55010 |
1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria w czworoblokach. | Fi.808-9 Mi.952-3 |
| 50 PLN | |
55011 |
1955 pomniki Warszawy, czworobloki znaczków z pomnikiem Marii Skłodowskiej Curie z nadrukiem PRÓBA, gwarancja. | Fi.960P Mi.912P |
| 500 PLN | |
55012 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna - UNIKALNA PARKA CIĘTYCH BLOKÓW, parka wzorów bloków za 2 zł. z wykonanym przedwojenną maszyną perforacyjną napisem WZÓR; po okresie oznaczania wzorów specjalnymi stemplami - spotykanymi na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych, PWPW zakupiło specjalną maszynę perforującą napis WZÓR, stosowano ją pod koniec lat trzydziestych, a oznaczonych w ten sposób kilka walorów można było spotkać na aukcji słynnej kolekcji W.Grabowskiego sprzedanej w 2004 roku w Nowym Jorku, po wojnie praktykę tę zarzucono i stosowano ją sporadycznie na znaczkach, na blokach prawie nigdy, wysoko katalogowana jest parka bloków za 3+1,50 zł., ta o nominale 2+1 zł. nigdy dotąd niekatalogowana, gwarancja. | Fi.bl.14 E |
| 6 000 PLN | |
55013 |
1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, karnet okolicznościowy z blokami z wystawy. | Fi.bl.14, 15 Mi.Bl.15, 16 |
| 50 PLN | |
55014 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki, blok nr 15 z błędem "ścięte VI" - jeden z najbardziej znanych, ładnych i dużych błędów PRL-u. | Fi.bl.14, bl.15B1 Mi.Bl.15, Bl.16 |
| 120 PLN | |
55015 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki ostemplowane okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie, blok 15 z błędem "ścięte VI". | Fi.bl.14, bl.15B1 Mi.Bl.15-16 |
| 80 PLN | |
55016 |
1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU". | Fi.bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 50 PLN | |
55017 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki ostemplowana 9.7.55 - w trzecim dniu rzeczywistego obiegu, okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie; abonamentowe koperty 'FDC' z blokami 14 i 15 istnieją w dwóch wariantach, z i bez dodatkowego stempelka [PIERWSZY DZIEŃ], w obu przypadkach ostemplowane są z datą 20.7.55; nie jest wykluczone istnienie kopert wykonanych przez zwiedzających wystawę w jej pierwszym 7.7.55 - to rzeczywiste 'FDC', lub drugim 8.7.55 dniu, ale takie ostemplowania są unikalne. | Fi.bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 160 PLN | |
55018 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, seria bloków kasowanych okolicznościowo. | Fi.bl.14-15 |
| 30 PLN | |
55019 |
1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "ścięte VI". | Fi.bl.15 B1 Mi.Bl.16 |
| 70 PLN | |
55020 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kropka między L a A", gwarancja. | Fi.bl.15 B3 |
| 150 PLN | |
55021 |
1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "ścięte VI". | Fi.bl.15B1 Mi.Bl.16 |
| 60 PLN | |
55022 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków kasowanych okolicznościowo. | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 30 PLN | |
55023 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki. | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 70 PLN | |
55024 |
1955 karnet - bloki "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W WARSZAWIE". | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 50 PLN | |
55025 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.8 na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem. | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 50 PLN | |
55026 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków czystych (Fi.80.-). | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 60 PLN | |
55027 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z błędem "ścięte lewe ramie litery M", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.bl.16B1 Mi.Bl.17 |
| 36 PLN VERKAUFT | |
55028 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z zdwojonym drukiem barwy czerwonej- podwójny druk barwy na flagach. | Fi.bl.17 Mi.Bl.18 |
| 350 PLN | |
55029 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, makulatura bloku za 2+1 zł. z silnie przesuniętym drukiem koloru zielonego, tak duże niespasowanie barwy jest rzadkie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.bl.17 MK Mi.Bl.18 |
| 1 200 PLN | |
55030 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 2+1 zł typu II z błędem "usterka szarego tła – uszkodzenie ramki znaczka na dole i z lewej u góry", oraz dodatkowo "opadający w dół napis 2+1 zł"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha. | Fi.bl.17 tII B1 Mi.Bl.18 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
55031 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z niespasowanym drukiem kolorów i z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej. | Fi.bl.17MK Mi.Bl.18 |
| 100 PLN | |
55032 |
1956 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Białystok - Warszawa nr 867. | Fi.767 |
| 15 PLN | |
55033 |
1956 kasownik okolicznościowy z Satalinogrodu (Katowice) z otwarcia Stadionu Śląski. | Fi.792 |
| 25 PLN | |
55034 |
1956 Światowe Mistrzostwa Świata Głuchych w Warszawie, seria z kompletem odmian ząbkowań. | Fi.810-1 Mi.954-5 |
| 40 PLN | |
55035 |
1956 rocznik znaczków czystych (Fi.252.-). | Fi.810-50 Mi.954-94 |
| 210 PLN | |
55036 |
1956 rocznik kopert FDC (Fi.312.-). | Fi.810-50 Mi.954-94 |
| 250 PLN | |
55037 |
1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 1090 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.810-1003 Mi.954-1147 |
| 650 PLN | |
55038 |
1956-95 komplet 18 tomów klaserów "Znaczki pocztowe Polski Ludowej" obejmujący komplet znaczków i bloków z okresu 40 lat, braki do arkusik "65-lecia polskiego ruchu filatelistycznego" Fi. 956 ark, brak kompletu bloków "subskrypcji" i bloku 40II, wiele dodatkowych kombinacji znaczków z przywieszkami w różnych kombinacjach (np. wszystkie kombinacje znaczków serii 1472-9), bardzo ładne stany, w tym znaczki i arkusiki drukowane z ożyciem farby złotej, wartość katalogowa 7.319,- zł. | Fi.810-3422, bl.18-157 Mi.954-3570, Bl.19-127 |
| 3 900 PLN | |
55039 |
1956 "I INDYWIDUALNE SZACHOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA GŁUCHYCH ZAKOPANE 9-23-2-56" Zakopane 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 9.II w pierwszym dniu obiegu; temat - SZACHY. | Fi.811 Mi.955 |
| 20 PLN | |
55040 |
1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane. | Fi.812-14 Mi.955-57 |
| 40 PLN | |
55041 |
1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów. | Fi.813 Mi.957 |
| 25 PLN | |
55042 |
1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - napis pod rysunkiem częściowo zanikł, pojawia się biały kolor na górnym tytule, powstała wielokolorowa rozetka itp. | Fi.813MK Mi.957 |
| 85 PLN | |
55043 |
1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek za 60 gr z błędem "kropka nad O w ZIMOWE" z poz.92, ząbkowanie liniowe ZL11, na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.814 B1 Mi.957 |
| 60 PLN | |
55044 |
1956 IX Wyścig Pokoju, seria z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.820-1 |
| 50 PLN | |
55045 |
1956 IX Wyścig Pokoju, parka znaczków nieząbkowanych. | Fi.821nz Mi.965U |
| 1 800 PLN | |
55046 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych, dolny znaczek z plamą. | Fi.822nz Mi.966U |
| 900 PLN | |
55047 |
1956 Turystyka - pojedyncza frankatura, widokówka wysłana -4.-8 z urzędu Stalinogród 2 (jak w latach 1953-56 nazywały się Katowice) do Sanoka; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.823 Mi.967 |
| 60 PLN | |
55048 |
1956 turystyka, parka znaczków ciętych. | Fi.823nz Mi.967U |
| 1 200 PLN | |
55049 |
1956 Turystyka, pięknie cięty narożny znaczek za 1,15 zł. w bardzo ciemnym odcieniu (Fi.400.-), gwarancja Schmutz. | Fi.825 nz Mi.969 U |
| 500 PLN | |