55050 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych. | Fi.825nz Mi.869U |
| 700 PLN | |
55051 |
1956 turystyka, czworoblok znaczków ciętych. | Fi.825nz Mi.869U |
| 900 PLN | |
55052 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha. | Fi.825nz Mi.969U |
| 800 PLN | |
55053 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych. | Fi.825nz Mi.969U |
| 750 PLN | |
55054 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych w bardzo dobrym stanie, fotoatest Wysocki. | Fi.825nz Mi.969U |
| 800 PLN | |
55055 |
1956 wydanie prowizoryczne, pasek z dolnej część arkusza z brakiem nadruku w dolnym rzędzie i szczątkowym nadrukiem w przedostatnim rzędzie, znaczki bez gumy, rzadki i dekoracyjny walor, gwarancja Walocha. | Fi.827 + 827MK + 648 Mi.972 + 822 |
| 800 PLN | |
55056 |
1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 60/80gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 11½:11¾ z bardzo silnie przesuniętym w pionie nadrukiem, z obiegu pocztowego, dla porównania znaczek z nadrukiem położonym prawidłowo; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.828 Mi.972 |
| 100 PLN | |
55057 |
1956 wydanie prowizoryczne, pasek pionowy 4 znaczków 60/80gr z 6 kolumny (6, 16, 26, 36) z górnym marginesem z liczbami rozrachunkowymi, ząbkowanie ramkowe ZR 11½:11¾; błędy na poz.: 6 "cyfra 6 uszkodzona z prawej strony", 16 "uszkodzona cyfra 6 i niedobita litera R w GR", 36 "niedobite 60 i krótka prawa, ukośna kreska litery R", na każdym ze znaczków mniejsze lub większe zniekształcenia belek zasłaniających stary nominał; czyste; bardzo dobry stan zachowania (słabsza perforacja w dwóch miejscach); gwarancja i opis Weźranowski. | Fi.828Ia Mi.972 |
| 400 PLN | |
55058 |
1956 wydanie prowizoryczne, znaczek z przesuniętym nadrukiem i perforacją. | Fi.829 Mi.973 |
| 20 PLN | |
55059 |
1956 pomniki Warszawy, znaczek z przesuniętą w pionie perforacją poziomą - przechodzi już przez napisy pod znaczkiem. | Fi.830MK Mi.974 |
| 15 PLN | |
55060 |
1956 Pomniki Warszawy (II), 30 gr - pomnik Bohaterów Getta - parka metrykalna o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½ z oznaczeniem walca (1 walec, 4 nakład, 4 moletowanie) znajdującym się przed 1 znaczkiem w arkuszu; kasowane grzecznościowo z gumą, rytowane przez Czesława Słanię, bardzo dobry stan zachowania (dolny znaczek z z niewielką prześwitką). | Fi.830a Mi.974C |
| 50 PLN | |
55061 |
1956 Pomniki Warszawy, 1,55 zł pomnik księcia Józefa Poniatowskiego, frankatura pojedyncza - list polecony wysłany 10.-6.59 z urzędu WARSZAWA PAŁAC KULTURY i NAUKI do Gdańska, znaczek skasowany datownikiem z wyróżnikiem "b", stempelek polecenia, na odwrocie stempel odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.832 Mi.976 |
| 40 PLN | |
55062 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów oraz przesunięciem ząbkowania poziomego - dodatkowy pasek w kolorze różowym na dole znaczka. | Fi.833 MK Mi.977 |
| 80 PLN | |
55063 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja z oznaczeniem MK Walocha. | Fi.833MK Mi.977 |
| 50 PLN | |
55064 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, czysty znaczek za 60 gr. z niespasowanym drukiem kolorów, barwa czerwona przesunięta w lewo skos - na tym wydaniu dość częste, ale zwykle jest to przesunięcie minimalne, poza lekkim śladem podlepki bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.834 MK Mi.978 |
| 100 PLN | |
55065 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z błędem "brak prawej nóżki litery R", gwarancja i opis Walocha. | Fi.834B1 Mi.978 |
| 40 PLN | |
55066 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów. | Fi.834MK Mi.978 |
| 25 PLN | |
55067 |
1956 Międzynarodowa Kampania Muzealna, arkusz sprzedażny znaczka za 1,55 zł złożony w połowie. | Fi.839 ark. Mi.992 |
| 120 PLN | |
55068 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, parka z lekkim przesunięcie ząbkowania pionowego. | Fi.842 Mi.983 |
| 30 PLN | |
55069 |
| 15 PLN | |
55070 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, marginesowa czwórka ze znakiem drukarskim autotronu. | Fi.843 Mi.984 |
| 30 PLN | |
55071 |
1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr, złożony w połowie, urwany kawałek marginesu. | Fi.843 ark. Mi.984 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
55072 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, seria w karnecie okolicznościowym. | Fi.843-8 Mi.984-9 |
| 40 PLN | |
55073 |
| 50 PLN | |
55074 |
1956 FDC - "XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne" - rozszerzony zestaw 6 ilustrowanych kopert, na znaczku za 40 gr błąd "G w GR przecięte u dołu". | Fi.843-49 Mi.984-89, 994 |
| 60 PLN | |
55075 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka znaczka (stalorytu). | Fi.843MK Mi.984 |
| 45 PLN | |
55076 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka znaczka wchodzącego na druk jego obramowania. | Fi.843MK |
| 45 PLN | |
55077 |
1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek za 25 gr z dużym błędem "ucięta chorągiewka cyfry 5" na poz.3; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.845 B1 Mi.986 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
55078 |
1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - makulatura znaczka za 25 gr. z przesuniętym drukowanego stalorytem środka i całkowicie rozmytym offsetowym drukiem ramki, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.845 MK Mi.986 |
| 200 PLN | |
55079 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu. Staloryty w tym wydaniu "chodzą" po znaczku, ale rzadko przechodzą na margines. | Fi.845MK Mi.986 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
55080 |
| 70 PLN | |
55081 |
1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek za 40 gr z błędem "plamka obok nominału"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.846 B Mi.987 |
| 40 PLN | |
55082 |
1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, ośmioblok znaczków za 40 gr. z wieloma błędami; górny lewy "plama w GR", drugi górny "przerwana ramka", górny prawy "wcięcie nad liczbą 40" i "przerwany owal po prawej", a drugi dolny "kropka w kółku olimpijskim"; niektóre błędy tego wydania skatalogowano - Fischer t.I 2002, wiele nie jest znanych i przypisanych do konkretnych sektorów, ciekawy materiał do specjalizacji, znaczki z błędami gwarancja. | Fi.846 B Mi.988 |
| 340 PLN | |
55083 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka znaczka wchodzącego na druk jego obramowania. | Fi.846MK Mi.987 |
| 50 PLN | |
55084 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, czworoblok makulatury znaczków za 60 gr. z niespotykanie silnie przesuniętym drukiem stalorytu - środka znaczka, do góry, tzw. "złamany oszczep", dodatkowo prawy górny znaczek z błędem "kropka pod nominałem", każdy znaczek gwarancja Walocha. | Fi.847 MK B Mi.988 |
| 750 PLN | |
55085 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) do góry, tzw. "złamany oszczep". | Fi.847MK Mi.988 |
| 250 PLN | |
55086 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem środka znaczka (stalorytu). | Fi.847MK Mi.988 |
| 220 PLN | |
55087 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka znaczka wchodzącego na druk jego obramowania. | Fi.848MK Mi.989 |
| 50 PLN | |
55088 |
| 20 PLN | |
55089 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, arkusz sprzedażny złożony w połowie, rozdarcie perforacji na zagięciu. | Fi.849 ark. Mi.994 |
| 60 PLN VERKAUFT | |