Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 116. Volksrepublik Polen 1952-1989

55009

1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.808-9
Mi.952-3
40 PLN
55010

1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria w czworoblokach.

Fi.808-9
Mi.952-3
50 PLN
55011

1955 pomniki Warszawy, czworobloki znaczków z pomnikiem Marii Skłodowskiej Curie z nadrukiem PRÓBA, gwarancja.

Fi.960P
Mi.912P
500 PLN
55012

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna - UNIKALNA PARKA CIĘTYCH BLOKÓW, parka wzorów bloków za 2 zł. z wykonanym przedwojenną maszyną perforacyjną napisem WZÓR; po okresie oznaczania wzorów specjalnymi stemplami - spotykanymi na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych, PWPW zakupiło specjalną maszynę perforującą napis WZÓR, stosowano ją pod koniec lat trzydziestych, a oznaczonych w ten sposób kilka walorów można było spotkać na aukcji słynnej kolekcji W.Grabowskiego sprzedanej w 2004 roku w Nowym Jorku, po wojnie praktykę tę zarzucono i stosowano ją sporadycznie na znaczkach, na blokach prawie nigdy, wysoko katalogowana jest parka bloków za 3+1,50 zł., ta o nominale 2+1 zł. nigdy dotąd niekatalogowana, gwarancja.

Fi.bl.14 E
6 000 PLN
55013

1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, karnet okolicznościowy z blokami z wystawy.

Fi.bl.14, 15
Mi.Bl.15, 16
50 PLN
55014

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15, Bl.16
120 PLN
55015

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15-16
80 PLN
55016

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
50 PLN
55017

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
160 PLN
55018

Fi.bl.14-15
30 PLN
55019

Fi.bl.15 B1
Mi.Bl.16
70 PLN
55020

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kropka między L a A", gwarancja.

Fi.bl.15 B3
150 PLN
55021

Fi.bl.15B1
Mi.Bl.16
60 PLN
55022

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
30 PLN
55023

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki.

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
70 PLN
55024

1955 karnet - bloki "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W WARSZAWIE".

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
55025

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
55026

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
60 PLN
55027

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z błędem "ścięte lewe ramie litery M", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.bl.16B1
Mi.Bl.17
36 PLN
55028

Fi.bl.17
Mi.Bl.18
350 PLN
55029

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, makulatura bloku za 2+1 zł. z silnie przesuniętym drukiem koloru zielonego, tak duże niespasowanie barwy jest rzadkie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.bl.17 MK
Mi.Bl.18
1 200 PLN
55030

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 2+1 zł typu II z błędem "usterka szarego tła – uszkodzenie ramki znaczka na dole i z lewej u góry", oraz dodatkowo "opadający w dół napis 2+1 zł"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.17 tII B1
Mi.Bl.18
180 PLN
55031

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z niespasowanym drukiem kolorów i z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej.

Fi.bl.17MK
Mi.Bl.18
100 PLN
55032

1956 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Białystok - Warszawa nr 867.

Fi.767
15 PLN
55033

1956 kasownik okolicznościowy z Satalinogrodu (Katowice) z otwarcia Stadionu Śląski.

Fi.792
25 PLN
55034

Fi.810-1
Mi.954-5
40 PLN
55035

1956 rocznik znaczków czystych (Fi.252.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
210 PLN
55036

1956 rocznik kopert FDC (Fi.312.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
250 PLN
55037

Fi.810-1003
Mi.954-1147
650 PLN
55038

Fi.810-3422, bl.18-157
Mi.954-3570, Bl.19-127
3 900 PLN
55039

Fi.811
Mi.955
20 PLN
55040

1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane.

Fi.812-14
Mi.955-57
40 PLN
55041

Fi.813
Mi.957
25 PLN
55042

Fi.813MK
Mi.957
85 PLN
55043

Fi.814 B1
Mi.957
60 PLN
55044

1956 IX Wyścig Pokoju, seria z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.820-1
50 PLN
55045

1956 IX Wyścig Pokoju, parka znaczków nieząbkowanych.

Fi.821nz
Mi.965U
1 800 PLN
55046

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, dolny znaczek z plamą.

Fi.822nz
Mi.966U
900 PLN
55047

1956 Turystyka - pojedyncza frankatura, widokówka wysłana -4.-8 z urzędu Stalinogród 2 (jak w latach 1953-56 nazywały się Katowice) do Sanoka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.823
Mi.967
60 PLN
55048

1956 turystyka, parka znaczków ciętych.

Fi.823nz
Mi.967U
1 200 PLN