi.30; 2
40 PLN
4851

1940 II wydanie przedrukowe, 40/25+10 gr - frankatura wielokrotna prowizoryczny paczkowy adres pomocniczy z polskiej całostki - druku w sprawach żywnościowych wysłany 20.5 z Zamościa do Warszawy, na odwrocie datowniki odbiorcze; wyjątkowo rzadki dokument w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.31
1 000 PLN
4852

1940 II wydanie przedrukowe, pasek trzech znaczków za 12/15 gr. typu I, środkowy z niekatalogowanym błędem "uszkodzona podstawa cyfry 2" (inne błędy na tym znaczku Fi.250.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.33I B
200 PLN
4853

1940 kartka do Niemiec, znaczek z nadrukiem typu II.

Fi.33II
60 PLN
4854

1940 polska całostka z ilustracją 34 Jan Matejko stemplowana wraz ze znaczkiem GG w Krakowie 11.04.40 zaadresowana do Tych.

Fi.34, Cp87
140 PLN
4855

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura wielokrotna, widokówka datowana 21 XII i wysłana z miejscowości Czarnocin do Kruszowa, czarny ramkowy stempelek agencji "PAg Czarnocin über Petrikau" z datą "22. DEZ. 1941" dostawioną osobnym stempelkiem, znaczki unieważniono 23.12 w Piotrkowie dwuobrączkowym datownikiem PETRIKAU DISTR. RADOM z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania.

Fi.40
80 PLN
4856

1940 list z Bełza do Przeworska.

Fi.40
25 PLN
4857

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Bramę Floriańska w Krakowie.

Fi.40
135 PLN
4858

1940 kartka z Warszawy do Niemiec.

Fi.40, Cp3
50 PLN
4859

Fi.40-51
70 PLN
4860

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Basztę Sandomierską na Wawelu.

Fi.41
175 PLN
4861

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Bramę Krakowska w Lublinie.

Fi.42
100 PLN
4862

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Bramę Krakowską w Lublinie.

Fi.42
100 PLN
4863

Fi.42
100 PLN
4864

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi podwórze Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie z pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Fi.43
170 PLN
4865

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi zamek na Wawelu z katedrą.

Fi.45
155 PLN
4866

1940 kartka z Warszawy do Jugosławii, stempel niemieckiej cenzury, niemiecki formularzkartki pocztowej, gwarancja Pelczar.

Fi.46
80 PLN
4867

Fi.48
80 PLN
4868

1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Wieżę Ratuszową w Krakowie.

Fi.48
165 PLN
4869

1940 przekaz pieniężny z Warszawy do Motycz koło Lublina, jeden znaczek uszkodzony.

Fi.49
30 PLN
4870

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.8.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; na odwrocie datowniki odbiorcze urzędów: Kraków 20 (KRAKAU 20 z wyróżnikiem "a") i Kraków 1 (KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c"); ślady archiwizacji.

Fi.49, 78
40 PLN